Protein tozu kullanmanın zararı var mı?

Bunun hakkında cok tartışma konusu oldu. Önceden başka yerde sorduğum da bir de size sorayım zayıfım kilo almak icin kullanmayı düşünüyorum. Besinlerden alamıyorum artık zayıflıktan moralim kalmadı yemek yiyesim gelmiyor. Döngü oluştu.

Güncellemeler:
Güncel
Cevaplarınızı bekliyorum

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Trans yağı dolu o da direk go go go kanser

0|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Whey ise bir zararı olmaz gerçi iç birinin olmaz
    Aldatıcı yazılara ve aldatıcı söylemlere kulak asmayın sadece kullanıp spor yapmazsanız karaciğerde birikir ve sağlığınıza ciddi zararlar verebilir
    Zaten spor yapmadan kullanmanında hiç bir faydası olmaz.

Kaslarımız spor yaptığımızda lifler halinde yırtılır ve o yırtıklara besinlerden aldığımız proteinler gelerek tekrar birleşirler ve onlar eklene eklene kas kütlemiz büyür o nedenle spora hergün çalışmak yerine kasların dinlenmesi için bazı günler ara vermek gerekir.

Protein itiyacınızı hesaplayın ve günde aldığınız proteini hesaplayın büyük ihtimalle aldığınız ihtiyacınızdan az çıkar ve bu açığı kapatmaktan başka hiç bir şey yapmaz protein tozu yani işimize yarar. Güvenerek içebilirsiniz hepsini

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 24

• karatay hocada dedi zararı var doğal değil
    https://www.youtube.com/watch?v=jJs2nNu1sdI

0|2
    0|0
  • Beslenme üzerine çok fazla tecübem var dostum. Protein tozlarıyla ilgili 100 den fazla araştırma okumuşumdur ingilizce. Protein tozu yani whey proteinin hiçbir zararı yoktur içerisinde ne yağ ne şeker nede zararlı maddeler vardır. Lor peyniri varya onun suyundan yapılan destekleyici bir üründür gönül rahatlığıyla kullanabilirsin bazı arkadaşlar bilmeden yorum yapmayı çok seviyorlar.

0|1
    0|0
    • Tamam teşekkür ederim. Kullanmayı düşünüyorum artık depresyona girdim zayıflıktan insanların bana laf söylemesinden. Bir bunlara aylık ne kadar ederim yaklaşık? 200'ü geçer mi?

• Şöyle diyim her sabah 2 yumurta yemeye başladım. Önceden yemiyordum. Art8k hafta da 1 kez tavuk t7keticem işe yaşarsa neyse ya ben en iyisi bir liste hazırlıyım. Önceden gittiğim de spora baya güclenmiştim. Kilo almıştım sonra bademcik ameliyatı olunca kilo verdim. Dayanacak gücüm de kalmadı artık son bir kez daha azimle calışıcam kilo almaya calışıcam doğal beslenerek. Teşekkür ederim yorumun icin.

• Kilo almak için karbonhidrat tozu kullanabilirsin.

• diyelim ki zararı yok ne kadar süre kullanacaksın bunu çünkü sen beslenmeni düzeltmiyorsun takviye alıyorsun bıraktığında ne olacak bu kilo kalacak mı balon gibi inersin bıraktığında bence önce beslenme uzmanına danış

0|2
    0|0
  • Protein tozu doğal bitkisel ürünlerden üretilir. Adam gibi kullanırsan bir zararı olmaz, yararı olur. Aşırı kullanırsan zararlı olabilir.

0|1
    0|0
  • tahin pekmez ye her sabah hem zımba gibi güçlü olursun hemde kısa sürede kilo alırsın. reklamını hatırla "babamın gücü ordan geliyomuş, annem öyle söylüyoooo" :D

0|2
    0|0
  • kötüleyenlere aldırmamanı öneririm şayet hiçbirinin birşeyden haberi yok çikolatada bisküvide kolada gazozda nekadar zarar varsa protein karbonhidrat tozundada okadar zarar var oda içindeki koruyucu maddelerden vb kaynaklanır yani kendini belli edecek bir zararı olmaz buna karşı cebine çok faydası olur nede olsa ızgara mangalın kilosu 15 tl

0|1
    0|0
    • Yani düşününce bakkalda satılan abur cuburlar daha zararlı

• Teşekkürler

• Spor yaparken kullanırsan sorun olmaz. Hatta zararı yoktur sadece bilinçsizce kullanımı vardır ki bunu bir ilaçı bile bilinçsizce kullanmayın derler.

0|1
    0|0
  • zararlı

0|1
    0|0
  • Yok yoğurdun zararı ne kadarsa onunda o kadar

0|1
    0|0
  • gerek bile yok

0|1
    0|0
  • Zararı yok ama pek yararıda yok bir ölçek tozla 4 yumurta arasında giç bir fark yok bir ölçek 25gr protein 4 yumurta da 25gr protein ayrı bir yararı yok

0|1
    0|0
    • 4 yumurta yiyemiyorum :( sabahları anca 2 tane yiyebiliyorum.

• Peynir ye olmadı kurufasulye bakliyatlarda da protein var spor da önemli olan çok ama sağlıklı yemek zaten sağlıklı yediğin içim protein yeterli miktara ulaşır

• Ağa her bünye kaldırmıyo bak ben evde çalışıyom okul iş falan vakit kalmıyor salona ama on numarada vücut yaptım baklava sırt göğüs kol hem kolay kolay erimiyorda

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
    • Babamın vücut geliştirme salonu var 27 senelik hoca kardeşim hiçbir zararı yoktur diyor bende içiyorum

• Ben geri kafalıyım, bu yüzden doğal olmayan herşeyin zararlı olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • zararı yoktur duzenlı ve oranlı kullanıldıgı zaman ama bılınırkı herseyın fazlası tabıkı zarardır kardesım

0|1
    0|0
  • var
    tavsiye etmem

0|1
    0|1
  • Protein tozu faydalıdır ama kullanmasını bilene. Protein az alıyorsan ya da Vejeteryen ise birey protein sağlamak için kullanabilir ama zaten hayvansal besin alıyorsa neden vücudun dengesi bozulsun ki?

0|1
    0|0
  • Zarari yok ama kilo almak istiyorsan gainer kullan

0|1
    0|0
  • bir bitmediniz a... bir zararı yo kkardeşim tabi sporunu yapacaksan..

0|1
    0|0
    • Yapıcam tabi ki ama her kafadan başka ses çıkıyor. Ne yapacağını şaşırdım.

• bende merak ediyorum

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...