İlahi dinlerin olmadığı bir dünyada yaşasaydık

İlahi dinlerin hiç olmadığı, insanlığın başlangıcından itibaren ; tüm insanların bir yaratıcının varlığına ve öldükten sonraki hayata inanmadan, adalet, eşitlik ve özgürlük gibi kavramların hiç gelişmediği bir dünyada yaşadığımızı düşünelim. 2013 yılında yani bu gün sizce dünya nasıl bir yer olurdu ?

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• insanlar yine inanıcak inanç sistemini dayandıracak şeyler bulurdu insanoğlunun doğasında var bu olğu tabikide hepsinde değil altını çiziyorum ama büyük bir çoğunluk bu olguya muhtaç tıpkı biir nefes almak gibi düzen konusundaysa ise despotlar bir raddeden sonra ilahi lider konumuna yine geçerdi baskı ve kontrolü elde tutmak ya şiddet ile ya da ilahi inanç sistemiyle sağlanır değişmeyen dünya düzeni budur

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• ilahi dinler olmasaydı,ilahi dinler olmadan önceki geçmiş zamandaki gb olurduk.bkz:Taş devri. ayrı olarak afrika gb çok uç yerlerde ve dağ kesimlerinde yaşayan insanların çoğuda din diye birşeyden haberleri yok.

1|0
    1|0
  • Benim için bişey değişmezdi. Aynı yaşantım devm ederdi.

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence insanlar yine belirli kurallar içerisinde yaşardı Sadece bu kurallar dinlerden etkilenmemiş olurdu .Şu an bile sadec bir kaç ülke inandığı din kurallarına göre yönetiliyor ki .Günümüz dünyasında bir çok sorun din kuralıya aşılmıyor ki .İnsanlar kendi mantığına uygun kuralları geliştiriyor .Bunu geliştirirken dinden çok fazla etkilenmiyor şuan

0|0
    0|0
  • Din, lüzumlu bir müessesedir. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur. Yalnız şurası var ki din, Allah ile kul arasındaki bağlılıktır. Gazi K. Atatürk

0|0
    1|0
  • insanın açgözlülüğü günümüzdeki gibi olsa yine aynı olurdu... günümüzde ilahi dinlerden çok insanların açgözlülüğü üstün...

0|0
    0|0
  • daha gelismis, insanlarin her türlü ilimde ilerledigi , savasin olmadigi mutlu bir dünya.

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;