Öğrenciyim, spor yapıyorum ama devamlılık neden yok?

Öğrenciyim, sabah okula akşam eve. Her Türk kadını gibi basenlerim var malumumuz. Göbeğim yok. Boyum 163 kilom ise 58-59. Benim amacım bacaklarımı inceltmek fakat sınavlardan dolayı bazen de yorgunluktan spor yapamıyorum. Arkadaş ortamı bazen diyetin ucu kaçıyor. (Çok değil mesela jelibon alıyorlar ben 1-2 tane tadımlık yiyorum. soslu fıstığa bazen, bitter çikolataya ise hiç dayanamıyorum çok seviyorum <3) Spor salonuna yazılamam birincisi sürekli özel ders alıyorum ve iki sene sonra sınavlarım var ayrıca kursa gidiyorum. Okulda sürekli ders harici hareket halindeyim. Okul 3 katlı her teneffüs aşağı iniyorum vakit buldukça voleybol oynuyorum. Hem sağlıklı beslenmeye hem de spora nasıl devamlılık sağlarım. Ya da bu bacaklarım nasıl incelir? Hangi spor rutinini uygulamalıyım?

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• Yağları vücudumuz enerjı olarak kullanmak adına depo eder, yaglarin depolandigi yer kisiye gore degisir.. kimi gobekte kimi basende kimi yanlarda ve bazende tum vucuda yayilabilir, o nedenle bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur inanmayın böyle şeylere... yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kilon fazla bence. 5-6 kilo versen iyi olur. Bacakları inceltmek çok zor böyle şeylerle olucak iş değil

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Olur olur

0|0
    0|0
  • squat, veya makinede leg (bacak) press, haftada 2 kez gitsen bile yeter

0|0
    0|0
  • bir hic uyumuyon sandim

0|0