Başarılı öğrenciler nasıl çalışma stiline sahiptirler ?

Okul 1.leri nasıl bir çalışma stiline sahiptirler zekaları doğuştan mı yoksa geceleri uykusuz kalıp ders çalışarak mı dereceye giriyorlar ? başarılı olmak için ne yapmamız gerekiyor ?

0|0
815

En İyi Erkek Görüşü

• Okul birincisi olmak çokta önemli değilki bizim lisede okul birincisi hemşirelik kazanmıştı yani

0|0
    0|0
    • hangi lise ?

• Okul birincileri felan vs yani yapılan Araştırmalarda başarı yzüdeleri çokta yukarda değil okul birinciliği felan biraz hikaye yani sen sınava ne zaman gireceksin. Bu seneyse geç kaldın çalışmak için sınava çalışma tekniği konuları tekrar tekrar gözden geçirmek ve sürekli soru çözmektir . Günde ortalama 600 soru çözenler vardı ben dersaneye giderken bilkent bogaziçi felan kazandıalr da o kadar soru Akıllara zarar 150-200 tane yeter li gelir

• Hımm anladım :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Programli ve verimli calisiyorlar.Zekanin en onemli islevlerinden biri eksigin nerede oldugunu tespit etmek.En onemli bilgiyi hata yaparak edineceklerini biliyorlar ve en hatali noktalarini bulup bunu calisarak gidermeye calisiyorlar.Bir insan ne kadar zeki olursa olsun sadece zekasini kullanarak ancak bir seviyeye kadar basarili olabilir.Tecrube ve pratiklik kazanmak icin bol zaman harcamak gerekir.

0|0
    0|0
  • zekayla alakası yok karakter meselesi millet gezip eğlenirken kendini malak gibi eve kapatabiliyosan olursun birinci.

1|0
    0|0
  • Basarili olmak icin cok okuz gibi calismak değilde verimli nasil calisacagini bilmen gerek gunde 4 saat calisirsan basarili olursun birde iice konsantre olman lazim

1|0
    0|0
  • kafa çalışıyodur. bilmiyorum hiç okul birincisi olmadım :D arada böyle sınıf birincisi falan oldum ama :D

0|0
    0|0
  • alakası yok yaa zeka var arkadaşım veede derste dersi dinliyorlar...

0|0
    0|0
  • ana karnında başladı oysaki :DD

0|0
    0|0
  • okul 1.si benim yakın arkdasım

bana her gün tekrar yapmadığını söylüyor

birtek sınav haftası 2-3 saat calısıyorum diyo

en önemli nokta dersteyken dersi dinle baska seylerle kafanı mesgul etme diyor

0|0
    0|0
    • onlar hep yalan söylüyorlardır benimde sıra arkdaşım hiç ders çalışmadığını son gün ders çalıştığı bense inek gibi çalışıyım sınavdan o benden yüksek çeksin bunların hepsi fesat öyle bir dünya yok :D

• dersi iyi dinlersen çok çalışmana gerek kalmıyor.bir de günlük çalışırsan gideceğin bölümü kendin seçersin

0|0
    0|0
  • ya çok zeki olacaksın ya da çok çalışacaksın başka bir şey yapmana gerek yok ama çalışırken de verimli çalışacaksın tembeller gibi twitterı açıp bakmayacaksın. sosyal hayatta olmayacak.

0|0
    0|0
  • mesela kizlarsoruyor sitesinde cok vakit gecirmiyorlar.

0|0
    0|0
  • sosyal yaşantı olmayınca ne yapacak ders çalışacak meecbuuuuurrr

0|0
    0|0
  • yorumuma katıldığın için teşekkür ederim mısra741 hanım efendiciğim

0|0
    0|0
  • ikiside gerekli doğuştan zeka varsa diğerleri gibi çok çalışmasına gerek yok ama bkz:Dr.Civan:)

0|0
    0|1
  • İkisi de gerekmiyor. Düzenli olmak ve vaktini cidden ders çalışarak geçirmek gerekiyor. Yani şu an burada olmaman gerekiyor...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Okul birincisiydim.Sadece son geceler çok sıkı çalışırdım onun dışında yatardım.Uykusuz kaldığım 1 gece olmuştu sadece.

0|0
    0|0
    • O gecede ne olmuştu :D

• Tabiki de çok çok faydalı , kesinlikle öneririm. Tekrar sayesinde kısa bellekteki bilgilerin o gün içinde çalışırsan uzun belleğe aktarılıyor ve bilgilerin kalıcı oluyor öneririm yani

• denerim :)

• ben kabak gibi yatıyorum. çalıştığım falan yok. kimse inanmıyor ama buna:/ okul 1.yim

sadece kendimden daha zeki bir insan olmadığını ve olamayacağını biliyorum. ( zekilik değil aslında buna inanmak eger sihirli bir dünyan olduğuna inanirsan gerçekten sihirli bir dunyan olur)

böyle koşulla kendini. zekan önemsiz. sadece koşulla ~

0|0
    0|0
    • ben böle koşullayıp kabak gibi yatsam sınıfta kalırım sende doğuştan zeka var şansılısın

• 2 yıl önce yan sınıftaki arkadaşım çalışırken psikoloji ders kitabinda görmüştüm.

Once kendini değiştir. yatarak yapamam diyorsan çalış.ama düşüncelerini değiştirmeden çalışmaya başlama. işe yaramaz çünkü:)

ama kafanı, düşüncelerini mutlaka değiştir ! ~~

sonra çalışirsin belki..

• gece gündüz ders çalışıyorlar var öyle arkadaşlarım çok . bu yuzden kıyafet vs pek zaman ayırmıyorlar

0|0
    0|0
  • çalışırken tavana balık gibi baka baka dalıyorum hep

dalmayan başarılı oluyo

0|0
    0|0
  • Menim stilim özüme ders anlatmağğ. O zaman hocam muhamelesi görüyom.

0|0
    0|0
  • doğuştan bir yetenek lazım+ emek

0|0
    0|0
  • hayvan gibi ders çalışcan öyle dudak büzerek olmuyo bu işler.

0|1
    2|0
  • Günü gününe calısıyorlar. Mesela sen eve geliyorsun defteri kitabı fırtlatıp taa sınavvakti acıyorsunya onlar oyle yapmıyor. Günlük haftalık tekrar periyotları var. Programları var.

0|0
    0|1
Yükleniyor... ;