Elinizde olsaydı ne yapardınız?

yaşadığınız ülkeyi siz yönetiyor olsaydınız ne yapardınız? neyi değiştirmek isterdiniz?

0|0
1029

En İyi Erkek Görüşü

• -Silahları kaldırırdım. (Sivil silahlanma, avcılık da dahil sadece kan için var. Güvenliği sağlayacak olanlar zaten güvenlik kollukları. Çağdaş bir ülkede, insanların silaha ihtiyacı olmamalı)

-Vatanın ve milletin bütünlüğünü bölmek adına eylemlerde bulunan herkesin vatandaşlık haklarını elinden alıp ömür boyu sınır dışı ederdim.

-Çocuk cinsel istismarlarına ve hayvanlara yönelik şiddet sergileyenlere ağır hapis cezaları ya da hadimlik

-En fazla 3 çocuk kotası. (Nüfus fazlalığı sadece özel sektöre gönüllü işçi esir yetiştirmekten başka bir işe yaramaz çünkü. Ayrıca nüfus çokluğu yüzünden eğitim, iş ve sağlık hizmetlerinde ülkenin bütünü, yeterli hizmetlerden yararlanamıyor, bu da ülkenin kalkınmasına engel. Hatta ömrümüzün hatırı sayılır bir kısmı, kuyruklarda geçiyor)

-Rüzgar ve Güneş enerjisi üreten santralleri mümkün olduğunca çok kurmaya çalışırdım.

-Elektrik-Su-Doğalgaz-İnternet gibi mecburi yaşam hizmetlerine, kişi ya da hane başına aylık yetecek miktarda ücretsiz kota koyar, aylık o kota aşımına ücret bedeli eklerdim. İnsanların yaşamı adına bunlar, en azından belirli bir miktarda ücretsiz olmalı.

-Her hanenin, kendi elektriğini üretebileceği güneş enerjisi sistemi kurardım.

-Tüm özel sektör iş saatlerini 8 saatten fazla olmayacak şekilde düzenler, işçi haklarına ve kadrolarına titizlik gösterirdim.

-Mümkün olduğunca bütün özel sektörleri, devlet bünyesine katardım.

-Ülkedeki akaryakıtla çalışan tüm araçları, elektrik enerjisi ile çalışan araçlarla takas ederdim.

-Bütün sobaları ve kömür-odun yakımını yasaklayıp, her eve birer klima mecburiyeti koyardım. Böylelikle kışın gereksiz soba zehirlenmesi ya da yangınlarını, hem de doğaya olan zararlarını azaltmış olurdum.

-İdamı yasalaştırır, insan canına bilinçli kastedenleri buna tabi tutardım.

-Avrupa birliğinden vazgeçip, Asya birliği kurmaya çabalardım.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yenileri geldikçe belki eklerim. *-*

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 28

• İdamı getirirdim

adaleti iyilestirir

egitime acilen pansuman yapar

milli şuurun canlan ması için tum mevcudatımla

ugrasır

millı seferberlik ilan eder

bu kutsal toprak lar icinde yaşayan tum sanatçı,bilim adamı

argeci,tasarımcı kısacası yetenegi olanlara destek verip

her alanda ilerlemek icin atılımlar yatırımlar yapardım

1|0
    0|0
  • Eğitim sistemini değiştirirdim kişiler 16 sene boyunca saçma sapan şeyleri değil kademe kademe elverişli oldukları meslekle alakalı farklı farklı eğitimler / sertfikalar vs. almalarını sağlardım

1|1
    0|0
  • türkiye ye tam anlamı ile özgürlük getirirm. sansürleri kaldırırım. her yerde karakol var bunları azaltırım. duygusallığı durdurum akılcı ve mantığa dayalı bir vizyon geliştirirm. türkçe konuşmaya teşvik ettirirm arapça kelimeler kullanmam. duygu sömürüsü yapmam. bıyıksız olurum örnek bir batılı tarzda bir insan olurum. yaşamamım öyle olur. pkklıları tc vatandaşlığından atar sınırı düz yerden çizerim. eğitim sistemine önem veririm almanya , kuzey avrupa ve amerika gibi ciddi önem veririm. komşular ile iyi geçinirim ırkçı milliyetçi üslüptan kaçınırım. rusya bulgaristan süriye başta olmak üzere bir birlikterlik sağlarım pasaportsuz vizesiz sınırı kaldırtırım. tvlere sık sık çıkmam insanları germem, mitinglerde bağırmam insan gibi konuşurum

1|0
    0|0
  • sistemi baştan kurmak lazım, belirli olarak şu şu değişsin demek olmaz ama genel olarak herkesin kafasına göre takıldığı, kısıtlama ve gruplaşmaların az olduğu bir yer olurdu. Ek olarak bir şeyler yapmayı becerebilen hakkını alırdı, gelişimi hızlı bir ülke olurdu

1|0
    0|0
  • vatan hainlerını hepsını bır araya toplar diri diri yakardım ibret olsun dıye öncelikli görevım bu olurdu

1|0
    0|1
  • fakdı sistem yapardım.

halkımı severdim.

