Nasıl kilo alırım?

Arkadaşlar kilo alamıyorum. 2 aydır spora gidiyorum elbette normal olarak hacmim gelişti fakat 2 aydır kilom 60. Yememe son 1 haftadır dikkat ediyorum elinizde varsa bir diyet programı önerebilir misiniz? (Fazla abartılı olmazsa sevinirim yok 5 yumurta ye , yok 8 dilim ekmek ye vs)

0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• bu şekilde kilo alabilirsin:

her öğün tükettiğin yiyeceklerin karbonhidrat, protein ve yağ oranları dengeli olmalıdır, her besini yeterli ölçüde yemelisin.

-günde 3 öğün yerine illaki 3 ana, 3 ara öğün tüket ve yatmadan önceki ara öğünün olmalı.
    -beslenmene sağlıklı yağları ilave et özellikle omega-3den zengin olan balık tüket.
    -ara öğünlerde meyve ve yanında kuruyemiş tüket, badem, fındık, ceviz...
    gün içerisinde bir öğününde protein tüketmeye özen göster; tavuk, kırmızı et bulgur veya kurubaklagiller...
    -yemekleri kızartmak yerine fırınla veya tencere yemeği olarak tüket. Örneğin patates kızartması sana sağlıklı kilo aldırmaz haşlayıp tüket sadece porsiyonları büyüt.
    -öğünlerde salata ye, içerisine patates, havuç, peynir, katarak biraz daha kalorisini artır.
    -yemeklerle beraber ekmek tüketimini artır veya eşdeğeri pilav, makarna ye.
    -su tüketimin önemli ama bunu yemeklerle beraber değil yemeklerden yarım saat önce veya sonra yap.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;