Agirlik yapan arkadaslara protein alimiyla ilgili?

yaz gelince, agirlik antrenmanlarimi cok bosladim, disarda kosmak, ya da merdiven cikmak daha eglenceli geliyor spor salonuna kapanmakdansa. Agirlik yapmayinca, protein alimi yine onemli mi? BIrde full vucut degilde, hafta da iki gun sadece alt vucut agirlik ve core yapsam olmaz mi? sirtim acayip kasli gorunmeye basladi.

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Vücudun sportif aktivite yapmadan da protein ihtiyacı vardır.. Buda Kilo*1=x şeklindeydi sanırım. Az da olsa aktiviten var. Sen bunu kilo*1,5=x olarak düşün. Buna göre protein alımını devam ettir.

Tüm vücut çalışma yapman daha mantıklı olur.. Kaslar ihmale gelmez..

1|0
    0|0
    • Hocam 60 kiloyum mesela 90 gr mi protein alıcam günlük?

• Eyvallah başkan. :)

• Protein agirlikli dogal beslenme ok.. karbonhidrat aliminida ihmal etme.. bulgur pilavi.. haslanmis patates.. en buyuk dostun bunlar.. kilo kaybi yasamamak icin..

Erkekler Ne Diyor 20

• Spor illetini bıraktım sizlerde bırakın tavsiyemdir 😀 kendinize yazık etmeyin kapalı alanda yapmayın bari

1|0
    0|0
  • proteine gerek yok bence

0|0
    0|0
  • Protein şarttır , almassan kendini yıpratmış olursun

0|0
    0|0
  • Spor uzun donemli aksattiysan bile olani korumak icin kilo basina 0,8 gr protein alman gerek.

Ek kas istiyorsan sporla birlikte 1,5 2 gr arasi.

Sirt kasi iyidir bence bayanda ama sevmiyorsan bilemem

0|0
    0|0
    • Iki ay diyelim. Finaller girdi araya sorna da uzaklastim birde ben canadada yasiyorum havalar cok guzel disarda kosmak cok daha eglenceli geliyor. Iste gunluk 80-100 gr arasi aliyorum protein. Ama hic shake kullanmadim. Ya aslinda bende sirt kasi seviyorum, ancak alt vucut calismak daha eglenceli geliyor. Neyse sen agirlik yapiyor musun?

• evet çalışıyorum. 89 199 gr muhtemelen senin için oldukça güzek bir rakam. shake ihtiyacın yok bu rakamı tutturuyorsan

• 100yerine 199 yazmışım pardon @Momoftwo

• Protein spor yapan herkes için önemli. Hafif çalışsan bile. Sen kg başına günlük 1.5 gram protein almalısın

0|0
    0|0
  • Protein öcü değil almalısın. Vücudunuzda korumuş olursun sadece 2-3 ayda bir 1 hafta hiçbirşey kullanmayıp karaciğeri normal çalışmasınI sağlayabilirsin. Protein yanında BCAA almanı da tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Tamam kardeş anladık kaslısın. Piyasanı yaptıysan pistten alalım seni.

0|0
    0|0
  • uzmandan yardım al

0|0
    0|0
  • Bence proteini toz olarak alıyorsan artık almaktan vaz geç. Proteini yiyeceklerden al. Birde sadece alt tarafı çalıştırma. Kollara da önem ver.

0|0
    0|0
  • Protein almalısın

0|0
    0|0
  • Sporun En Güzel Yeri Spor Salonlarıdır
    Protein Yapacağın Tempoya Göre Değişir
    Çıtırdan Spor Yapıyorsan Alma
    Vücudu Zorlarsan
    Vücuda Yüksek Kondisyon Yüklersen Anca O Zaman Alman Daha Doğru Olur
    Bunun Haricinde Alacağın Protein Çöp Olur Gider

0|0
    0|0
    • Ben bayagi ciddi yapiyorum yani yapiyordum. 200 pound deadlifteydim en son. 110 pound squat. Agirliklarimi hafta 2 pound seklinde artiriyordum. Ama havalar guzellesince merdiven cikmak daha eglenceli geldi. Bu sefer profein alimim azaldi cunku agirlik yapinca herseyimi olcuyorum yerken. Simdi yanlis birsey yapmak istemiyorum. Agirlikda yapmiyorum fazla kalori almak istemiyorum pistlere geri donmem sart... Squat rack beni ozlemisdir

• Yeter bu sekılde

0|0
    0|0
  • Badi fitnes hocasıyım yardımcı olabilrim

0|0
    0|0
  • salon zararlı zaten

0|0
    0|0
  • evet dedigin gibi yap.

0|0
    0|0
  • Fazla kas yapmada...

0|0
    0|0
  • Hocaym bana yaz yardcmı olrm

0|0
    0|0
  • Kizda sirt guzel degildir. bacak ve mide calis

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor... ;