Nasıl daha hızlı ve uzun süre koşabilirim?

Futbolcuyum. Sağ açık oynuyorum. Haliyle koşmam lazım. Ama maçın sadece ilk 10 dakikası hızlı ve atik davranabiliyorum. Kalan 70 dakikada ancak top gelirse ya da pozisyon olursa koşmaya çalışıyorum. Sigara-alkol kullanmıyorum. Birkeresinde daha iyi koşmak için karın kası gerekli diye duymuştum. Egzersizler yaparak 3 ayda 4 lü karın kası çıkardım. Sorun akciğerdemi? Eğer öyleyse genişletmek için nasıl egzersiz yapabilirim? Değilse sorun nerde olabilir? Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. Hocamı zor durumda bırakıyorum 😓

0|0
14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• akciğerde yeterli miktarda alveoller açılmamıştır yani senin ciğerini genişletmen lazım bunun için kondisyona dayalı koşular yapman lazım 10 dk %40 5 dk %70 tekrar 10 dk %40 5 dk %70 gibi parabolik koşular yapman lazım

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 3

• Kondusyon önemli gunluk rutin kosma yuzme gibi egzersizler yaparsan dahauzun sure hizli ve atik olabilirsin

0|1
    0|0
    • Yüzme imkanım yok ama günlük nasıl egzersizler yapabilirim?

• Youtub ta bilgi veriyor bu k9nularda bir de oraya goz at

• Hocanın sana söylemesi gerek. Boks kardiyosunda güzel nefes açıcı hareketler var izleme şansın olursa bir boks klübüne git idmanlarını izle diycem

0|1
    0|0
    • Malesef zamanım yok 🙁
      Ama bildiğiniz başka nefes egzersizleri varsa...😥

• Bu arada her futbol idmanınından sonra çekebildiğin kadar mekik çek sen de biliyorsun karın kası çok önemli futbolcuda

• Eyvallah abim sağol hepsini yapmaya çalışıcam 😃

• Kondisyonunu güçlendirerek uzun süre koşarsın.

0|1
    0|0
    • Sürekli çalışıyorum. İdman dışıda çalışıyorum. Ne kadar zamanda geliştirebilirim kendimi

Yükleniyor... ;