Polisi suçlayan arkadaşlar hele bir gelsin.

Olaylara tek taraflı bakmayın. Orantılı veya orantısız güç kullandı tartışmasına girmeyeceğim.

Bakıyorum her yerde polisi suçluyorlar, polise laf atıyorlar. O adamlarda görevlerini yapıyor. Bazı yerlerde abartıyorlar orası ayrı ama hiç şu yönlerini düşündünüz mü ? O insanlarında psikolojisi var. Mesela bazıları eylemlerden dolayı hiç evlerine gidemedi. Bazılarının başka dertleri de olabilir. İnsan sonuçta, hepimiz insanız sonuçta. Hepimizin sabrı bir yere kadar sonuçta.

Benim fikirlerim tabi ki bunlar karşı çıkabilirsiniz. Fakat iyi ki çok fazla ölüm olmadı. Olaylar başladığında bundan korkmuştum. Resmi kayıtlarda bir eylemcinin öldüğü yazıyor, kayıtlara geçmemiş daha fazla da olabilir. Fakat arkadaşlar polis arkadaşlarımıza da bu denli fazla yüklenmeyin. Herkes hata yapabilir.

Düşünsenize üzerinize koca bir grup geliyor ve size onları dağıtmanız emri veriliyor. Siz ne yaparsınız ? Ne yapabilirsiniz...

0|0
85

En İyi Kız Görüşü

• polis ailesisin diye dışlanır olduk.. insanları anlamak çoz zor..

1|1
    2|1
    • Çok saçma işte.. Nasıl bir ironidir çözemedim.

• dertleri baska. orantısız güç değil amaç polisin %80 akp ye oy verdiği için dertliler. benim fikrim bu. zaten bir çok videoda belli oluyo. taşlarla soplarla bira şişeleriyle saldırıyolar. zırhlı aracların üstüne çıkmalar falan.. akıl mantık almıyo inan.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Bu ülkede polisin müdahale etmediği bir olay örnek verin bana.

Polis olmak suç değil.Görevini nasıl yerine getirdiğin önemli .Sen gaz bombası atarkende suçlu değilsin çünkü emir gelmiştir ve görevin aldığın emri yerine getirmektir.Attığın gaz bombasını bir insanın kaşına,gözüne,kafasına denk getirecek şekilde atarsan sen bir insanlık suçu işliyorsun demektir bunun polislikle de insanlıkla da alakası yoktur bu düpedüz faşizan zihniyettir..

1|1
    0|0
    • İnsan psikolojisinden bahsetmiştim. Okudun mu ? Faşizime nasıl bağladın. Aynı durumda sen ol emin ol sende daha fazlasını yapardın. Unutma insanların bir düzeni ve ayarı yok.

Hani bazen haberlerde çıkıyor. Bir bakışma yüzünden insanlar birbirlerini öldürüyor. Herkesin psikolojisi bozulabilir. Benim korkum bir polisin cinnet geçirip önüne geleni vurmasıydı. Allah'tan böyle bir şey olmadı.

• Sorunu baştan aşağı okudum.

Okumadığım şeylere yorum yapma gibi absürd huylarım yoktur.Bu psikolojik durum sadece polislerde yok evine gidemeyende sadece polisler değil bunu gidip onların amirine söylemen gerek bence.Halkında içinde psikolojisi çok iyi olmayanlar vardır.Biri elien satır alıp önüne gelen herkesi doğrayabilir.Faşizan zihniyet derken her polisi içine katmadığımı belirttim ama gözaltına alınan insanlardan neler duydum bahsettiğim zihniyet buydu.Teşekkür ederim soru için.

• O konuda haklısın. Demek istediğim piyonlar yerine onlara bu emirleri verenler sorgulanmalıdır.Bu arada İyi ki 80'leri atlattık. O dönemde siyasi suç işlemek daha çok suçtu. Kendi akrabamdan biliyorum. Az kalsın kısır oluyordu sorgularda.

