Savunma Sanatları?

Fiziksel olarak güçlü hissetmek için ve biraz da özgüvenim artsın diye bir savunma sanatı öğrenmeyi istiyorum. Önerilerinizi almak isterim, hangisi olmalı sizce?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben wing chun antrenörüyüm sana tavsiyem bu spor sana özgüven katacak ayrıca bu sporda yaş cinsiyet güçlü ol veya olma kilolu ol veya olma fark etmez yapabilirsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• dövüş sporlarının size çokca bir özgüven katacağını sanmıyorum, ruh sağlığına önemli bir etkisi var mı? kesinlikle büyük faydası var meditasyon gibi rahatlatır dinginleştirir vücudu.

herhangi bir kavga olduğunda adrenalin hormonunun tavan yapması ile spordan öğrendiğinin ne kadarını kullanırsın orası meçhul

velhasıl bu savunma sanatı sporlarına kendini savunmak için gidiyorsanız sonuna kadar haklısınız diğer yönden
    toplum karşısında kendini tam manasıyla ifade etmek, haklı çıkmak, kavga edinilen kişiyi bastırmak üste çıkmak maksadı ile gidiliyor ise
    gitmeyin, pişman olursunuz
    en azından bu sporlar bunun için değil

0|0
    0|0
    • Üzgünüm ama gereksiz bir açıklama olmuş, derdim gangsterlik değil zaten nasıl böyle bir sonuca vardınız anlam veremedim😊 Ben yemek yapmayı da profesyonel anlamda öğrenirsem eğer özgüvenim artar. Gideyim mi diye sormadım bu arada ama cevap için teşekkürler yine de 😊

• Kickboks yapıyorum ama şimdi ki aklım olsa Aikido yapardım. Bence dünyanın en tehlikeli sporu. Yakalarsa elini affetmez, kırar. Etki-Tepki sporu. Ne kadar sert vurmaya kalkarsan Aikido o kadar sert tepkiyle karşıdaki kişiye büyük zararlar verebiliyor.

1|0
    0|0
  • Muay Thai- Kick Boxing :)

1|0
    0|0
  • Aikido

1|0
    0|0
  • Wing chun kızlar için en uygunu ya da aikido da olabilir

1|0
    0|0
  • tekvando

1|0
    0|0
  • KUNG FU-KARATE

1|0
    0|0
  • Tai chi dicem ama uzakdoğuya gidemicene gore taekwondo

1|0
    0|0
  • Güç gerektirmeyen bayanlar için de oldukca uygun olan yakın dövüş sanatı wing chun oldukça uygundur.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim

• Umarım gereksiz özgüven patlamaları yaşayıp millete saldırmam 😅

• 😊 o daha tehlikeli.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor... ;