Akp'nin demokrat bir parti olduğuna inanıyor musunuz? Kökten dinciden demokrat olur mu?

Akp'nin merkezden uzaklaşmaya ve radikalleşmeye doğru hızla yol aldığını görüyoruz. Genelbaşkanlarının üslubuna ve ses tonuna bakınca eleştiriye kapalı, milletini ezmeye ve sömürmeye programlanmış bir tirana gün ve gün dönüştüğünü düşünüyorum. AKP'nin muhafazakar demokrat sağ partisi olarak ortaya çıktığını biliyoruz. Ancak günümüzde demokrat maskelerini çıkarttıklarını uygulamalarıyla kanıtlamaya başladılar. Sansürlemeler, bilim ve demokrasi bir kenara itilerek toplumun edep ve adap kurallarına göre yönetilmeye başlanması, milleti özel yaşantısına göre itham etmenin başlanması, İçki içenlerin dışlanması ve içkinin ideolojik nedenlerle yasaklanması demokratlığın rafa kalktığının bir göstergesi. Bana göre siyasal dinciden demokratiklik bekleyemeyiz. Çünkü bunların akılları fikirleri insanları kendine benzetmek, tek tip insan yaratmak. Cihad adına onu bunu yasaklamak, kesmek, doğramak, güçlerini allahtan aldıklarını iddia ederek insanları edepli hale sokmaya çalışmak bunların yaşam biçimi. Sizce bu düşünceden gelen insanların siyasi ve sosyal alanda demokratik liberal olabileceklerini düşünüyor musunuz?

0|0
2435

En İyi Kız Görüşü

• Birinci olarak dinci nedir? Dinci, din satandır, din tüccarıdır, din tüccarından demokrat olmaz.

İkinci olarak; sözde demokrasi ile yönetilirken nasıl olur da seçimlerimizin sorumluluğunu alamayız, nasıl olur da hükumet benim yediğim yemeği, giyeceğim kıyafeti, izleyeceğim programı, inancımı(...) seçebilir? Bu mu demokrasi?

Üçüncü olarak, yine sözde hukuk devleti olan biz, halka uygun yasa yapılmazken, yasaya uygun halkın oluşturulması...

Diğer bir nokta; aklı, vicdanı, ahlakı kaybettirdiler.Habercilik iflas etti; hakikat farklı kalıplarla şekillendirildi, gerçek tanınmaz duruma getirtildi.Kendilerini tek adam diktası yaptılar.Bilinçli olarak söyledikleri yalanlarla insanları kandırdılar fakat bir şeyi unuttular: Gerçek gizli kalmaz.Bizler direnme gücünden yoksun değiliz.Çünkü bizler Mutafa Kemal'iz.

2|2
    2|2
    • Yaşar Nuri Öztürk kitabını okuduğunu düşünüyorum

• Okurum ayrıca; Feza Tiryaki, Banu Avar, Bekir Çoşkun, Türker Ertürk,Sinan Meydan, Rifat Serdaroğlu,Mehmet Faraç, Ali Eralp,Zahide Uçar, Uğur Dündar,Sabahattin Önkibar,Mahiye Morgül, Erdal Sarızeybek, Suay Karaman, Arslan Bulut...

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 23

• Politikacıların hiç birisinin demokrasiye inandığını düşünmüyorum

1|3
    0|0
  • Şerefsiz tayyip hala istediğine ulaşıyor ama adam ortaya cami mevzusu attı ki olay din düşmanları ve dinine bağlı insanların çatışmasıymış gibi gözüksün. Söz konusu gezi parkı ve patlamamızı sağlayan herşey oluna edicek laf bulamıyor ama bilerek böyle yapıyorki bize din düşmanları diyebilsin ve çokta güzel işliyor maalesef planı şu soruya verilen cevaplara baksanıza olayı hemen dine bağlamışlar.

5|3
    2|1
  • hayir.

ayrica liseli eylemcilere ses bombasiyla mudahale yaptiracak kadar aciz bir hükümettir.

4|2
    0|0
  • O balkon konuşmalarını da eniştem yapmıştı zaten... Dikdatör müdür Hitler'in kuzeni midir nedir anlamadım ki...

3|2
    0|0
  • tayyip anca dini kullanır.abd yandaşından ne dini beklersin bunu kullanmasa oymu alabilrdi buzamana kadr.dindar adam böyle zulümmü yapar.zamannda esadın yaptıklrını yargılayan adam şimdi aynısını yapıo evet çok güvenilr ve dindarr.her dinciyim dien dinci olsaydıı..

3|2
    3|0
  • Sonumuz Hayrolsun...

0|0
    0|0
  • Adam halife olmaya soyunuyor da du bakalim.

