Kadınların ofsaytı anlaması neden bu kadar önemli?

Hakikaten, ne oluyor yani kadın ofsayt pozisyonunu tam olarak görüp de tanımlayabilince? Hem hakemler bile tam bilmiyor ki hadiseyi, maç sonrası günlerce tartışıyorsunuz ofsayt mıydı değil miydi diye!?!

Tamam futbolu sevmenize laf ediyorsa sinirlenmenizi anlar hatta hak veririm ama sevdiceğiniz illa ki sizle aynı heyecanı paylaşmalı mı yani bu konuda?

Güncellemeler:
bağlı olduğu renklerin (tahmin et hangisi!) her bir şeyini yakınen takip eden, tanıdığım en sağlam futbol bilgisine sahip kadınlardan biri olan adminimizi, olaya getirdiği felsefi bakış açısı ile gönlümün birincisi seçiyorum müsaadenizle:)

0|0
1522

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler tarafından ofsayta düşürülmemek için olabilir mi?

2|4
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Erkeklerin genlerinde savaşçılık var ve bir gruba ait olma duyguları çok güçlü. Ancak modern zamanlarda ellerinde sadece spor, bilgisayar oyunları ve bir nebze siyasi konular olması büyük şansızlıkları.

Böyle olunca da, futbol gibi eğlenceden ibaret olması gereken bir konu "ölüm kalım" meselesine dönüşebiliyor. Yani ofsaytı anlamak "Viyana'yı fetheme planları"na eş değer bir konuma yükseliyor. Ofsayta, futbola laf ettiğinde adamın savaşçılığına dokuyor ...

Durum bu kadar vahim, belki daha da kötü ...

1|0
    0|0
    • hımm, olaya antropolojik bir yaklaşım, sevdim bunu:)

• bu yazdığım işin hikaye kısmı. "erkekler hala çocuk, 40 yaşına gelse de" diyemiyeceğim için ... Kadınlar bu devirde daha erkek ama aramızda kalsın çaktırma ;)

• futbolda yaşanan haksızlıkların baş aktörlerindendir.

- lan oha oha! ne ofsaytı hayvan! it!

- ne bağırıyorsun bu kadar, ne oluyor?

- ofsayt değil ya bariz.

- e? olsun...

- gol oluyordu!

bu da kilit cevap işte. "gol oluyordu/oldu (ama sayılmadı).

bir buçuk saat izle izle... zaten kaç tane gol oluyor ki...

ofsaytı anlaması, derdi anlaması (ve hak vermesi) açısından önemli.

bir de aslında zeki olup basit bir şeyi anlamaması ısrara düşürüyor sanırım. basit zira. matematik.

1|0
    0|0
  • Olaya benim açımdan bakmanı sağlamalıyım sanırım...

" Kadınların Off-Site olayını anlayamamalarının tek sebebi, o durumu anlamış olan erkeklerin bunu öğretme niyetiyle anlatabilme yeteneğine sahip olmamalarından kaynaklanıyor, yoksa Kadınların anlayışısızlığından deği..." ( koçum yaaa ne cümle kurmuşum..bi de Türkçeme laf ediyolar yahu...)..kih..kih..kih..

1|0
    0|0
  • ofsaytı öğrenemeyecek kadın yoktur fakat anlatamayan erkek çoktur:)

o zaman bizde örgü örmeliyiz elimizde şişlerle :) olay şudur erkek tavla oynayan, maç seyreden kadına biraz daha ilgili sadece.

1|0
    0|0
  • Ofsayt tuzak soru, onu öğrenenler için pasif ofsayt geliyor sırada :) Bir de şu var, şimdi biliyoruz da ne oluyor? Bir erkek olarak bunun bana ne faydası var bilemedim ki

1|0
    0|0
  • ofsaytı anlamanız, sizin için iyi olur, yoksa biz o nasıl ofsayt diye veryansın bağırırken, siz manasız gözlerle bakıp, anlamlandıramadığınız bir olguyu sırf anlamadığınız için anlamsız buluyorsunuz. :D

0|0
    0|0
  • beraber maç izlemek bir eglenceden daha çok bir eziyet hali aldıgından olsa gerek. Beraber seyrediyorsan bir filmi veya maçı ondan iki kişinin de keyif alması eglenmesi gerekir. Tek taraflı eglence karsındaki kişinin sıkıldığı izlenimi o işten keyif alanında bir türlü keyif alamamasına sıkılmasına neden olur. Beraber maç izlerken kuraları bilmek gerekir. Kurallar da o kadar karmasık değildir. En zor kuralı da ofside dediğimiz aslında basit bir kuraldır. Kızlar için zor geliyor. Pek kafa yormuyorlar daha dogrusu anlamak istemiyorlar. İyi şekilde anlayanlarda var tabiki.

