Galatasaray mı Fenerbahçe mi Büyük?

Bugün Fenerbahçe haklı bir galibiyet almış olmasına rağmen.. bu kadıköydeki 17 yıllık yenilmezlik serisini fazla abartmaya başladılar..'' abartma '' kelimesi belik Fenerbahçeli arkadaşlarımızı kızdırabilir ancak futbol önce eğlence, sonra kazanmak ve en nihayettinde şampiyon olmak için oynanır.. hiç bir futbol takımının amacı sadece bir takımı kendi sahasında yıllar boyu yenmek değildir.. Fenerbahçe haklı olarak kkurduğu bu 17 senelik üstünlüğü bir kaç defa dile getirmekte yine haklıdırlar ancak asıl amaçları olan şampiyonluk ve ilkler konusunda hep ezeli rakibi karışısında geri kalmıştır nedir onlar?

Galatasaray mı Fenerbahçe mi Büyük?

daha çok istatistik ikler ve başarılar var ama sığdıramadım..
Fenerbahçe nin tüm bunlara rağmen iki tane övündüğü olay var bir tanesi ; 6 0 lık galibiyetleri.. acaba gerçek öylemi ;
.. iki takım arasından oynanan en farklı skor Galatasaray'ın 7 kişi ile Fenerbahçeyi 7 - 0 yendiği maçtır.. hatta bunla da kalmayıp iki kere de 6-0 ve 6- 1 lik galibiyerleri vardır.. ve belgelidir hem de Fenerbahçe nin bir zamanlar çıkardığı kendi resmi tarih kitabından..ayrıca dikkat edilirse ilk 8 maç yani 1909 dan 1913 e yani 4 sene Galatasaray Fenerbahçe ye yenilmemiştir.. Fenerbahçe, Galatasaray ile 1909 yılında yaptıkları ilk maçtan sonra 4 yıl boyunca Galatasaray'a tek bir gol bile atamamış, 23 gol yemiş ve o zamana kadarki 8 maçta da yenilmiştir.

ikinci övündükleri ise 17 yıllık kendi sahalarındaki yenilmezlik serisi.. bunla da övünürler.. haklılar övünülecek tek istatistikleri.. ama şu bir gerçek ki Galatasaray 17 yıldır yenemediği takımı kendisine rakip olsun diye kendisi kurmuştur.. iki tane kurucusunun Galatasarayllı olduğu belgelidir hatta gerçek kurucusunun Galip Kuluksız oludpu ve skalandığı söylenir.. ne gariptirki kendi kurcularını anmayan ve mezarlarını ziyaret etmeyen tek klup Fenerbahçedir..

Şimdi tüm bu istatistiklere ilklere ve bilgilere bakınca Galatasaray mı bu ülkenin en büyük kulübü Fenerbahçe mi siz karar verin?

Güncellemeler:

Şimdi tüm bu istatistiklere ilklere ve bilgilere bakınca Galatasaray mı bu ülkenin en büyük kulübü Fenerbahçe mi siz karar verin?

1|1

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

 • Kesinlikle FB daha büyük bir takım ve camia.
  Sizin patron bu günkü 2-0 dan sonra fenalaşmış.
  https://i.hizliresim.com/ZM1L3k.jpg

  0|1
  0|1
 • Kimi zaman Galatasaray daha iyi top oynamıştır kimi zaman Fenerbahçe. İstatistiklere döktüğümüzde Galatasaray daha iyi verilere sahip olabilir ancak sporda mesele takım değil kulüp olabilmektir. Yani yönetimin, futbolcunun ve kimi zaman da taraftarın gereken yükü sırtlanabilmesi, gerekli duyarlılık ve hassasiyetleri içten ve samimi bir şekilde gösterirken etik değerlerden ve insanî değerlerden ödün vermemesi gerekmektedir. Tüm bunlar bir takımı kulüp yapan temel ögelerdir

  Sonuç olarak Galatasaray daha iyi bir futbol takımı, Fenerbahçe ise daha iyi bir spor kulübüdür

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;