5|1
    3|0
  • Adam dine çağırıyor ya . ama şu söylediklerinize bakın.. ne desem boşa size biliyorum. bildiğinizi uygularsınız.

2|1
    3|3
  • dinsizden ne halt olur onu dermisin bana. evet akp nin demokrat bir parti olduguna inanıyorum ! sonuna kadar da inanıcam.

6|2
    10|6
    • Bakalim ne olur. Senin dört duvar icinde oldugu icatlarin cogunu Dinsizler yapti. Okumus insanlarin cogu Dinsiz.

En az suc ve tecavüz olaylari Dinsizlerin sayisi yüksek olan ülkelerde oluyor. En gelismis olanlarda onlar

Simdi bikere Müslüman arap ülkelerinle basliyalim mi ? Sen bana söyle , bir Müslümandan ne halt olur ve Islamin 1400 senesinde ne oldu ?

• Demokrasi aşığına bak. Çoğu ulkedeki en antidemokratik kuruluşu polisi logo yapmış kendine. Ama ben ifade özgürlügüne saygılıyım. Sadece hakkımızı arıyorum. Bu da en dogal hakkımız

• benim demokratik anlayışım bu naparsın işte...

• Her şeyden önce mükemmel açıklamışsın eline sağlık. Demokrasiyi sandıktan -hilesinden bahsetmiyorum bile- çoğulculuktan ibaret sanmaları bile despotluktan farklı bir şey değildir. Giderek artan programlı ilerleyen dindar siyasetleri ülkenin yüze 100ü de müslümanmış gibi görüp hareket ediyorlar .halkı temsil ettiklerini savunuyorlar hristiyan yahudi vatandaşı göz ardı ediyorlar Allah adını kullanarak açılışlara Arapça dualarla din adamlarıyla alçak bir siyaset izliyorlar.din anlayışı kişiden kişiye değişir herkesin görüşüne ayrı ayrı bir yol izleyemeyeceklerine göre kesinlikle ne demokratik ne de gözümde siyasetçidirler.

0|0
    0|0
  • Demokrat mı adam dikatör dini alet eden biri

2|3
    2|0
  • sol camianında pek bir farkı yok açıkçası kendi gibi olmayanlara karşı sarf ettikleri sözler sergiledikleri davranışlar ortada. solcamianın gözünda MİLLİYETÇİ insan faşist barbar dindar kesim koyun. kendileri gibi olamyanı benimsemedikleri gibi toplumda sadece kendi istekleri olursa demokratik olunabileceğine inanıyorlar o yüzden türkiyedeki sol camianın düşüncelerini pek umursamam.

0|1
    2|0
  • Akp Demokratik diyen gitsin kendini en yakın köprüden atsın ..

3|0
    0|0
  • Tek derdiniz örtü vs. ahirette pişman olursunuz siz ancak... Cahil geldiniz cahil gidersiniz. RABBİM HİDAYET DOĞRU YOL NASİP ETSİN SEN VE SENİN GİBİLERE

2|0
    4|2
  • sen söylenecek yorum mu bırakmışsın be kardeşim helal sana sende durumu ayıkanlardansın :)

2|1
    3|2
  • Kul hakkıcı lazım bize.

0|1
    0|0
  • Bu zamana kadar iktidar olması en buyuk cevap.

Klavyemi aşındıramam daha fazla...

2|2
    6|5
    • Liberalist cevabı güzel olmuş.. ;)+1

• Mendereste böyleydi, kaç seçim üstüste almıştı, sonu nasıl oldu, hatırla istersen, kimse kalıcı değildir. Fazla dalma.

• hayal.e cevaben... hani demokratik amaçlarla taksimdeydiniz ? yazdığı sorunun altına bak akp demokrat mı? cevap menderesi unutma... kim demokrat kim değil belli oluyor... akp değil belki ama sizce bu zihniyet mi demokrat?

• hayır

3|1
    1|0
  • kesinlikle hayır ! hele ki bu saatten sonra!

2|1
    1|0
  • Soran kişi gerekeni söylemiş. Tebrikler! Bu akpciler bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın modundalar. Ama o bin yıl dolacak az kaldı, gün gelecek o yılan onları fena sokacak. Başörtüsü yasağı özgürlük kısıtlarken içki yasağı nasıl özgürlüğü kısıtlamıyor? Hangi örümcekli beynin düşüncesi bu! Özgürlükse herkese özgürlük olacak.

7|3
    3|0
    • Ben içkimi içiyorum gene sende iç niye yanlış algılıyorsunuz adam araç kullanırken içme diyor

• Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 35

• Adam diyor ki Camiler kışlamız,minareler süngümüz.

