Kitap okumanın faydaları nelerdir ?kitap okumanın faydaları nelerdir ?

kitap okumanın faydaları nelerdir ?kitap okumanın faydaları nelerdir ?

0|0
414

En İyi Kız Görüşü

• zamanını boşa geçirmemiş olursun.

diksiyonun gelişir,kelime hazinen artar.

olaylar arasında bağ kurma yeteneğinin gelişir.

keza hayal gücün çok çalışacağı için hayal dünyanı zengin kılar.

hiç bilmediğin şeyleri öğrenebilirsin, her konuda hem de.dahası çok daha fazla öğrenme istediği duyabilirsin.bu da seni araştırmaya teşvik eder.her seferinde kademe atlayarak bilgi birikimi elde etmiş olursun.

3|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• kimi kitap okumaya ikna etmeye çaışsam diyorki film izliyozya ya da filmi çıkar izleriz. Arasındaki farkı yazcam bilmeyenler için. Filmde faydalıdır lakin filmlerde grsellik senaryo kişiler imgele rkurulu olarak gelir. Kitaplarda %50 si hayal gücüne bırakılır daha bir mütivasyon ve dikkatle okunarak kişi konunun içinde hisseder kendini. Ve zmana olarakda filmden uzun olduğu için parçaları dah aakıllıca birleştirme ben olsam napardım gibi düşüncele rkonusunda müthiş gelişir.buda esprisi :)

link

1|0
    0|0
  • Kelime dağarcığı,düzgün cümle kurma,diksiyon düzeltme,heyecan bastırma,hayal gücünü genişletme falan falan :)

2|0
    0|0
  • Sadece kitap okumak olarak değil de her bulduğunu okursan ağzın zamanla iyi laf yapmaya başlar , genel kültür kazanırsın , güzel konuşur güzel cümleler kurarsın . Belki bir üniversite diploması vermeyebilir ama hayatta lazım olacak bütün tecrübeleri öğretir .

0|0
    0|0
  • valla ben insanlarla ters düşünüyorum kitap okumak hayal dünyasını köreltiyor sürekli çıkış noktalarını kitaplardan arıyosun bana ters

0|0
    0|0
  • Okunan her kitap faydalı değildir.

0|1
    0|0
  • hızlı ve akıcı bı sekılde konusmanı saqlar.. diksiyonuda duzeltır..

0|0
    0|0
  • kitap okumak hayata farklı bir pencereden bakmanı sağlar kelimelerin gücünü kullanmayı oğretir oku kardesim oku okudukca bu ülke ilerler

0|0
    0|0
  • diksiyonun gelişir,beynin düzgün ve hızlı çalışır,bilgi sahibi olursun.

0|0
    0|0
  • Ego varsa okumasin oyle diyeyim ama faydasi var tabii okuyana gore degisiyor ve okutulana gore.

0|0
    0|0
  • 25-29 yaş aralığında bunları soruyorsan kişisel etkilerini soruyorsun sanırım. Yalnızlığa en iyi ilaçlardan biridir, can sıkıntısını alır, oturduğun yerden dünyanın farklı yerlerine götürür bu gibi işte :)

0|0
    0|0
  • herşeyden öte bir karakterin kendisi olabiliyorsun ve onun olduğu mekanların tasvirlerinin içinde bir anda kendin olabiliyorsun

0|0
    0|0
  • Okuyunca anlayacaksın.

0|0
    0|0
  • bi bok muş gibi gösterir insanı

0|0
    1|1
  • dişleri kuvvetlendirir,kollestrole iyi gelir ayrıyetten aga nigi naga nigi:D

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Kelime dağarcığı genişliyor her şeyden önce bir soruda aynı kelimeyi dört defa yazmaya gerek kalmıyor...

1|1
    1|0
    • +1 Çok iyi ya :D

• soru başlığı çok kısa dediği için 4 kere yazdım bunu anlaman lazımdı.ayrıca ben orda kelimeyi değil cümleyi 4 kere yazdım. kapak.

• Ortada kapak olan bir durum yok yarış yapılmıyor çünkü

Doğru pardon, kelime değil cümle olması gerekiyordu... Cümleyi ve soru başlığını açıklayıcı şekilde yazsaydın tekrarlamaya gerek kalmazdı söylemek istediğim buydu.

Sitede yaptığım ilk yazım hatası da sana denk geldi ya...

• hızlı konuşmanı ve okumanı güclendırır

0|0
    0|0
  • beyne vitamin, göze ferrdir kitap okumak

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;