Dünya tarihindeki gelmiş geçmiş en önemli devrimci kimdir?

Bana sorarsanız Lenin'dir. Hiçbir yerde örneği olmayan model niteliğinde bir yönetim kurmuştur. Sistem ne kadar başarılı ne kadar başarısız tartışmıyorum ama adam bunu başarmış neticede.

Önemli Not: Dünya tarihinde diyorum gelip Neyzen Tevfik döşemezseniz sevinirim.
Güncellemeler:
Mustafa Kemal diyenlere katılamıyorum malesef. Çok yenilik yapmış olabilir. Ama patenti kendine ait olan bir devrimi yok. Daha önce gerçekleştirilen devrimleri ülkeye getirmiş. İthalatçı diyebiliriz bir nevi ama devrimci farklı benim gözümde.

Fatih Sultan'ın da yaptığı bir devrim yok bir şehir fethetmiş o kadar. Nesi devrim bunun onu da çözemedim neyse akşamınız hayırlı olsun :/

0|0
1331

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 31

• Benim tabi ki komünükçüm ^^

0|1
    2|0
  • Lenin tabiki. Ama Fidel Castroda az değil yani :)

0|1
    2|2
  • Mustafa Kemal Atatürk.

1|3
    3|2
  • Bence R. T. E dır :)))

0|2
    3|2
    • bozuk kemalistlerden sonra rte bu ulkede devrim yaptığını savunabiliriz..millet ataturk uzeridnen siyaset yaparak indire gandi yapmaya alışmışlardı yargı onalrındı meclis onlarındı cumhurbaşkanlığı onlarındı..istediklerini kafasına ortuşmeyeni gerici hitap edip asabiliyorlar işkence yapabiliyorlar sorgu sualsiz evidnen alıp nereye götürüldüğünü ailesine bildirilmeden yıllarca hapiste tutabiliyorlardı..bu düzene karşı çıktı ve yıktı gibi..zamanında turgut özal denedi bu bozuk duzeni bozamadı..

• Che Guevera

1|1
    3|1
  • Fatih Terim

0|1
    2|1
  • Martin Luter

0|1
    0|1
  • HZ MUHAMMED (SAV)

1|2
    2|1
  • Ekle beni.

0|0
    0|0
  • Bonito Mussolini imiş.

0|0
    0|0
    • Onun görüşleri genç bir adama göre iyi denebilir. Ancak karakteri aşırı derecede pis. Neden banlandığını bilmiyorum ama onu hiç tanımak istemezdim.

• Spartacus olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...