Adam gidiyor dizlerinin üstüne çöküyır ve Taliban'ın eteğini öpüyor. Yalan değil. (inanmayan aç google görsel yaz. Taliban - recep tayyip erdoğan - görürsün)

Adam diyor ki iki ayyaş.

Adam diyor ki akpye oy vermişse ayyaş değildir içki içsede.

La onların ne olduğu belli değil. Kökten dinci değil, Allahın ismi üzerinden ticaret yapanlar.

5|0
    0|0
  • RTE bugünkü konuşmalarında taksimdeki kiliseyi ön plana çıkarma çalışmalarım var dedi .bunları niye söylemiyorsun..

içen içsin içmeyene zarar verirse içmeyennin hakkı ne olacak dedi bunu niye söylemiyorsun ..

Kafelerde sigara yasaklandı fenamı oldu alıyorum çocuğumu her yere sokuyorum .. ne istiyorsunuz eski si gibi aynı otobüste 30 tane sigara tütürerek giilen günlermi

2|2
    1|1
  • Sümkürdüğüm zaman peçeteye çıkan eser AKP'den daha demokrat.

5|0
    1|1
  • akp denen kuruluş bizzat amerikanın kurduğu bu ülkeyi blmeye parçalamaya yönelik bir parti bunu görmüyodu halk görmek istemeyeninde mutlaka bir çıkarı vardı artık halk uyanıyo inşallahh

3|0
    1|0
  • 3|4
    4|2
    • helal +1

• ezan niye okunur bilirmisin Allah bizi namaza caırır kullarını huzuruna davet eder ezanın simgesi budur. osmanlı torunu değilmiyiz soyunuz nerden geldi. hristiyanlar kilisesi cami kadar ses cıkartıyor ama onlar bişey diyormu balkanlarda her din var hem alanyaya gittiğimde hiç türk olmadığı için ezan okunmuyordu bu arada bilgin olsun yaz tatilinde.

• Kacepi 'Siz Müslümanlar ama hosgörü ne oldugunu bilmediginiz icin bu sizin icin düsmanlik' demişsin cümlende bile hoşgörüdeneser yokken hoşgörüden bahsetmişsin.

• Aslında dün kendilerine yapılanı bugün onlar yapıyor intikam alıyorlar bazı politakalarıyla devran dönerde yer değiştirilirse gelenlerde diğer görüşe zulmedecek 80 yıldır zulüm yaşanıyor bu ülkede o ona bu ona

1|0
    0|0
  • bu soru degilki arkadasim kendi dusunceni kelime oyunlariyla deklare etme bicmidir. ilk once siyaseti bilmen lazim oradaki insanlar abc partisi fark etmez oy alabilmek icin belli bir politik esnekliye.sahip insanlardir. dusunceleri degisebilir. unutulmamaliirki bu insanlar yuzde 50 oy alms. eger bir ana muhalefet lideri toplanti salononu aramak icin 4 salon dolasiyosa bu insanlarin yetersizligindrn kaynaklqnmis olabilirmi. soruna gelince. senin istedigin cevabi vermem gerekiyo degiller

0|1
    0|0
    • Kardes sen bir turkceyi ogren ondan sonra kelime oyunlarinla beni altetmeye calis. Siyaset bir bilimdir. Sizin inanmadiginiz bilimden gucunu alir. Kabadayilikla zorbalikla siyaset yapilamaz. Ayrica soruyu soruyorsam düşüncemi belli ederim. Bunda bir yanlis goremiyorm Akpye birkez oy verdim bir daha verirsem allah belami versin

• Adamlar su katılmış Müslüman Kardeşler amk!

4|0
    1|2
    • salak sen önce bir tipine bak nasıl küfredersin müslüman değilsen bile ne hakla bana küfür edersin senin o bıyıklarını totondan cıkartırım

• tipinle değil gülüşün ve bıyık oranındaki samimiyetsizliğinden dolayı böyle dedim.

• Bıyığın samimiyeti mi olur? Azizim, neyin kafasındasın sen? Din herhalde iyi kafa yapıyor...

• Siz bu kafayla tayyibi 10 yıldır burada tuttunuz yetmemiş olacak gibi bir 10 yılını daha garantilediniz.

1|0
    0|0
  • akp bir parti değil kukladır.

4|1
    1|0
    • siz ettiğiniz için ses çıkardınız dimi şehitlerin olmasına hani tıpkı dağdaki kardeşlerim bana iyi baktı dediklerinde ya da k.k nin canlı yayında pkk yandaşlığı ve üyeliğinden ceza yemiş millet vekillerini saydığında ya da aponun asılmaması için imza atıp sonra meydan ip fırlattıklarında haklısın biz vatanı imanımız gereği severiz sizin gibi çıkarlarımız için değil anladın mı çocuk ;)

• Bu altta yazan Ottomanmıdır nedir onunla muhatap olma, kendini zeki zanneden bir cahilden ibaret, her cahilin yaptığı gibi..

