İnsanları Başarısızlık Bölgesinde Durduran Ne ?

İnsanların çoğu başarısızdı, mutsuzdu, yaşadığı hayattan memnun değildi ama bu durumu değiştirmeye dönük güçlü bir çaba içerisinde de değildi. Bu insanları durduran neydi ?

0|0
114

En İyi Erkek Görüşü

• çoğu zaman mecburiyetten kayıtsız kalınır,işinden memnun değilsindir çıkamazsın daha iyi bir iş bulamam diye,başkasına özenirsin ama onun gibi olmak için çaba göstermezsin herşey hemen olsun diye beklersin,belki ailenlede mutlu değisindir eşini sevmiorsundur ama mecbur yaşamak zorunda kalırsın...mutsuzluklarının farkına varıp kabullenmek zaten insanı durdurur, olmak istedikleri yer içinde çaba göstermeden beklemek,yada kimseden destek görememek kişiyi umutsuzca beklemeye yiter

1|0
    0|0
    • hakılsın gerçekten kardesim beklemek insanı cıldırtıyor zaten.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Başorısız olma düşüncesinin atında yatan nedenler uzun süre boyunca psikiyatri uzmanları tarafından incelenmiş ve insan psikolojisinin derinliklerinde başarısızlık korkusunu tetikleyen unsurlar belirlenmeye çalışılmıştır. Psikoloji biliminin yakından ilgili olduğu başarısızlık korkusundan bahsederken, “mükemmeliyetçilik” kavramı devreye giriyorr. Zira hayata dair elde ettiklerini bir başarı olarak görmeyen, “her zaman en iyisi ben olmalıyım” şeklinde düşünen, olaylara sürekli olarak olumsuz tarafından bakan ve en küçük hatayı dahi başarısızlık olarak nitelendirilen kişiler mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir ki, bu durumda başarısızlık korkusunun altına yatan en büyük nedenlerden biridir.Başarısızlığın insan yaşamındaki öneminden bahsederken şüphesiz her girişimde başarısız olmanın iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Ayrıca başarısızlık korkusu yaşayan tüm insanların “başarısızlığın tamamen göreceli bir kavram olduğunu unutmaması gereki. Her insanın başarısızlık tanımı birbirinden farklı olduğundan insanların bizin hakkımızda ne düşündüğünü değil, kendi yapmak istediklerimizi düşünmeliyiz. Başarısızlık korkusu yaşamak yerine yaptığınız hatalardan ders almaya çalışmak da, başarısızlık olarak nitelendirilen durumlara neden olan düşünce ve davranışlarınızı tekrarlamamamız açısından önemlidir.durum bu haldeyken dostum toplum insanı koleje sokuyor,iyi bir üniversite kazanmalısın,iyi bir işe sahip olmalısın,ve iyi bir evlilik yapmalısın bunları yapamayınca toplum,un yapıtaşları hemen eleştiri mekanizmasını hızlandırır ailen,den başlar ve aynı bir sürü psikolojisinde devamı gelir.

2|0
    0|0
  • doğru ki herkez söylüyor :) herkez bir yetenek ile doğmuştur önemli olan bunu bulmak ve geliştirmek !

1|0
    0|0
  • cesareti eksikse öz güveni eksikse zaten başarılı olmaz ! kendine güvenin olcak alayına gider diceksin :)

1|0
    0|0
  • İnsanoğlu açgözlüdür hedefine ulaşır yine mutlu olamaz hep daha iyisini ister , elindekiyle yetinmez insanın doğasında var galiba

1|0
    0|0
  • İnsanı ayakta tutan ve diz çöktüren 2 şey var dünyada..

UMUT ve UMUTSUZLUK..

1|0
    0|0
  • adamın biri;kırkıma geldiğimde hayatı öğrendim ama kırkım da ilk öğrendiğim işimin bittiği demiş sen anla...

1|0
    0|0
  • Ümitsizlik tabiki. İnsan ümitsizliğe kapılınca yapsam etsem ne değişecek şeklinde düşünür. Oysa azmin nasıl birşey olduğunu bilmiyorlar...

1|0
    0|0
    • bilseler gerçekten çok iyi yerlerde bulucaklar kendileriini..

• :) insanı başarıya götüren en önemli şey yapabileceğine inanmaktır.

• aynen öyle.

• İnsan varoluşlarında zeki varlıklardır,zekalarını kullanabilseler kim bilir neler yaparlar...Fakat zaman, şartlar,imkanlar ve psikolojik etkenler bu konuda önemlidir...

1|0
    0|0
  • tembellik olması lazım

1|0
    0|0
  • korkuları

1|0
    0|0
    • ustune gitseler aslında korkulucak hiç birşeyleri kalmaz da iste.

• nefisleri olabilirmi?

1|0
    0|0
  • beyin ...

1|0
    0|0
  • cesaretsizlik

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence doyumsuzluk ve şükretmemek.Bakıyorum çevreme bir çok insnain her şeyleri var hiç bir eksikleri yok ama yine mutsuzlar.Aldıkları esylar, aldıkları arabalar aldıkları telefonlar onları tatmim etmiyor.Neden biliyormusun? Zenginler ama gönülleri zengin değil.Bindikleri arabaların kölesi , konuştukları telefonun kölesi hatta paranın kölesi oldukları için kalpleri ve maneviyatları bom boş.Hayırlısı :)

0|2
    0|0
    • super konustun kardesim ya :)) Gerçkten cok haklısın.

• Ben en iyi cevap seçtiğin kişiye +1 vermiştim.Hak etti en iyi cevabı.İyi paylaşımlar dilerim :)

• TSŞ EDERİZ CANIM

Yükleniyor... ;