Ceylanpınar hangi ülkede, nerenin ilçesi?

Mısırı izlerken, arada kendi ülkemizin sınırlarına da kafamızı çevirmemiz gerekmiyor mu? Ceylanpınara havan toplarının düşmesinin farkına varılması için illa mısırın bir ilçesi mi olması gerekli? Orada yüzlerce insan ölüyor derken, sınırın ötesinden gelen havan topuyla vatandaşının ölmesi niye hiç umurunuzda değil?

Öyle benimkisi de merak işte.

0|0
110

En İyi Kız Görüşü

• arap ölmediyse sorun yok gömün gitsin.

1|0
    1|2
    • + o havanlar gazzeye düsseydi ozaman görürdük yaygarayi. yahudi müslümani katlediyor diye basta cakma türbanli emine erdogan olmak üzere ülkecek gözyaslarina bogulurduk.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. link linkte görebilirsin ben viran şehirden geçimiştim şırnaktan gelirken

0|0
    0|0
  • Turkiye sinirlari icerisinde olan olaylar hukumeti ne zaman ilgilendirdi ki bu olay icinde gerekli olani yapsinlar? Simdi yazmaya baslarsam 3000 karakter yetmez bunlara sovmeye en iyisi susayim.

1|0
    1|0
  • link aynen böylesin yemin ederim başlığa yorum yapan sinekleri avlıyorsun ;) gelgelelim soruya; ne mısır'da ölenler için gram üzülmüştür beyefendiler ne de sınırdan gelen top mermisiyle pisi pisine ölen kendi vatandaşları için zerre vicdan azabı duymuşlardır. Onlar sadece kendi yerlerini sağlamlaştırma derdindeler, siyasi bir manevra bu: "bakın Mısır'da darbe oldu insanlar zulme uğruyor darbe kötü birşeydir" mesajı.

1|0
    1|0
  • şanlıurfa ceylanpıanr.

Valla mısırdaki acımazlığıa konuşuyorlar.İnsanlar ölürken tahrirde kutlama yapılyıor diyorlar ama taksimde ankarada hatayda insanlar ölürken kazlıçeşmede boy gösterisi vardı.

1|0
    0|0
  • Türkiye'de, Şanlıurfanın Suriye sınır ilçesi.

1|1
    0|0
  • bu na cevap verecek bir akp sempatizanı aranıyor . bulanların insaniyet namına bu soruya getirilmesi rica olunur

1|0
    1|0
    • Oradakiler akrabaymis. Ekmegini yedigi ulkede yasayanlar esek basiymis. Kendini savunamaz burumdayken baska ulkeye yardim etmesi elzemmis. Nasil rahat uyuyorlar, nasil vicdansiz oldular, kimliklerini kaybettiler sasiriyorum. Turkiyenin %50si misirli mk. Siniriyla ilgilenen yok.

• Soruyu yanlis sordum ben. Misir diye lanse edecektim ki toplanip lanet okusunlar.

• elimizde olan malzeme bu yapacak bir şey yok ne yazık ki kahlo

• Türkiye, Şanlıurfanın ilçesi ve herkesi kendiniz gibi asosyal sanmayın konu ile ilgili birçok haber kanalında son dakika haberleri geçiyor ve birçok tedbir alınmış durumda.. ama yapılabilecek çok fazla şey yok. Ha derseniz karşıdaki ilçeye asker sokalım bu durum ortalığı karıştırır. Diğer taraftan asker sokmazsanız da bu tür işler başımıza geliyor.

Ceylanpınar'ın en büyük sorunu sınıra sıfır noktada olması ve karşı tarafta savaş olması. Sınırın diğer tarafındaki ilçe ile arada sadece bir tel örgü ( yol bile değil) olunca oradan buraya bu tür şeylerin olması ( istenmemesine rağmen) olması gayet normal...

Her şey aslında tek bir ilçe olan yeri LOZAN anlaşması ile ikiye bölüp bir tarafını Türkiye bir tarafını Suriye'ye bırakan mantık yüzünden...

0|0
    0|0
    • Sen kendi sinirini koruyamazken baska ulkelere neden elini atiyorsun peki? Yarin obur gun o ulkeler senden hesap sormaya kalksa nereye siginacaksin? Ucaga binip pensilvanyaya mi kacacaksin? Alacak mi korudugun kisi seni o ucaga zannediyorsun?

• Yok bir yere gitmeye çalışmam merak etme. Doğduğum şehir de sınıra 20 kilometre mesafede. Dedelerim ne yaptı ise yanını yaparım da sizin gibi kalvye kahramanlığı yapmam merak etmeyin. Kimse başka ülkeye el atmıyor. Orada akrabalarımız yaşıyor ve akrabalarıma yardım etmem de hiç kusara bakma vazifemdir. Bulgaristan'dan 300 bin kişi gelirken sorun yok, Yunanistandan yüzbinler gelirken sorun yok. Afganistandan yüzbinler gelirken sorun yok. Benim akrabalarım gelince mi gözünüze çöp battı.

• Once kendini koruyabilmesi lazim bir insanin baskasina yardim etmesi icin. Sen kendini tel orguyle korurken baskasina yardim etmeye kalkarsan sonu budur. Kina yakin olenler icin. İrakta tecavuze ugrayan kadinlar cocuklar icin de kina yakmayi unutmayin. Sen baska ulkeye yardim edeceksin diye ben canimdan olamam. Goruyorum savunmanizi. Klavye delikanlisi dahi olamiyorsunuz.

• justin bieber bu gün kahvaltı da ne yemiş, ya da dün gece hangi kızla yatmış bilirler ama ceylanpınar nerede, orda neler oluyor umurlarında olmaz.

1|0
    0|0
  • Çünkü umrumuzda olan tek şey kadınları dini öne sürerek daha ne kadar kısıtlayabileceğimiz.Varımız yoğumuz hatunların genitalleri.

0|0
    1|0
  • diyelim ki duyarlı olduk.orada savaşmaya var mısın?al eline rpg yi git bakalım yiyorsa!

0|0
    0|0
    • Duyarli olmak demek ille de eline silah al hurraa kostur demek degildir. Duyarliligini gostermenin farkli yollari da vardir. Nasil misira silahinizi alip kosturmuyorsaniz, ayni sekilde bunlara da misira gosterdiginiz tepkiyle karsilik verebiliriz. Ama nerdeeee?

• hadi veriyorum senin için.lanet olsun onlara.oldu mu?değişen ne peki güzelim?

• Senin guzelin degilim haddini bil once.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;