Spor ve takviyeler?

vucut geliştirme ile ilgilenenler protein tozuna ek olarak ne gibi takviyeler kullanabilirim ve ne gibi faydalar görürüm?

0|0
07

En İyi Erkek Görüşü

• bcaa glutamine casein ve kreatin alabilirsin gerçi kreatini biraz ilerledikten sonra kullan, kilo alman gerekiyorsa da gainer kullanabilirsin ekstradan

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 6

• BCAA, Creatin, Glutamin, Balık yağı gibi supplementleri kullanabilirsin.. bu senın idman şiddetine spor gecmişine ve beslenme şekılne kas kutlene gore degısıklık gosterır.. herseyı kullanmak zorunda degılsın yani

0|0
    0|0
    • 182 boy 84 kiloyum şu an. spora başlamadan önce 107 kiloydum.9 ay oldu başlayalı. öncesinde profesyonel anlamda bir spor geçmişim yok. Fakat bu işte biraz birşeyler yapmak istiyorum. daha önceki antrenmanlarım karma şekilde vucudun her bölgesine yönelikti.2.5 aydır bölgesel. sırt-arkakol/göğüs-ön kol/omuz-bacak şeklinde. şu an whey protein tozu kullanıyorum ama sanırım başka takviyelerle daha iyi ve hızlı sonuç alabilinecek gibi araştırıyorum okuyorum ama bizzat bu işle ilgilenen ciddi birinden tavsiye almak daha iyi gibi geldi. spor salonunda hocalar var fakat ciddiyetsiz ve kendileri de yeni yeni bu iş ile uğraşan insanlar bu hissedilebiliyor. O yüzden de tedirginim biraz.

• boyuna göre kılon ıyı uamrım yag oranında dusuktur enaz %15 olsun gayet fıt durursun.. proteın tozunu ıcınde genelde bcaa vardır ama serbest olmadıgından bcaa alablrsın faydasını gorurusun dıger yandan creatınde alabılırsın yukleme donemıne gerek yok hergun 5grm al yeterlı.. sana acıkca soylemek gerekrse supplementler bıraz pskolojık bır durum ve buyuk bır pazar... eskıden bunlar yoktu ama super vucutlar yapılırdı.. sen en önce temel beslenmenı saglamlastır proteın karbo ve saglklı yag oranlarnı ıyı dengele.. max agırlık çalış öldur parcala ve dınlen gerısıne karısma kasların ıstedgını zamanla vrecektır zatn

• bol bol kova yap

0|0
    0|0
  • Kreatin alabilirsin

0|0
    0|0
  • yemek ye toza gerek yok

0|0
    0|0
  • Protein tozu 2ye ayrilir whey ve casein bunlari bilmelisin
    Bcca aminoasit var
    Karbonhidrat karisimlari var hardline ktg gibi gibi bir suru

0|0
    0|0
    • şu an kullandığım whey. peki bcaa ne gibi etkisi var?

• Deneyeceğim. çok teşekkr ederim

• Rica ederm

• Bca onerrim

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;