Kadınların futbol oynamasını nasıl karşılıyorsunuz?

Evet, kadınların futbolun içinde olmasını nasıl karşılıyorsunuz? Bence çok güzel bir şey.

Yani futbolun erkeklerin tekelinde olmadığının bir göstergesi. Hoş, her ne kadar ülkemizde kadın liglerine yeteri kadar ilgi gösterilmese de, dünyada dört ülkede profesyonel anlamda kadın ligleri mevcut şu an. Türkiye ve diğer ülkelerde ise amatör ve yarı profesyonel olarak işliyor bu düzen.

Sizin yaklaşımınız nedir buna?

0|0
1017

En İyi Kız Görüşü

• Bu bölümün bizzat içindeyim çoğu erkek bu konuda önyargılıdır ama bazı bayanlar erkeklerden daha başarılı bunu gözlemledim çok bayan antrenör arkadaşlarım var. Ama bir bayan olarak böyle bir meslekle uğraşmak gerçekten güzel :)

0|0
    0|0
    • Sonunda benim gibi düşünen birisi çıktı. Çok şükür.:) Yani kadın futbol oynayamaz diye bir şey kesinlikle yok. Dediğiniz gibi mesela atıyorum Lira Bajramaj'ı ya da Marta'yı alıp bir takıma koysanız kesinlikle sırıtmaz. Ha nedir, tek farkı cinsiyetidir.

• Aynen öyle nasıl basketbol voleybol sporsa futbolda bir spordur. Bir sporun kızlara ya da sadece erkeklere ait olduğu düşüncesi yanlıştır. :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Oturup, 1 topun pesinde kosan, terli terli kılsız adamları izlememi beklemeyin benden.En fazla yapabilecegim, ustunde bulundukları yesillik hakkındaki yorumlarım olur, bazen arkadaki reklamlar da ilgimi cekmiyor degil.

ha, birde, yuzunu gozunu boyamıs hatun kisiler var, erkek gibi bagırıp kufreden, makyaj degil, kesinlikle degil.o garip 2li renklerden, anladınız siz o-nu.

Dipnot: Pembe fonlu reklamlar istiyoruz !

1|0
    1|1
    • Futbolu "Bir topun peşinden koşmak" olarak algılıyorsan sıkıntı yok.

• + Yüz göz boyamanın haricinde küfreden değil de, orada tezahürat yapan, takımını destekleyen kızda ben hiçbir sakınca görmüyorum.

• Sakınca var diyen kim ? sevmiyorum ozet.

• bende sormuştum.. evet bende oynuyorum cokta mutluyum!

0|0
    0|0
  • keşke ülkemiz kadın futbol takımları için daha gelişmiş bir ülke olsaydı

0|0
    0|0
  • Benim milli futbolcu bir arkadaşım vardı, kız :))

0|0
    0|0
  • kadınlara futbolu yakıştırmıyorum bacakları çok kaslı oluyor ve hoş gözükmüyor

0|0
    0|0
  • valla soru için 5 yıldızı hak ediyorsun :) eskiden futbol severdim şmdi pek takip etmem sıkıcı geliyor. fakat bayanların olduğu çoğu şeyi takip etmek hoşuna gider. sonuçta hemcinslerimin başarısı benim başarımm :))

0|0
    0|0
  • kadını yerle bir eden birşeydir futbol !

2|0
    1|0
    • Kadın spor yapmasın, kadın evde oturup çocuk baksın değil mi? İnsan gerçekten hayret ediyor.

• spor denince akla gelen tek sey futbol olunca :)

• Senin mantığına göre konuşursak basketbol da kadını yerle bir eder? Bunu ne yapacağız?

• Futbol değilde basket oynuyorum :d

0|0
    0|0
  • İzlediklerim oldu..

Kadınların da hakkı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• erkeklerin oynadığı birçok spor dalında kadınlarda mücadele ediyor zaten. Konu futbol olunca sanki erkek sporuymuş gibi algılıyor bizim insanımız. Ondan kaynaklanıyor bu garipseme, yoksa gayet normal birşey.. Sen kadınların voleybol basketbol oynamasını yorumlamıyorsun da neden futbol oynamasını yorumluyorsun?

