Böyle konuşuyor insanı sınır ediyor. Neden böyle yapıyor?

İyi akşamlar herkese;

Bugün babam aradı.Bendeniz kpssye hazırlanıyorum.4. sınıfım.Babamla konuşuyorduk.Maksimum 1.5 yıl sonra başının çaresine bakarsın.Bu sene zaten olmayacak gibi.Birinci dönem hiç çalışmadım.kendi okul derslerim yüzünden.Hocalar ödev verdiler bir sürü.İkinci dönemde ben sıkı tutmadım.gezdim biraz..Üniversite bitiyor.Benim de bu sene oluşmaya başladı arkadaş ortamım hafif hafif.Yıllardır hasretini çektim bir tane bile doğru düzgün konuşacak arkadaşım yoktu.O da bu sene oldu.En yoğun yılımda.Zaten hep öyleo lur ya.Tam böyle yoğun,meşgul olduğun zamanlarda istediğin şeyler olur.ne elindekine düzgün vakit ayırabilirsin ne de olana.Her telefonla aradığında aradığımda böyle söylüyor hergün.Tamama bu sene olmayabilir kpss öbür sene bir puan aldım.Kurumlar sınav açacak ki benim bir yere girmem en iyi ihtimalle bir buçuk yılı bulur.Yan ben illa 1.5 yıl olacak diye istemediğim yere girsem çok mu hoşuna gidecek.Her zaman sorumlulukklarımı yerine getirmeye çalıştım.Şimdi de çalşıyorum ama bu lafları duyunca ister istemez üzüzlüyorum.Ne bu ya.Ben kendi derslerime mi çalışayım.Kpss mi çalışayım.İngilizce mi çalışayım bilemedim.Bölümüm ingilizce bir sürü okunacak şey var.Finallaer başlayacak kpssye yine çalışamyacağım.ben bıktım artık bıktım.Yani duyunca taktığım falan yok ama hoş olmuyor yani.Bugün sinirlendim.Tamam baba dedim.Ben dilimi sana bunları anlatmak için yoramam çünkü sen şartlanmışsın ne yaaprsam yaapyım bu düşüncenden vazgeçmeyeckesin dedim.iyi akşamlar dedim kapadım.Bu zamana kadar(5 yıl) yurtta kaldım ve doğru düzgün sorun götürmedim anama babama kendim halletmeye çalıştım çoğu evlattan da sorumlulluklarımı daha iyi yerine getirdiğimi düşünüyorum.Erkeklerle gezmedim,tozmadım.Anamın babamın parasını o kafede bu kafede oturup ymedim.Vakit öldürmedim ben ub kadar özenli davranırken babamın bana ub lafları söylemesi yani en çok destek verilecek anda bana köstek olması üzüyor beni.Hiçbirşey söylmesin ne kötü ne iyi.Destek de istemiyorum.Sadece bişey söylemesin.

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• çok dolmuşun dersler kpss final bunlara diyecek bir şey yok bunlar baştakilerin çözeceği bir sorun. ama baban da biraz fazla yüklenmiş zaman zaman bizimkilerde yükleniyor ama takmıyoruz fazla :) geç olsun güç olmasın önemli olan istedğin işi yapman okay :)

0|0
    0|0
    • ya işte böyle yaparsa ben istediğim işe girememekten korkuyorum.

• ben dedim başlarım onun çarkına.Kimsenin moralimi bozmasına izin vermem ben bu hallere kolay gelmedim o kadar uğraştım bu hale gelene kadar.

• söylemişsin o kadar da adam laf anlamıyor artık yapacağın tek şey var he he tamam baba diyecem 1-2 dk konuşmayı unutacan hemen

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Aslında böyle bir baba olması daha iyi, ben sana münasip bir koca bulurum, okuma diyen babalar daha da bir ayrı gaza getiriyorlar kızlarını. Sizin babanız biraz az gazlamış.

Hedeflediğiniz süreyi tartın kafanızda, pazarlık edin olmadı. 2 -2,5 yıl destek ol bari filan dersiniz.

