Spor yapanlar lutfen yardim?

Arkadaslar hemen konuya girmek istiyorum size bir sorum var.1.73 boyum var 62 kilom var. Ama nedense bacaklarım ve basenim kalin. Son zamanlarda spor yapmaya basladim malesef profosyenel bir spor yapamiyorum. Internetten arastirdim bazı haraketler buldum onları yapıyorum ancak yaptıkca vucuduma yayılıyo yani gittikce de vucudum kendini salıyo sizce bu normal mi? Yeni basladim vucidum ilk once kendini birakip sonra toparlar mi yoksa yanlis mi yapiyorum

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yağları vücudumuz enerjı olarak kullanmak adına depo eder, yaglarin depolandigi yer kisiye gore degisir.. kimi gobekte kimi basende kimi yanlarda ve bazende tum vucuda yayilabilir, o nedenle bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur inanmayın böyle şeylere... yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kardeşim Doğru Bildiğin Şeyler Bazen Yalnış Olabilir Spor Yaparken Dikkat Etmen Gereken En Önemli Şey Her Hangi Bir Egzersiz Ağırlık Vs Yapmadan Önce Koşmak Kalori Yakman Vr İyicene Terlemek Terini Soğutmadan Sporuna Odaklan Ve Hareketleri Doğru Kavra Gerekirse Defalarca Bak Nasıl Oluyor Diye Öyle Devam Et Faydasını Görürsün Muhakkak

1|0
    0|0
    • Yaa cok saolun ısınarak yapiyorum zaten her seyi insallah kisa zamanda fayda gorurum😁

• O Zaman Uyu Dinlen 😊 Sabah Kalktığında Spor Yapman İçin Bir Çok Nedenin Var 😊 Hedefin Olsun Her Daim Ve Daima Ona Odaklan 😊 İyi Geceler

• Iyi geceler😇

• allah allah nedense basen kalınmış. yahu Türkiye'de sin genetik olarak Türkiye nin %80 i armut tipli dir. bunu değiştiremezsiniz..

1|0
    1|0
    • Ama benim omuzlarim da geniss yani armut tipli bir vucut hattina sahip degilim sadexe basenlerimi nasil inceltebilirim

• birde şöyle bir şey var. kadınlar hep boylarını yüksek söyler ayakkabısız saça bastırarak alınan boy doğrudur. kg da sabah wc ye gidip çıplak alınan kg (yemeden içmeden) doğrudur 🖒

• Hayir boyumu yuksek soylemiyorum 😂😂 oyle bir takintim yokk dediginuz gibi bestciler olctu boyumu ama kilomu ben tartida olcuyorum ve aksam 😂 olculerumi alip size yazabilir miyim tekrar ve olcumu nasil alicam neyke alicam

• youtube sağlık bende kanalını takip et soru sor ertesi gün bilimsel olarak cevap vereyim

1|0
    0|0
  • barfiks cek

1|0
    0|0
  • 62 kilo çokta değil boyuna göre bacak ve basenlerin nasıl öyle olabilir anlam veremedim

1|0
    0|0
    • Bende anlamadim😥

• Siz hep gülün inşallah. O zaman sizi takip ediyorum🙈

• Sende takip edeydin iyiydi

• Sadece gunde 1 saat kadar 15 er dakka aralıklarla koşu yapsan bile yeter

1|0
    0|0
    • Hava soguk ama nerde koscam😥

• Tesekkurr ederim gorusleriniz icin 😇

• ricaederim

• yanlış yapıyorsun