• baktım belli bir zekanın altında o yüzden cevap yazmaya gerek görmüyorum zaten.

• AKP hic demokrat degildi olmayacakda. Amac diktatörlük ve kendisini yeni padisha yerine koymak

4|0
    0|1
  • Merkezleşecek diye beklerken dayatma ve tepeden inmecilik yaşanıyor halkına kulaklarını tıkayamazsın hiçbir lider yoktur ki uzun süre kalabilsin bu bakış açısıyla 75 milyonun yaşam koçuna ihtiyacı yok ;)

Gönül isterki keşke ilk 5 yıldaki gibi devam etseydi kucaklasaydı ama olamadı yazık ettiler ..geç kalmış değil kasımpaşalılığın gereğini yapsa yine olur kucaklamalı dışlamamalı yani çok basit

0|0
    0|0
  • Hırsız girince Türkiye Cumhuriyeti polisi,

Eylem yapınca Ak Parti polisi... Komiksiniz ya la (=

2|4
    5|3
    • senin gibiler insan canına değer vermiyor. şehitlere de aldırış etmiyorsunuz zaten. insanlıktan nasibiniz eksik kalmış. hırsıza bile böyle fiziksel muamele yapılmıyor. ama senin gibiler şehitlere yaralılara ancak gülersiniz. ama insan olmak size zor gelir tabi.

• siz amerikanın buyruğundasınız kimi kandırıyosun. bu ara pkknın da buyruğuna girdiniz ama o da var. kimin altında olduğunuz belli değil hala uşaklık yapmadık diyosun. doğru sizin yaptığınıza uşaklık denmez ne denir anladın sen onu..

• eyleminize katılıp polise taş atan ortalığı tahrip eten arkadaşlarınız bir kaç saattir hem burdan hem diğer sosyal paylaşım sitelerinden ''neler oluyor olaylar çığrındançıktı, biz bunu istememiştik'' gibi yan çizme durumundalar.

• adam içki yasağını getirmede içki satış planını düzenledi adam hepimizden daha bilgili neyin ne oldugunu biliyor en iyi yöneten bence .

1|1
    1|0
  • akp nefret eden bir insanım

fakat meydanlara inip polise taş atan küfür edenleride desteklemiyorum

hiç bir zamanda desteklemeyecem...

Bazen aynı cevabı veriyorum fakat doğrusu bu şekilde

içki haramdır ve sağlığa zararlıdır

sigara mekruhtur sağlığa zararlıdır

bunlar desteklediğim yasalar...

0|1
    3|1
  • Muhalefeti akılsız diyip bastıran, medyayı para ile korku ile bastıran, halkı marjinal diyip bastıran bir devletin demokratik olduğunu düşünmüyorum.Ama herkes hak ettiğini bulacak bu olaylar gösteriyor ki Tayyip'in gidişi yakındır...

0|0
    1|0
  • Demokrat olmasaydı milyonları karşıt grup olarak sokağa çıkartmıştı merak etme.

1|0
    3|0
  • Allah chp illetini başa getirmesinde kim gelirse gelsin.zaten chp nin iktidara gelmesi deli saçması.durmak yok yola devam .it ürür kervan yürür.

3|0
    4|1
  • Akp Hizmet olarak cok iyi.Yol-Hastane-Okul-Altyapı v.s,adamlar her sekil yapıyor.

Millette Akp en azından hizmet sektöründe bayagı icraat yaptı.Chp-Mhp gelse aynılarını yapabilecek mi diyor ?

Anlıyacagınız Chp ve Mhp'deki mevcut sahıslar basta oldugu sürece,Akp'nin her zaman en kötü yüzde 45-50 arası oyu vardır.

1|0
    4|0
  • dini kullananlar ataturku kemirenler . suc kimde dindemi ataturktemi. eget bunlarda deglse neyi elistiriyorux

0|0
    2|0
    • Suc din simsarlarında. Ataturk'un ne kurtulus savasında ne de devlet yönetiminde dinle bir hesaplaşması olmadı, olamazdıda. Kurtuluş savaşında dini simgeleyen bir tane yeşil sancak göremezsiniz. Cunku bu savaş din bağının yanında osmanlıda 2. sınıf ideoloji olan türklük bağı ile kazanılmıştır. Türk bayrağı gururla taşıyan akıncılarımızı takip eden halk düsmanı alt etmiştir. Hiçbir laikin dini bu toplumdan silme gibi bir niyeti yoktur. o dinci demagojisidir

• Erkekler Devam
    15
Yükleniyor... ;