Protein tozu kullanimı hakkında?

Arkadaslar vucut gelistirmeye basladim 1 ay oldu. Ama yeterli beslenemedigimden oturu fazla gelisemedim. Takviye olarak protein tozu kullanmak istiyorum. Boyum 175 kilom 73. Gunde kac gram alsam yeterlidir? 25 gram kahvalti 15 gram aksam yemegi 35 gramda antrenmandan sonra tozdan alsam 75 gibi bir rakam yapiyor. Daha yeni oldugum icin oyle cok cok agir antrenmanlara girmiyorum. Sizce yeterli midir?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yahu 1 ayda ne gelişmesinden ne protein tozundan bahsediyorsun daha vücudunu ve reaksiyonlarını tanıman lazım daha 1 ay olmuş hemen protein tozuna abanıyorsun protein tozuna vereceğin paraya git tavuk göğsü al çok daha fazla protein var ve çok daha hesaplı..

0|1
    0|0
    • Hayir. Normal beslensem ayda minimum 300 liraya tekabul ediyor. Ben 200 liralik tozla 1 ay idare ediyorum.

• yahu 1 kilo tavuk göğsü 10 tl
      10 tl'e 254 gram protein çıkıyor bunu 2'e bölsen her gün 500 gram alsan 127 gram hayvansal protein almış oluyorsun sen günlük 5 tl'e 500 gram al aylık 150 tl yapsın 50 tl'de cebinde kalsın üstelik sağlıklı beslenmiş olursun. protein tozları emin ol yediğin yemekten daha iyi geliştirmez protein tozlarıda etin sütün toz haline dönüştürülmüş formundan başka bir şey değil. protein tozu kas yapar algısı tamamen protein tozunu pazarlamak için söylenen bir yalan. protein tozu değil egzersizler kas yapar protein o kası besler ama protein tozu değil protein diyorum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Yeterli ama 25/15/35 diye almak zorunda degilsin. Gunde bir kez 30(istedigin zaman) antreman sonrasi'da 30 alsan yeterli olcaktir

0|1
    0|0
    • Tesekkurler. Oyle yazma sebebim gunluk ogunlerde aldigim protein miktarina vurgu yapmakti. Belirli bir duzen degil

• Evet vucudu parcalamak icin birde karin kaslari icin

• Kolay gelsin aga bir de bronzlaştin mi yaza hazirsin 😀

• Öyle büyük bir yanlış yapmak üzeresin ki resmen üzüldüğüm için yazıyorum bunu. Mobildeyken böyle uzun şeyler cevaplamıyorum normalde ama el atmazsak karaciğeri eline alıcaksın.
    Yeterli beslenememeyi tanımla. Ne yiyosun ne kadar yiyosun neden yeterli beslenemiyorsun?

0|0
    0|0
    • Anlatamadim derdimi. Hani spor yapan insanin belirli miktrar protein almasi gerekir ya işte ben dogal evde taş çatlasa 60 gram alabiliyorum gunde

• Anlatabildin derdini hem günlük hayatta hem burda hem başka sitelerde günde onlarca böyle soru cevaplıyorum ben. O yüzden soruyorum neden yeterli beslenemiyorsun diye. Vegan adamlara minimum supplement kullanımıyla sonuç alacakları tavsiyeler veriyoruz. Sen dinle beni yaz söylediklerimi.

• heralde bir spor salonuna gidiyorsundur bunu eğitmenine sormalısın ancak 1 ayda ne yapmayı planladın onu anlayamadım vücut geliştirme 1-2 ayla olacak iş değil

0|0
    0|0
    • Anlatamadim derdimi. Hani spor yapan insanin belirli miktrar protein almasi gerekir ya işte ben dogal evde taş çatlasa 60 gram alabiliyorum gunde

• bence yapay değil doğal almalısın sen bu soruyu en iyisi hakan demiraya sor o daha iyi cevaplar

• kilo basina 2 gr

0|0
    0|0
    • Cus ya salla 73x2=146 gr cok fazla mal herif

• Kardes heralde sen isleri karistirdin senin dedigin protein gunluk ihtiyac icin olmasin? Cunku kilo basi 2 gr protein almali dogru ama gunluk beslenme icin bu adam protein tozunu sormus karistirdin heralde. Yani 73x2=146 gr almasi gereken protein miktari bu kardesimiz protein tozu kac gram almcan diye sormus

• @Zp_Cb ben günlük total proteini söylüyorum yani 146 gr protein orasini artik o hesaplicak

• Kullanmalısın

0|0
    0|0
  • 1 ayda ne kadar gelismeyi planliyosun Allah askina haha :D :D

0|0
    0|0
    • Yok hani 1 ay kisa sure ama yeterli guclenip guclenmedigini anliyor insan

• Valla spora 5-6 gelip birakan tip potansiyeli gordum sende

• * 5-6ay

Yükleniyor... ;