Frıedrıch nıetszche ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

tanrı öldü diyen nıetszche sizce ne kadar haklı tanrının ölüp insanlığı terkettiğini söyleyen bu adam sizce bir delimi yoksa gerçek bir filozofmu?

0|0
56

En İyi Kız Görüşü

• adam fılozof tanrı oldu derken mısılleme var dıkkat et.!' o zamankı bozulan katolık kısılerıne mıssılleme arkadaşım:!

0|0
    0|1
    • sadece katolik iliselerine karşı değil phoenix nıetszche dinin kurallarını ve din,in ona göre materyali olan ahlak ahlak düşüncelerinide hiçe sayıyor bu bir yerde başkaldırı ve ikarcılık örneği değilmi sence mesela leıpzıg üniversitesin de kürsü de yaptığı bir konuşma da pedere şöyle der inandığın şeyi gösterebilirmisin der peder hayır der nıetszche bunun üzerine tek inandığın şey elinde duruyor der yani incili gösterir aracı olarak incilin varlığını kabul eden toplumların ezikliğinden de bahsed

• Zayıf ve hasta yapılı olanlar yok olmalıdırlar.Bu, bizim insan sevgimizin ilk kuralıdır.Onlara bu konuda yardım edilmelidir. Bir günahtan daha zararlı ne olabilir? Zayıf ve hasta yapılı olanlar için bir anlayış: "Hristiyanlık!" bu sözle sadece kiliseleri değil inancı da yerden yere vuruyor deccal adlı kitabını okumanı tavsiye ederim.

• teşekkürler..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• dinsiz..filozof filan die kimse kalkıpta savunmaya çalışmasın..filozof olması dinsiz olmasına engel değil.filozof filanda değil bence.deli;)

0|1
    1|0
    • deli demenizde ki gerekçelerini söylermisin tiçek?

• deli deıl! dusuncelerıne katılmasamda mükemmel bır zekaya sahıp! emın ol senı benı sollar o derece yanı! ımanı benı ılgılendırmez

• Nietzsche okumadan anlaşılmaz. Onun Tanrı öldü demesi insanların kendi içindeki Tanrı sevgisini öldürdüğünden bahseder bu da Hıristiyanlığa göndermedir. Nietzsche'nin Tanrıyı reddettiğini düşünmüyorum kendime göre. Adriane'nin yakınması adlı şiirinde Tanrıyı reddetmediği yeterince açık bana göre.

0|0
    0|1
  • insann icini karartıyo okumayn tavsiye etmem

0|0
    0|0
    • neden karartıyor anlatırmısın biraz!

• hangi kitabını okudunuz?

• zerdüşt ü okudum ayrcıca umutsuzlgnu anlatan kitabı okudm beni benden aldı yani:d bnde depresif hallerdeym zaten. elif şafak aşkı okdum üstüne de biraz kendme geldm

• ola ne diysen sen ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• zamani kainati onlarca gezegeni yaratacak bir kudret ölümlü olamaz. açık ve net...

1|1
    2|0
  • kısmen haklı olabilir. tanrıdan ziyade din öldü bence.

0|1
    1|0
  • nıetszche ...yim sana bişey olmasın!

0|0
    1|0
  • adam kinaye yapıyor hepsi bu

0|0
    1|0
  • dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide zaman zaman zik zak yaptığını düşünüyorum

0|0
    1|0
  • çoğu filozofun söylediklerini söylemiştir güçlü olanın yönetimde yer alması gerektiğini.. nıetszche bunu tanrının yokluğu, insanı terk eylediğini böylelikle insanların dünyada yalnız kaldığını bundan dolayı güçlü olanların toplum içinden sıyrılıp yönlendirecek kişi olacağını söylemiş..

çok önce aristo'nun söylediğini tekrar etmiş gibi bilgelerin yönetimini söylüyordu oda.. sürekli konuyu döndererek ele almak felsefe değil. felsefe yapmak ilerleme kat ediliyorsa felsefe olur yapan da filozof..

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;