0|0
    0|0
  • Siz nasıl özledim dediğiniz de - Ben de. diyen erkeklere gıcık oluyorsunuz,

bizim de takıntımız bu :)

0|0
    0|0
  • Erkeklerin en iyi bildiği kadınların asla anlayamayacakları yegane konulardan biri bırak da tadını çıkaralım

1|0
    0|0
  • erkekleri anlamaya başlamanın ilk safhasıdır ofsayt... :))

0|0
    0|0
  • futboldan ve dolayisi ile ofsayttan anlamam, gereksiz geliyor bana.

1|0
    0|1
    • istisna olmayaydın iyiydi:D

• e annem sayende ofsayt tartışmasına düşmeyecek olan kadın sayısı sadece 1, o da senin sevdiceğin. bunun dışında sizden pek yok malum, muhabbet salak sepet bir yerden futbola bağlanabiliyor her seferinde:)

ben yeni bir yol buldum gerçi, futbol diyene lacan'ın ayna kuramı'nı anlatıyorum, tutmadı ise yapısalcı göstergeleri tartışmaya açıyorum, susuyorlar. nihahaha!

• hhaha iyi taktik :D

• Hakemler ofsaytı biliyorlar ama adam bir adım önde miydi yok arkasında mıydı gibi ikilemlerden ötürü kararsız kalıyorlar ondan tartışıyoruz.Futbol aslında çok basit bir oyundur.Doğru düzgün anlatınca ofsaytı ortalama bir zeka anlayabilir bence anlatılmadığı için anlamıyor kadınlar :)

0|0
    0|0
  • olmaz ıı olmaz katiyetle olmaz :)) :)) bir bayan ofsayt nedir bilecek kardeşim :)) :)) oturucaksın televizyonun karşına .

- Evet oynat Uğurcum ... Gel gel gel gel gel dur tam orada dur işte bak göbek farkıyla ofsayt gördün mü aşkım diyebilecek

Yoğğ öyle yoğğ canım boş boş maç seyretmek yoğğ öyle :)) :))

0|0
    0|0
  • ofsaytı anladığınız gün, birçok konu hakkında aynı dili konuşabileceğiz. ofsaytı anlamak ikili ilişkilerde bi geçiş noktası.

yok yaa anlamayın önemli değil valla :))

0|0
    0|0
  • futbola ilgisi olmayan bilmez kadını erkeği yok sanki bütün erkekler babasının şeyinde öğreniyo ofsaytı.kadınlara sorsan çift vuruş nedir onuda bilmezler direk endirek ne veyahutta baraj ihlali.sanki birtek ofside kalmış

0|0
    0|0
  • Annem bile biliyor, ilgi alaka göstermek gerek , futbola bakmak ile onu izlemek arasında ki cizgidir ofsayt...

0|0
    0|0
  • Futbolu bilmenin ilk şartıdır.

0|0
    0|0
  • Ofsaytı anlayan bir hatun atomu bile parçalayabilir kanımca.

1|0
    0|0
  • yoo anlamasa da olur yeterki maçın en heyecanlı yerinde offside ne diye sormasın xD

0|0
    0|0
  • maç izlerken ofsayttan gol atıldığında yanımda abu subuk sevinmemeleri için bilmeleri şart

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 14

• iş olsun işte :) erkekler bile bilmiyo kızların ne işine yarıcaksa

2|0
    0|0
  • Açıp okusalar daha iyi anlayacaklar bence yapılan anlatımlarda var bi bozukluk :)

0|0
    0|0
  • anlaşılmicak bişiy diyilki ofsayt...

0|0
    0|0
  • tanımam etmem.

1|0
    0|0
  • İşte kadınlara nereden vuracaklarını şaşıran zihniyetin olayı... Ama çok öğrenmek isterseniz bkz. link

0|0
    0|0
  • valla ya ofsayt ne ki? :)

1|0
    0|0
  • +5 Çok güzel bir noktaya değinmişsin. :)

"Hem hakemler bile tam bilmiyor ki hadiseyi, maç sonrası günlerce tartışıyorsunuz ofsayt mıydı değil miydi diye!?! "

0|0
    0|0
  • ofsaytı bilmeye üstüme yoktur :)) Futbol hakemliğide yapıyorum çünkü aynı zamanda bir elimde düdük :D çok zevkli oluyo :D

0|0
    0|0
  • hakemler bile ofsaytı anlamazken biz bayanların anlamasını beklemek pek komik derim =)

0|0
    0|0
  • o anda gerçek olanı bilsem de inatlaşmak hoşuma gidiyor çıldırıyor karşımda böyle...

ayrıca maç izlemeyi seviyorum..arada bende küfredebiliyorum gayet zevkli ve stres atan bir durum.

0|0
    0|0
  • ofsaytın teorik olarak ne olduğunu bilsek yeter. yoksa ilk izlemede bunu teşhis etmemizi beklemiyolar :) ya da bilmiyosak da sormamak makbul :)

0|0
    0|0
  • neyseki ben biliyorum :D

0|0
    0|0
  • anlamıyorum anlamakta istemiyorum

0|0
    0|0
  • ofsaytın ne olduğunu biliyorum ama görsem tanımam, sayılır mı?

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;