Evde Fitness Yapmak?

Okul , dersler zart zurt derken bir spor salonuna gidicek ne zamanım var ne de param ( öğrenciyiz naabalım 😅 ) Beni anlayanlarınız olur umarım. Neyse evde fitness çalılmak istiyorum ama hiçbir fikrim yok. Ne almalıyım , ne kadar çalışmalıyım vs. sıfır bilgi. Bilerlerden yardım bekliyorum. Teşekkürler

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 - 2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eger zayif biriysen ve sıkılasmak icin yapacaksan aksamlari (ben oyle tercih ediyorum sabahlari islerim oluyor cunku) veya sabahta uygunsa senin icin o zaman 15 - 20 dk lik bir surede mekik, squat, sinav gibi kucuk hareketler yetiyor bana ama zayiflamak icinse eger mutlaka yuruyus gerekli diye biliyorum bunun disinda duzenli bir beslenme ve yine diger hareketlerle de destek cikmak lazim heralde.

1|0
    0|0
    • Kilo almak istiyorum lakin yürüyüşü sevem bir insanım :) Problem olur mu günde 30dk-60dk yürüyüş yapmak. ( bir günde yürüdüğüm zaman dışında )

• Problem olmaz bence:)

Erkekler Ne Diyor 7

• Evde çalışarak da çok iyi sonuç elde edersin. şu an ağırlık vs almana gerek yok. Aç internetten çalıştırmak istediğin bölgenin hareketlerine bak. Başlangıç için kendi ağırlığın kâfi.

1|0
    0|0
  • Evde fitness yaz youtube u incele :) Sonra kafana takilanlari sor cevaplayalim. Burda sözde antrenorlerin dedikleri ile kendini sakatlayabilirsin :) Eğer ilk defa baslicaksan hafif hareketler az tekrarla başla hamlik gidince tekrar sayısı ve hareketleri cesitlendirirsin :)

0|0
    0|0
  • Kimse anlamıyo, önce senin herşeyin tartılmalı öğrenilmeli ondan sonra sana uygun bişeyler hazırlanılmalı, kaç kilo kaldırabilceğin vya ne kadar dayanabilceğin denenmeli.

0|0
    0|0
  • Evde olmaz

0|0
    0|0
  • Yaparsın

0|0
    0|0
  • İnternete var ordan daha kolay burdakileri takma

0|0
    0|0
  • Dambıll ve bar al ilk olarak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• alacağın şey mat ve dambıl
    nasıl çalışacağın konusunda youtube da ağırsağlam kanalına bakmanı öneririm. ben sıfır bilgi ile kendi programımı çıkaracak hale geldim. 1,5 yıldır evde çalışıyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;