Kaçınız sağlıkta dönüşüm projesi seminerini izledi? İşte gerçekler..

Arkadaşlar Prof.dr. Cenk yücel Bilen saglıkta dönüşümle ilgili yalnış bilinenleri anlatıyor.. İzlemenizi ve gerçekleri öğrenmenizi isterim.Ülkedeki gerçek sağlık durumu ve verileri .. İş bildiğimiz gibi değil.. İzleyin ve öğrenin eger tatmin olmadıysanız araştırın ama yalnızca dogru kaynaklardan.. yorum sızın..

link


0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

 • Baştan sona kadar izledim . Zaten yakınlarımdan bir çoğu hastanelerde görev yaptığı için yabancısı olmadığım bir konuydu .

  Peki bunu kaç kişi izliyor ve yapılanları kaç kişi iyi analiz edebiliyor. Etseydiler zaten bu duruma gelmezdik. çok daha önemli işlerimiz var bizim nette karı kız kovalamak ladgy gaga dinlemek p*rno izlemek sağa sola sataşmak gibi.

  Bir kaç not aldım . İzlemeyenler belki okuma zahmetine girerde okurlar.

  Hastaları kandırmak kolaydır diyor hastalar örgütlü kişiler olmadığı için örneğin katkı payını 1 lira yapın kimsenin sesi çıkmaz 1 se 2 ye yapın yine sesleri çıkmaz

  Doktorları kandırmak zordur doktorlar örgütlüdür ve merkezlerde ! tanıdıkları vardır .Bu yüzden birbirlerinden ayırın . Aile hekimliği şu an ne kadar kazanıyor ? üniversite hastanelerinde çalışan doktorlar ne kadar kazanıyor ? incelerseniz aradaki farkı göreceksiniz.Pratisyen hekim uzman doktordna daha çok kazanıyor böyle bir sistem var.

  Performans sistemi geldi ve muayene sayısı arttı. Çok basit bir hastalığı olan kişilerde artık yatırılır oldu ve birçok işlem uygulanıyor tahliller vs.

  Bebek ölümlerinin azaldığı söylendi . Oysa durum böyle değil. Gelişmemiş bölgeler de bebek ölümlerinde azalma söz konusu değil.

  Performans için e sınıfı ameliyatlar arttı. e sınıfı ameliyat küçük ıvır zıvır ameliyatlardır.

  Kronik hastalıklarda hiçbir gelişme yok .

  Muayenehaneler kapatılarak herkesin performans sistemiyle çalışmasını sağlamak ve ortada suç teşkil edecek bir durumun kalmamasını sağlamak .

  Performans sisteminde doktor daha çok hasta bakmak isteyecek bu şekilde çok çabuk teşhis koyup hastalığın asıl nedenlerini incelemeyecek .

  Hastanelerin zarar etmesi kavramı .Hastaneler kar etmek için mi vardır yoksa halkın sağlık sorunlarıyla ilgilenmek için mi vardır . Devlet ne için vardır ?

  Hastalıkların önlenmesi için çalışmalar yapılmıyor .

  Ve en son olarak özelleştirme. Devlet hastaneleri kazanmıyor özelleştirilsin. Özelleştirilince olan kime olacak ?

  0|0
  0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

 • izlediğimizi uygulamıyoruz zaten . bence izlememize gerek yok.

  0|0
  0|0
 • 27 dakika yahu. Uzay belgeseli izlemeyi yeğlerim. Teşekkür ederiz yine de.

  0|1
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...