0|0
    0|0
    • Çünkü en göz önünde olan spor dalı daima futbol olmuştur. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Kadınların voleybol, basketbol oynamasını bu millet bir şekilde kanıksadı ama bir kadının futbol oynamasını kabullenemedik. Bunun en belirgin göstergesi olarak da federasyon kadın futboluna çok komik miktarda bütçe ayırıyor mesela. Ama sadece bu durum futbolda böyle

• Normaldir oynayabilir sıradakı soruya geçelim

0|0
    0|0
  • Ben çok iyi karşılıyorum.Ne yani şimdi bayanlarımız sadece ev işlerini yapacak diye birşey yok ki.İsteseler herşeyi başaracaklarını inanıyorum.Onlarında Tüm dünya duyması bizim için en büyük sevinçimiz olur.

0|0
    0|0
  • Erkeklerin voleybol oynamasıyla eş değer. Karşı değilim ama bir erkeğe voleybol ne kadar yakışmıyosa, bayanlara da futbol o kadar yakışmıyo bence :) iyi oynayanlar var o ayrı konu tabi

0|0
    0|0
  • Güzel birşey fakat koca'sı var ise biraz zor olur (: Zarar gelebilir diye vs ... endişe duyabilir.

0|0
    0|0
  • güzel bişey

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sana ama futbolcu kadınlar feminenliklerini bol kasla kaybediyorlar.Bana çekici gelmezler :)

0|0
    0|0
  • oynamasına lafım yok ama tamamen kadınla dolu bir stad çekilmiyor. :D

0|0
    0|0
    • O konuda hemfikiriz. Zaten o kadınlara yapılan en büyük hakarettir. Onları ceza unsuru olarak görmek, çok saçma.

• aynen. bu dediğin çok doğru hiç öyle düşünmedim

• beceremiyorlar , estetik yok , vucudları esnek değil cok

0|0
    0|0
    • Hayatında kaç kere izledin allah aşkına?

• Profesyonel oyuncuların maçını izle birkaç kere de. Eurosport'ta maçlar yayınlanıyor arada.

• kadınlar dünya kupasını izledim bastan sona , arkadasım bana anlatmaya kalkma , bu benim düsüncem sadece .

• Güzel bir olay beni üzen ülkemizde çok az kişinin kadın futbolu oynaması

0|0
    0|0
    • Federasyon, devlet ya da kısaca ilgili kişiler üstüne düşeni yapsa bir İsveç bir Amerika ya da bir Almanya olmamamız için hiçbir sebep yok.

• sanane mk ayak onların bacak onların :D

0|0
    0|0
  • neden olmasın kıne kardes

0|0
    0|0
  • Araba kullanmalari gibi buluyorum:)

0|0
    0|0
  • oynamak değil de takip etmeleri daha iyi futbolu bence.

0|0
    0|0
    • Hayatında hiç kadınların sahada olduğu bir futbol maçını izledin mi? Aşağılamak için sormuyorum.

• bence olmuyor. kadınlara yakışmıyor.

• Senin kendi görüşündür, saygı duyarım

• oynayabilirler tabi ama erkekler kadar iyi değil:)

0|0
    0|0
    • Fizik olarak erkeklerle yarışabilecek birçok oyuncu var Avrupa'da. Yetenek konusunda da onlardan farksız değiller. Ama muhakkak erkekler kadar olamaz.

• Benim demem o değil ki. Fizik gücü açısından evet, dağlar kadar fark var ama en azından bu işin içinde olmaları bile ( iyi ya da kötü hiç fark etmez) futbolun ya da sporun sadece erkeklerin tekelinde olmadığının, onların da bir şeyler yapabildiğinin göstergesidir ki olması da gereken budur. Ama çoğu geri kafalı bunu kabullenemiyor. (lafım sana değil)

• kadınları düşünmen çok ince bir davranış:)kutlarım:)

• isveç ve almanyaya kampa götürelim

0|0
    0|0
  • Slikon patlıyor,kendini hastaneye zor atıyor,ölümden dönüyor :D :D :D

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;