Cenazeniz olduğunda televizyon,cinsellik vb sınırlandırmalarınız olurmu?

Cenazeniz olduysa kendinize sınır koydunuz mu ? şu kadar gün cinsellik,tv vb yasak gibi .olursa veya böyle bir gelenek uygulanırmı adetlerinizde

0|0
102

En İyi Kız Görüşü

• insanın içi yanarken tv mi seyreder cinsellik mi düşünür. en basiti kendinden kıyasla.gelenek olsa ne olur bu olmasa ne olur

0|0
    0|0
    • siz soruyu daraltmışsınız.mezara gömüldüğü ilk anlardan ,ilk günlerden bahsedilmemiş bu bir. adam kırk gün eşiyle helaliyle bile ilişkiye girmiyor,sakal kesmiyor,tv açmıyor.kırk bir oldumu serbest .böyle adetler var mısizin fikriniz ne ? ben bunu sordum

• adet olarak düşünmedim ben en yakınlarımı kaybettim. 40 günde falan da geçmiyor acısı bazı şeylerin.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Evet uygularız. Ama illa şu kadar gün diye kısıtlama yok. Acımız geçene kadar diyelim.

0|0
    0|0
  • gülüp oynanmaz tabiki...

0|0
    0|0
    • ben gülüp oynamak demedim.adam evli mesela eşiyle kırk gün seks yapmıyor .veya evde kırk gün tv açmayanlar var .41 de ne değişiyorsa

• Hayır.

0|0
    0|0
  • Hayir.

0|0
    0|0
  • Sınır koyacak kadar üzüleceğim kimsem vefat etmedi henüz.

0|0
    0|0
    • ne güzel .ben ilerde olursa peki diye de eklemiştim soruya :)

• O kadar okumadım ki ya sonuna kadar nasıl belli oldu şimdi kusura bakma :) yani insanda tv vs düşünecek halmi kalır.. Allah korusun..

• Evet, bir süre bazı etkinliklere sınırlama getirilir.

0|0
    0|0
  • Bir süre sınırlandırma olur ama 40.cı güne kadar degil tabi ki

0|0
    0|0
  • tv açmayız ki cenaze olunca

0|0
    0|0
  • yakınımsa eğer bırkac gun tv acılmaz mesela

zaten acmak ısteyen de olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• yakınlık deredesine göre değişir. Allah gecinden versin anne-baba-kardeş kadar yakınsa bir sınır bile koymama gerek kalmaz çünkü o üzüntüyle gözüm hiçbirşey görmez ama dıdımın dıdısıysa Allah rahmet eylesin der taziyesine giderim sonra hayatıma devam ederim.

0|0
    0|0
  • Zaten böyle bir acı yaşarken cinsellik vb şeyler aklına gelmez insan yemek yiyecek iştahı dahi bulamıyorken bunları düşünmez

0|0
    0|0
    • cenazen olsa da yemek içmek ihtiyaçları karşılanıyor .belki çok etkilenilen durumlarda iştahsızlık olabilir.ama benim sorduğum törenizle de ilgili .varmı bir sınırlama

Yükleniyor... ;