1|0
    0|0
  • vergi kaçiranlari.devleti dolandıranlari.ve çoğu şuçluyu idam ederdim.hatta ilk organlarini alir organ bekleyenlere veririm.

1|0
    0|0
  • Kitapları bedava olur

Bir işe yaramayan Kültür bakanlığını kapatırım

Onun bütçesi ile

Yazar ve yayın evlerinin ücretlerini öderim

0|0
    0|0
  • Şu tayyip bu ülkenin başından gitsin,40 gün 40 gece şenlik düzenlicem

1|0
    0|2
  • apoyu asardım

1|0
    0|0
  • Apoyu bir guzel ezerdim iskence ederdim..yasadigi her gun icin pisman ederdim..kahrolsun pkk

1|0
    0|0
  • orta asya ülkelerini ve yanımda olmak isteyen diğer devletlerle anlaşarak osmanlı devletinin kuruluşunu açıklardım

0|0
    1|0
  • beyinsizlerin beynini geliştirmek için ne gerekiyosa onu yapardım..şart !

1|0
    0|0
  • satardım bütün ülkeyi kurtulurdum direk :) şuandakiler biraz yawaş yapıyolar bu işi. tek imzada bitirebilseler keşke..

0|0
    1|1
  • birilerini sınırdışı ederdim (siyaset)

0|0
    0|1
  • ülkemi diyer ülkelerden lider bir ülke yapardım

1|0
    0|0
  • hep hayalimdir :) türkiyede ne kadar çalışan varsa sgk'sından her ay 3-5 tl kesmek... 20 milyon çalışan 2 tl'den her ay 40 milyon TL.. ohooo arkadaş yeminle ücretsiz poliklinikler... okullar.. seyyar hastaneler bunun gibi milyon tane şey olabilir mesela bunu yapardım... insanların biraz nefes almasını sağlardım.. ot gibi bireyler yetiştirmemek için bunun gibi sosyal avantajları, genel kültürü arttırıcı şeyler her ay yapılabilir...

0|0
    0|0
  • Söyleyin şu madame çekingen'e, İstikal'deki Benetton'un önüne çıkıp beklesin beni..

Yerse tabi.. :))

link

0|0
    0|0
    • Bak, uzatıyor hala..

O soru paşa paşa gelecek!

Göreceğiz, inat neymiş..

• Bu milleti komple.

0|0
    0|1
  • kredi kartı satışını yasaklardım. kredi kartını almak isteyen kendisi gidip başvuru yapmasını sağlardım ve kart verme kriterlerinide yüksek tutardım. biz kredi kartını bilinçli kullanamıyoruz aynen internet gibi..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 10

• ukraynada yaşıyorum ukraynayı rusyaya devredip türkiyeye kaçardım :D

1|0
    0|0
  • Standart konulara girmeyeceğim. Eklemek istediklerim var. Bakalim küçüklügüm de o zamanin başbakaniyla dikleştiğim olmuştu. Her sey büyüyUnce ne olucaksin sorusuyla başladi cevabim sadece yerinize oturmak olmuştu. :) bir sürü hediye almisti o sOzden sonra bana :))

1|0
    0|1
  • komünizm i uygulardım ve gerçek manada uygulamaya çalışırdım kapitalizmi kaldırır içe dönük dıştan alımı keserdim.. sümerbankı tekrar kurardım.

1|1
    0|1
  • Emperyalizmi ortadan kaldırırdım, onun taşeronluğunu yapmazdım ilk olarak.

0|0
    0|0
  • Disco mudur, nedir?

Sorumu kaldırtmayacaktı Beyefendi..

Yanımda olsa, kafa göz dalmasaydım neydim... !

https://www.youtube.com/watch?v=n8_rq7bhbkQ

0|3
    0|0
  • ülke yönetmek çok zor iş kimseyi memnun edemezsin hep şikayet ederler bla bla..ben rektör olsam planım okula ısıtmalı durak koymak olurdu çok üşüyoruz otobüs beklerken

0|0
    0|0
  • islami tam yasatmak yasamak isterdim

0|2
    0|0
  • terör bitsin kafi.

0|0
    0|0
  • şu anda yönetmediğimize göre sorun yok aynen devam =))

0|0
    1|0
  • Eğitim hariç diğer yaptıklarının hepsinin aynını yapardım

0|0
    0|0
Yükleniyor...