• bu polise taş atanlar küfredenlere sesleniyorum başınıza bir olay gelirse polisi çağırmayın nasılsa onlar vatan haini

2|0
    2|0
    • Kimse o tarafa bakmıyor işte. Asıl söylemek istediğim bunlar.

• +++++

tükürdüklerini yalıycak olanlar gene onlar.

• hayır bide şu yönden baksınlar evine hırsız girince hırsıza şiddet uygulamicakmı bu adam onun görevi o gerekirse şiddet kullanarak verilen emri yerine getirmek zorunda sen gül attında o sana biber gazımı sıktı yani.

• Gösterilere müdahale etmek tercih değildir,emir gelir sen yaparsın.

Gaz bombası atmak tercih değildir,amirin söyler sen yaparsın.

AMA 250gr ağırlığındaki gaz bombasını lazer pointer ile göstericinin tam kafasına denk getirmek tercihtir.

Bir kadını 10 kişi yerlerde sürükleyerek dövmek tercihtir.

Panzerden tazyikli suyu göstericinin göğsüne 30 derece açıyla 10 metre yakınlıktan sıkmak tercihtir.

AKP gençlik kolları birliği ile duvar kenarına sıkıştırılan bir insanı yüzünü tekmeleyerek dövmek tercihtir.

Onlarca insanı kör, sakat bırakmak,panzerle ezmek,öldürmek tercihtir.

Döverken keyif alıp ''canımsın'' demek tercihtir.

Tercihini bunlardan kullanan insan insan değil,insanlığını yitirmiş kansızın tekidir.

0|0
    0|0
    • Rizede ki olayları izledin mi ? Göstericileri kim kurtardı karşıt görüşten ?

• Burada polisin görevi o diyebildin değil mi ? Anlamadın anlatmak istediğimi. O eylemde de polisin görevi eylemcileri dağıtmaktı. Yani ne görev verilirse askerde, poliste o görevi yapar. Görevlere karşı çıkılmaz.

• ben de son cumlene cevap olarak yukardakı yazıyı yazdım zaten .

• Bu olaydan sonra psikolojik baskıdan intihar eden polislerimiz olmuş..O zaman şu küfredenler başlarına bişey geldiklerinde polisi çağırmasınlar başlarının çaresine baksınlar..

0|0
    0|0
  • Üzerilerine koca bir grup gelmedi önce buna bir açıklık getirelim.

Sabahın köründe insanlar uyurken çadırları toplayıp yakmak üzerlerine biber gazı sıkmakla başladı tüm olay.

0|0
    0|0
    • Hala yanlı bakıyorsunuz. Emirler öyle verilmişse sen ne yaparsın. Emiri verenleri suçlayın suçlayacaksanız. O insanlar olmasa bu kadar rahat dolaşamazdık sokaklarda.

• Zaten baştakileri suçluyorum ben.

• anayasanın bir maddesinde polislerin zorunluluğu yoktur yazıyor.maddeyi unuttum ısteseler eylemcılere gaz falan atamazlar yani.kendı kendılerıne kaşınıyorlar e o zaman çıkarsınlar kasklarını bıraksınlar joblarını delikanlı kimmiş bakalım.eylemcılere kufur etmekle olmuyor bu işler

0|0
    0|0
    • Eylemcilerin hepsi zaten düzgün durdu evet. Yanlı bakmayın olaylar provakasyona uğradı. Polisin karşısında anasına bacısına küfürler edildi. Sen düşün önünde kocaman bir grup var ve onların dağıtılması isteniyor senle. Tatlı dille o grup dağıtılır mı ?

İzledim internette de televizyonda da. Polis eylemcilerle konuşuyor arkadaşlar dağılın yoksa müdahale edeceğiz. Eylemcilerde siz çekilin biz oraya gideceğiz. Bir süre sonra herkes pozisyonunu alıyor eylemciler taş, polisler gaz bombası atıyor.

• Sen söylediklerimi nerenden anlıyorsun. Askerde polis gibi emir kulu demek istedim. Emirlere karşı gelemez. Bu yönünü söylemek istedim. O zaman sen kendinle çelişiyorsun.

• emir kulu ama gidipte gaz bombası atmıyor halka.

• Kesinlikle haklisiniz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ben polisleri hiç sevmiyorum hiçbir zamanda sevmeyeceğim çünkü hepsi beleşçi sadece bu olaylarla alakalı değil dükkanıma ne zaman polis gelse bedavaya iş yaptırmaya çalışırlar ya da bir iş yaparsın para vermeden gitmeye kalkarlar ayıp denen birşey var değilmi babamızın hayrına çalışmıyoruz bizde ruhlarına işlemiş hepsimi aynı olur diye düşünüyorum binlerce polis var hepsi aynı arkadaş.dolmuşa biner para vermez dolmuşlarda özel sonuçta adam seni götürmeye mecburmu.

1|0
    0|0
    • dogru söylüyorsan . bende sevemıyorum bir türlü . önyargıysa önyargı yapacak bir sey yok .

• şikayetmi :D dükkandan çıkmazlar hergün denetlemeye başlarlar :D norveç ya da ingilterede yaşamıyoruz biz demokrisi yok memlekette.

• Ya git bir Allah aşkına. Her gün denetlemeymiş. O kadar kolay değil o işler. Şikayet edip süründüren esnafta tanıyorum. Hiç bir haltta yiyemezler öyleleri.Bu arada İngiltere ve Norveç evet çok demokratik bir ülke evet evet.

• Ya bir gidin gözünüzü seveym.Kim kime ne yapmış nasıl yapmış bir bakın inceleyin.Eylemci dediğiniz insanın üzerine kalkan çelik yelek kask gaz maskesi yok.Gaz bombaları da yok.Hele portakal gazı bombası hiç yok.Hiç bir polis su içince saatler boyu istifra etmedi.Hiç bir polisin evinin camı kırlıp içeriye gaz bombası atılmadı.Hiç bir polis evinde otururken balkonuna gaz bombası atılmadı.Hiç bir polis evindeyken dışarıdaki gazdan etkilenir hale gelmedi.Kimse bana kalkıp bu olayda polisleri savunmasın.Olaylarn başlangıcında eylemciler polise börek ikram ederken tazyikli suyla fırlatıldılar.TOMA yla üzerinden geçilen insanlar da polis değillerdi.Oturun tekrar bir düşünün bunca insan neden polise bu kadar tepki veriyor? ve polislerin de tekrar düşünmesi lazım.Milletvekillerinden birinin oğlu bunları sıra dayağına çektiğinde tepkiyi veren amirleri değil HALK idi.

0|0
    0|0
  • Polis müdahale etmeyince olay çıkmıyor, müdahale edince olay çıkıyor, etmeyince çıkmıyor, edince çıkıyor, etmeyince çıkmıyor,edince çıkıyor, müdahale edince olay çıkıyor, etmeyince çıkmıyor, müdahale edince olay çıkıyor, etmeyince çıkmıyor...

0|0
    0|0
    • Bak orada haklı olabilirsin ama polis kafasına göre müdahale etmiyor. Polis emirler doğrultusunda müdahale ediyor. 5 gün evlerine gitmeyen polisler vardı. Birde bu yönden düşün.

• 6 polis intihar emiş

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=DZnGcRXc3LY

Ne olursa olsun bu videoda ki gibi saldırmamalılar.

0|0
    0|0
    • Dk 0.52 den itibaren yerdeki adama tekme atıp diğerlerine saldırmaya giden mi dersin yerde tekmeleyenler mi dersin,adama vurmak için diğer polisleri düşürenler mi dersin hepsi var adam kaçmaya çalışıyor daha bırakmıyolar

• Öyle ama sonuçta onlarda insan. Bazı yerlerde abartmışlar elbette bende buna karşıyım fakat o emiri verenlere isyan edilmeli genede.

• Zaten o emri verenleri protesto ediyoruz asıl,ama poliste psikopatlık yapıyor sürekli.

Yükleniyor... ;