Çoğu mantıklı fakat henüz doğru cevapları bilinmiyor :) Tavsiye ederim bir okuyun..

Az önce bir yazıda okudum çok hosuma gitti sizlerle paylaşmak istedim belki mantıklı cevap verebilecek olan vardır diye umuyorum :)

*Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu yakar" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra"kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran

boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7 nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?


0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

 • soru ne...?

  1|0
  0|0
  • nerde aradıgını bılemezsen bulamazsın

  • Hepsini Göster
  • hayır bakamıyormusum kapalı :) neyse umarım oylesındır;)

Erkekler Ne Diyor 1

 • ben bayağı bir yurt dışında çalıştım gittiğim ülkelerde harita görsek türkiyeyi arıyoruz libya dayken akdeniz sınırlarında arkadaşlarıma söylerdim denize gir rota kırmadan yüz karşın türkiye dediğim olmuştur birde derlerya hani bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş bundan olsa gerek .lakin diyer sorulara açıklama yapamıyacağım ilginç bence

  0|1
  0|0
  • +1 ya zaten oyle okudum hanı cevap bekledıgımden degıl sureklı yaptıgımız ama neden yaptıgımızı bılmedıgımız davranıslar sadece yazmak ıstedım ılgısını cekeneler olur hosuna gıder dıye ;)

  • tabi bencede güzel ama işte öyle

Yükleniyor...