Kızları fitnesste görüyorum ama kızlar fitnes değil pilates yapmalı. Fitnes erkeklerin işi katılıyor musunuz?

Katılmayanlar nedenini de yazsın...

• katılıyorum
    20%(8)26%(25)Oy Ver30%(17)
  • katılmıyorum
    80%(33)74%(73)Oy Ver70%(40)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sanırım sen ağırlık kaldırmanın kadınlarda estetik durmadığını düşünüyorsun. Ve hormonları bozucağını... Her insanın estetik algısı farklı olduğu için bu düşünceni anlayabiliyorum. Ancak hormonları bozma meselesine gelince, bu konuda düşüncelerimiz değil bilim söz sahibi. Fitness yahut pilates hormonları bozmaz. Aksine düzenler. Eskiden insanların hayatları daha çok hareketliydi. Yani doğal bir canlı gibi yaşıyorlardı. Haliyle hormonlar düzgündü. Şimdiki koşullarda , özellikle şehir insanları hormonel bozuklukları düzenlemekte fitness a yöneliyorlar. Onlar kilo vermek için, KAslarını güçlendirmek için, duruş bozukluklarını gidermek için vs gidiyor ama bunların altındaki temel sorun hormon bozukluğudur. Dengesizliğidir de diyebiliriz. Bu arada illaki bu kapsama girmeyen insanlar var, sadece kişisel zevkleri için , ekstra kas kütlesi veya güç isteyenler olabilir. Kişisel tercihdir. Pilates ve Fitness ı karşılaştırdığın zaman fitness daha kısa sürede sonuç verdiği için yönelim ona daha çok olabilir. Ama başta dediğim gibi senin estetik algın gereği pilatesi kadınlar için daha uygun görmen gayet normal. İyi sporlarr

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılmıyorum. Fitness Kaslarin güçlendirilmesinde bayanlara cok faydas saglar. Sıkılasmak, güçlenmek, bel ve kas agrilarinda tedavi, yurume ve durus bozuklukluklarinin % 100 e kadar sonuc alinabilmesi, kilo vermek, kilo alamayanlarin kilo almasinda en etkili yollardan biridir.. faydasini saymakla bitiremezsin kalkmis bayanlarin isi fitness değil diyosun.. Mantığın gercekten çağ dışı. . Yaşın ilerledikce bacaklarin gucsuzlestiginde seni tasimadiginda, eklemlerin agridiginda, bel kaslarinin gucsuzlugunden dik duramadiginda büküldügünde, yokus cikarken kopek gibi nefes aldiginda dank eder o geri kalmis kafana.. sen sporun hicbir alanıyla ilgilenme.. faydadan cok zararini gorursun cunku..

1|1
    1|0
    • pilates denen bişey var dedim bilmem farkında mısın?

• Kadinin yaradilisi guclu hem fiziken hem fikren. kadinlar herseyi yapabilir.. ama sen farkli bisisin senin hormonlar bozulur.. sen spordan uzak dur.. :)

• Millet hormonlarini düzene sokmak icin bile yaparken sen kalkmis hormonlari bozmanin mantigi yok diosun.. bastan sona yazdiklarinin hicbirinde mantik yok.. nasil bir sacmaligi savundugunun farkinda bile degilsin.. senin gibi dusunenler yuzunden bu ulke sporda ilerleyemiyor.. zihniyetini al git surdan.

Erkekler Ne Diyor 23

• Katılmıyorum çünkü sana mı soracaklar? Spor la bu spor. Fizyolojik bir durum. Plates topu üretimden kalksa kadın ile spor arasında ki bağ kopuyor mu tamamen senin nebzinde? Fitness kas yapmaya yaramaz ayrıca. Boddy Building denir ona ki, çok ayrı bir şeydir o. Cinsiyet ne olursa olsun, önce beyin jimnastiği yapmalı herkes.

2|1
    0|0
    • kadınla erkeğin vucudu aynı mı?

• İşletim sistemi aynı. Görüntüye takılma. Spor u ne için yaparsan sana onu verir. Fitness dediğin olay formda kalmak için yapılır, kas yapmak için değil. Sıkılaşırsın sadece. Besinler ile aldığın yağlar, proteinler ve amino asitler senin kadın ya da erkek olman ile pek ilgilenmiyorlar.

• Spor kişisel bir aktivite, cinsiyet ile bağlantısı yok.
    Kişiye hangisi cazip geliyorsa onu yapmayı seçer.

Erkekler de isterse pilates yapabilir.

2|0
    1|0
  • Kas deposu kızlar itici

1|0
    1|0
  • Vücut geliştirme deyince herkesin aklına yarışmalara katılmış ve anabolik steroid sonucu alınması sonucu erkekleşmiş kadınlar gelmesin. Bir kadının steroid almadan çok aşırı kaslanması zaten çok zor o yüzden yuvarlak hatlarını koruyan ve bomba gibi görünen çok fitnes yapan arkadaşım var

2|0
    1|0
  • hayır katılmıyorum. ne kadar süredir spor yapıyorsun veya sporla içiçesin de bu kanıya vardın acaba :D

1|0
    1|0
  • fitness hatta body build bile yapabilir kadın öyle öküz gibi de şişmez merak etme

1|0
    0|0
    • ya tamam biliyorum da pilates daha uygun birşey tam kadınlara göre fitnes erkeklere göre

• metabolizmayla alakası yok araştır testosteron ve östrojenle alakası var bunun

• tamam tüm vücudun 2 hormondan ibaret hormonlarinda anlıyor ahh diyor bu fitness yapıyor daha erkeksi testestoron artayim diyor hemen... peki abicim araştırın ben :) bunca yıl boşuna araştırdım zaten

• Katılmıyorum. Şahsen gittiğim spor salonunda epey kaslı kızlar mevcut gayette güzel gözükmekle birlikte koydum mu yıkarım gibi havaları var.

1|0
    0|0
  • fitness ı bilmediğin buradan belli plates farklı fitness farklı

1|0
    0|0
  • sporun erkegi kadini olduguna inanmiyorum. fitness da kadınlarin yapabilecehi cok iyi bir spordur

2|0
    1|0
  • pilates vücüt yapmaz ek olarak yapılıp esneklık ve saglık katabılır tek basına anlamsızdır

1|0
    0|0
  • Katiliyorum fitnes ta yapsin

0|0
    0|0
  • İsteyen istedihini yasin

0|0
    0|0
  • takılın kafanıza göre

0|0
    1|0
  • erkek işi kız işi mi olur her işi herkes yapabilir

1|0
    1|0
  • Fitness ile daha iyi odaklanırsın istediğine.

1|0
    1|0
  • Ne alakasi var 😒 ben pilateste yapiyorum. Azcik bilgi ya başka bişi diğil

1|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartisilamaz. Saygi duymalisin bazen bende yakistiramiyorum :)

0|0
    0|0
  • Katılıyorum doğaları gereği

0|0
    1|0
  • Katılmıyorum ne kızlar gördüm ne ağırlıklar kaldırıyoladdı

1|0
    1|0
  • Sen ne diyorsan o doğrudur Faşist kız 😀😀

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam