Bilen varsa? Ne kadar koşmalıyım?

Şimdi ben geçen pazartesi başladım ve bugün salı:: başladığımda 75 kilo idim şu an ise 73.3 kiloyum gerçekten oluyomuş kilo vermek dedirtti bana
hergün koşuyorum. Ve bir kaç ekstra egzersiz ve az yeme ile oluyor ama bugün gerçekten çok Yorgun'um
sorum şu hergün koşmasam olur mu? Haftada kaç defa koşmalıyım?

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• Sıklık, antrenmanın 3 gerekli değişkeninden biridir. Diğer ikisi ise süre (ne kadar süre koştuğunuz) ve yoğunluk/efordur (ne kadar hızlı koştuğunuzdur). Araştırmalar bir insanın herhangi bir verim elde edebilmesi için haftada en az birkaç gün koşmaya ihtiyacı olduğunu göstermiştir. Birçok elit koşucu haftada 14 defa koşar. Peki siz ne sıklıkla koşmalısınız?

Bu soruyu yanıtlamak için tek bir cevap bulunmamaktadır. Sorunun cevabını belirlemenizi sağlayacak konular, hedefleriniz, günlük yoğunluğunuz ve koşu tecrübenizdir. Bunları netleştirerek programınızı kişiselleştirebilir ve doğru antrenman sıklığını belirleyerek uzun vadede alacağınız verimi artırabilirsiniz.

En Az Ne Kadar?

Öncelikle yapmanız gereken asgari koşu sayısını belirleyin. Bu noktada önerim, genel bir sağlık seviyesini en iyi konumda sürdürebilmek için neredeyse her gün bir egzersiz yapmanız olacaktır. Hepsi koşudan oluşmak zorunda değildir. İster müsabık, isterse eğlence koşucusu olsun, ya da koşucu olsun veya olmasın, her erkek, kadın ve çocuk, her gün egzersiz yapmayı hedeflemelidir. Araştırmalar bu konuda oldukça nettir. Eğer günlük olarak egzersiz yaparsanız, kronik hastalık riskiniz daha düşük olur, daha ince görünüme sahip olursunuz ve haftada birkaç defa egzersiz yapmanıza göre kendinize daha uzun süre yaşamı sağlamış olursunuz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• kalori açığı yarattıktan sonra yag yakımı saglayabılırsınız sizde öyle yapmışsınız.. buraya kadar hersey gayet ıyı gorunuyor.. şimdi prof sporcular haric hergun spor yapmanın cokta saglıklı olmadıgını bılırız bunun sebebı vucudumuzda bulunan su mıktarı kasların yenılenmesı ve kaslardakı enerjı ATP depolarının dolması için dinlenme surecıne gırmelerı gerekmektedır.. akşamları 7-8saat kalıtelı uyumaya calış ve birer gün ya da haftada 2 gün off günü yap kendine.. aksi taktırde vucudun bıtkın yorgun dusecektır buda beraberınde saglık sorunlarını getırebılırr

0|0
    0|0
  • Mutlaka dinlenmen de gerekiyor hergun kosarak sagliklk kilo veremezsin ama fazla ara da verme tabi. Zaten bir sureden sonra vucudun kilo vermeye karsi direnc olusturcak moral bozmadan olmuyor bu is demeden devam et. Bu işin sirri gunluk yedigin kaloriden daha fazla efor sarfetmek. bir kac tane de sıkılastircak egzersiz yap hedefine ulasirsin ;)

0|0
    0|0
  • koşmanda sıkıntı yok yorgunlugunun sebebi az yemek yemen yemekleri asla az yememelisin çok fazla kalori harcıyorsun kosarken harcasıgını alman lazım mutlaka vucudun gucsuz düşer hhalsızlık olur sürekli üzerinde beslenmenden ödün verme sadece bazı şeyleri kes beyaz ekmek yerine bugday ekmeği tam tahıllı ekmek gibi makarna pilav tüketme fazla biraz daha protein agırlıklı beslen yulaf falan yüket

0|0
    0|0
  • bir kere yorgunum diyip bırakırsan bu tekrar eder yorgunluğunu bir kenara bırak ne kadar koşuyosan yarısını koş yavsiyem bu sana

0|0
    0|0
  • koşu ve spor kilo vermek istiyorsan yüzde 20 etki yapar. gerisi beslenme şekilleridir. deli gibi spor yapıp kendini harap etme.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Koşma canım yürümen yeterli. Mümkünse tempolu yürü

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;