0|0
    0|0
    • yaa bu manyak manyak konuşuyor.O zaman gaz işini baştan yapacaktı.bana össye hazrılanırken oww sen hele bir 4 yıllıko kul kazan sen okulu bitirince iş bulmazsan bile ben sana bakarım diyordu.Okulu kazandım.Türkiyenin sayılı ünilerinde iyi bir bölümdeyim.Eh işte kazandığım bölüm çok iyi dğeil çok da kötü değil dedi.Böyle söyleyen adam şimdi sınava 1.5 ay kalmış deidği lafa bak.Lan bşatan söyle o zamna bizde kendimizi ona göre ayaralar plan program ona göre yapardık.

• çok teşekkür ederim dangalog seninle hem senni hem benim müsait olduğum zamanda tanışmak isterim.Ekliyorum seni.

• Bir süre rahmetli babannem ile yaşamıştım. 25 yaşında adama akşam 5'ten sonra dışarı çıkma başına bir iş gelir diye, dışarı bırakmıyordu. Böyle bir insnın yetiştirdiği babamı görünce, halime şükrettim, yine az kapmış korkularından diye sevindim. Prensip nedeni arkadaşlık ekleme özelliğini kaldırdım buradan, yazdığım mesajlardan ulaşabilirsiniz bana. Sadece fikirleri ve genel sorulmuş dertleri paylaşıyorum.

• yav anadır babadır en nihayetinde.Yeri geldiğinde senin için herşeylerini feda edebileceklerini biliyorsan gerisini koy ver gitsin.takma boşver valla en iyi yol bu

0|0
    0|0
    • feda etmezler annem babam beni en hityiacım olduğu zamanda yalnız bırkatılar yardım etmediler.Yardım etmeyi bırak ittirdiler.ben her işe kalkıştığımda yalnızo ldum.o yüzden bir işe kalkışmadım çünkü ilk aşamada birinin yardımı gerekiyor.Ben her defasında yardım istedim ama onlar etmediler.Onlardan başka da kimsem yok.Bana yardım edecek.bendeki ana baba eldeki gibi değil.Yani sizin bildiğiniz ana baba gibi değil.Var ama yok.

• ha o zaman bişey diyemem.Allah yardımcın olsun der ve kaçarım anca...

Kızlar Ne Diyor 1

• Baban tam olarak ne dedi,ben yazıyı tamamen okumama rağmen anlamadım.Ben de İngilizce Öğretmenliği mezunuyum ama annem ve babam bu konuda bilgisiz oldukları için baskı yapamıyorlar,bi de mutlaaka uzak bir yere çıkma ihtimalini bildikleri için sırf gözlerinin önünden gitmeyeyim diye hiç kpss ye hazırlan diye baskı yapmadılar.Zaten bana milyar dolar verseler ben hazırlanmam.Amacım farklı.Neyse benim de başımda çok garip bir abi var,seni anlıyorum.Her halta karışıyor,her hareketime bir yorum getiriyor,bi rahat vermiyor ki idealleriimi gerçekleştireyim.Neyse ben kendi kafama koydum bazı şeyleri,planlarım belli.Sen de planından vazgeçme.

0|1
    0|0
    • ben de takmıyorum da dediklerini her aradığında ki biz hergün konuşuruz bunu söylüyor niye sene başında dmedin o zaman kursa yazılılrken ya da yazın max 1.5 yıl diye kendimi ona göre ayarlardım.Benim gezmeye tozmaya hiç hakkım yok.Önceden istediğim şeyler vardı.Mesela şan dersi almak istiyordum ama her ay 100-150 tl bayılman gerekiyor ona da babam istemedi parasızı yok u bunun dedi.Parasız olanlarına git dedi.Eğer o zmaan engellemeseydi beni ben şimdiye çok yol kat etmiştim şarkı söylmede.

• niye gözlerin buğulu bundan mı?

Yükleniyor... ;