Risale-i Nur külliyatını duydunuz mu ve neler düşünüyorsunuz?

B.Zaman Said Nursinin müellifi olduğu Risale-i Nur lar hakkında ne düşünüyorsunuz. OIkuyan varmı?

0|0
106

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba kardeşim;

Baştan sona hepsini okumadım, ama tabi parça parça okuduğum bölümleri var.

Harika bir eser. Asrın eseri onlar.

Asrın getirdiği tereddütleri orada en güzel şekilde açıklamış Büyük Üstat..

Allah mekanını cennet eylesin.

Türkçesi ağır geliyor diyenler M.Fethullah GÜLEN'in eserlerini okusun.

1|1
    2|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Okudum guzeldi

0|1
    0|0
  • gecen biri link atmisti. tek kelimeyle cop ve hatta kepazelik. inanca hic bilimi karistirmasalar keske. harun yahya bile daha inandirici.

0|2
    1|1
    • nasıl okuduysan

• Bilim bilmek demektir. Bilmediğin de bilim değildir.

• hof. ilkokul bebesi gibi siz de ha.

• ewet duydum ben okudum da . ancak anlamsı çok güç sözler di sanıyorum yanlış hatırlamıyrsam okuduğum kitabın adı

0|0
    0|0
    • Evet Sözler. Anlamıyorum dedinizde size bu konuda yardımcı olmak istedim. Bir portakal ağacı düşünün. Her dalında onlarca meyvesi olsun. Tek bir seferde bunları yemeniz imkansız. Ama hergün 2-3 adet yerseniz komple bir ağactaki meyveleri yersiniz. Sizde günlük en azından 5 sayfa okuyun. Ve okuyan abla ya da abilerin sohbetlerinede katılırsanız emin olun hayatınız değişecek yerki kalbinizi açın

• aslında bana manewiyat katacağından şüpem yok. dediğinizi yapıp denemeliyim teşkkürler

• evet ara ara oku okuyorum. Risale-i Nur Kur’an-i Kerim’e hizmet etmek amacıyla yazılmış. en çok hoşuma giden şey de ey nefsim diye söze başlaması. bir çok kaynakta oldugu gibi açar açmaz kıl et inan demiyo. önce nefsini tanıtıyor sonra açıklıyor. bu yuzden insanın kendi hatalarını anlaması görmesi için çok iyi bir kaynak. bide zihni açtıgına inanıyorum.

0|1
    1|3
    • evet nefisle ilgili birçok yer var. Zihnide kalbide açar :)

• Katrina Risaledeki Türkçe Osmanlı Türkçesi. Atatürkte O Türkçe ile eğitim aldı Nutuk yazdı. Bu kadar cahil olmayın. Farklı ırk cinsiyet dil,din,kültürlerle mozaikleşmiş Türkiye insanının aynı çatı altında huzurlu ve mutlu yaşaması için biraz sayğı. Hakaret etmeden cevap verebilirsiniz.

• birader git asağıdakilere söyle ben hakaretmi ettim ?

ayrıca ozaman osmanlı ve farsca vardı artık latin alfabesi geldi ve coğu kelimenin anlamı değisti dolasıyla neden hayla o dilde okuyoruz adam gibi suanki günümüz türkcesi olmuyor ? bence bu emparyalizm ve fasiszmin bir oyunu ülkeyi bölmeye calısıyorlar

• okumadım.

0|0
    1|0
  • Duydum, okudum biraz ama gerekli bir şey değil benim için.

0|0
    0|0
  • evet duydum ama ne?

0|0
    0|0
  • Okumadım ama karşılaştığım sayfalar oluyor.Anlamlı ve güzel olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • İlk etapda dili ağır gelebilir. Bunun için abiler şifre diyorlar. O şifreyi şözmeniz için sebaat edip sürekli okumak gerekiyor. Siz kalninizi açtığınızda risale-i nurlarda kendisini açıyor diyelim.

• Okudum, çok beğendim

0|0
    1|0
    • :)

• Hepsini değil tabi ama harika

• İnşallah zamanla okuyun. Özellikle evli olan kardeşler çocuklarına okutsunlar. Zaman kötü.

• evet duydum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Birkaç tanesini incelemiştim. Sözlük yardımıyla okumak gerekiyor. Yine de içeriği basit. Örnekler çocuklar için neredeyse. Tekrar bakmayı düşündüğüm eserler değil.

Cevaba da link cart curt göndermeyin lan, uğraşasım yok.

1|0
    1|0
  • okumak zaman kaybından başka birşey değil

1|0
    1|0
    • Sana göre zaman kaybı bir başkasına göre Ahiret kazancı.Tercihler tartışılmaz

• Kuran'ın ahir zamanda ki kullanım kılavuzu diye biliyorum.

0|1
    2|0
  • Dialogculuk ve garabet dolu :)

https://www.youtube.com/watch?v=zdlxl0GpEhk

0|0
    0|0
  • öncelikle adı said-i kürdi dir doğru telaffuz edelim ...bimarhanede yatmış birinin yazdıklarının bir kıymeti harbiyesi yok lafazanlık dolu hiçbir faydası yok okumanın . KURAN I KERİM ESASTIR okucaksan onu oku !KURAN I KERİM varken başkasına ne hacet !

0|0
    0|0
    • Boş ver sen okuma o zaman :)

• Müslümanların tek kitabi Kuran ı Kerimdir !Hristiyanla Müslümanı evlendirenler önce bir kendini yoklasın kardeş apaçık günahtır !

link

Yükleniyor... ;