Dünya tarihindeki gelmiş geçmiş en önemli devrimci kimdir?

Bana sorarsanız Lenin'dir. Hiçbir yerde örneği olmayan model niteliğinde bir yönetim kurmuştur. Sistem ne kadar başarılı ne kadar başarısız tartışmıyorum ama adam bunu başarmış neticede.

Önemli Not: Dünya tarihinde diyorum gelip Neyzen Tevfik döşemezseniz sevinirim.

Güncellemeler:
Mustafa Kemal diyenlere katılamıyorum malesef. Çok yenilik yapmış olabilir. Ama patenti kendine ait olan bir devrimi yok. Daha önce gerçekleştirilen devrimleri ülkeye getirmiş. İthalatçı diyebiliriz bir nevi ama devrimci farklı benim gözümde.

Fatih Sultan'ın da yaptığı bir devrim yok bir şehir fethetmiş o kadar. Nesi devrim bunun onu da çözemedim neyse akşamınız hayırlı olsun :/

0|0
1330

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 30

• Abraham lincoln... Amerikaya herkesin bakış açısı günümüzde çok kötü evet... Ama o adam günümüzde ki amerikayı yönetmedi. KÖLELİK denen saçmalığı kaldırıp zencilere özgürlük getirdi... Beyaz olmasına rağmen. Adamdı.

0|0
    1|0
    • şahsen abd politikalarına karşıyım. adanada birsürü amerikalıyla tanışma imkanım oldu çok iyi insanlardı

• Benim tabi ki komünükçüm ^^

0|1
    2|0
  • Lenin tabiki. Ama Fidel Castroda az değil yani :)

0|1
    2|2
  • Bu kadar buyuk bir genelleme yaptigin icin cevam peygamber efendimiz Hz. Muhammeddir.

1|1
    2|1
  • HZ MUHAMMED (SAV)

1|2
    2|1
  • Ekle beni.

0|0
    0|0
  • Tabiki Dünyanın büyük devrimcisi ''ERNESTO CHE GUEVARA

1|0
    0|0
  • Bonito Mussolini imiş.

0|0
    0|0
    • Onun görüşleri genç bir adama göre iyi denebilir. Ancak karakteri aşırı derecede pis. Neden banlandığını bilmiyorum ama onu hiç tanımak istemezdim.

• Spartacus olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • nietszche tabiki de, adam insani devirdi ust insan yaratti ://77

0|0
    1|1
Yükleniyor... ;