Medeniyet dediğin algı nedir?

Medeni insan deriz.

Medeniyet dediğin şey nasıl oluyor?

Mesela güzel giyinince mi medenisini ya da süslenip püslenince mi medenisin.

Ya da saçını model model yapmak mı medeniyet.

Ya da entel dantel anlamını dahi bilmeden kulak aşinalığı yerli yerince kullandığın kelimeler midir seni medeni yapan?

Ülke inanının medeniyet algısı düşmüş yerlere sürünüyor.

Sizlerin medeniyet deyince anladığınız algı ne?

0|0
1011

En İyi Erkek Görüşü

• medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar ;)

Kelime anlamı: Uygarlık veya medeniyet, bir ülke veya toplumun, maddi ve manevi varlıklarının, düşünce, sanat, bilim, teknoloji ürünlerinin tamamını ifade eder.

herkese göre farklı anlamları vardır medeni ve medeniyetin. ileri ve geniş görüşlü olmak deyimi olarak algılanır genelde.

0|1
    0|1
  • Aldığı kararlar yaptığı ve uyguladığı davranışlar sadece kendince değil tüm insanlıkça yada insanların %70 - 80 gibi bir çoğunluğununda bu davranış düşünce ve uygulamalarının doğru olduğunda hem fikir olmalarıdır bi bakıma...

Yani sadece kendi yaptığın şeyleri sadece kendince iyi görmek medeni yapmaz insanı

0|0
    0|1
  • medeniyet tek disi kalmis canavardir!

neyse canim yazmak istedi yazalim bari :)

medeniyet oz benliktir yani medeniyet demek icin ondan ne anladiginizidr onemli olan bana gore ilimdir irfandir ilimle yasayip dogru kararlar almaktir buna din de girer pozitif bilimlerde girer sanayide girer kultur edebiyatta girer ama bu zamanda ozellikle islam ulkeleri ve turkiye taklitciligi medeniyet saniyor elin avrupalisi uzaya cikiyor medeniyete ulastim diyor benim vatandasin 15 yasinda sevisip 16sinda bekaretini kaybedip kendini medeni saniyor nasilsa avripali sevisiyor ee bende sevirirm cagdas olurum yada inancsizligi dine hakaret etmeyi insanlik sayan embesil toplulugu baksan evinde dikis nakis yapan yada nette kiz tavlmakatan baska bir sie yaramayan ilkokul terk beyinlerin entel dantel gecinmek icin ateistce davranmasi neyse velhasil kelam medeniyet sizin ne anladiginiza baglidir kulturune sahip cikan inanci cercevesinde davranip ilimle bagdasan insan medenidir

0|0
    0|1
  • ciddi cevap yazasım geldi sonra üşendim :(((

0|0
    0|2
  • 1-temiz giyinen

2-dinlemesini bilen

0|0
    0|1
  • Ne elbiseler gördüm içinde adam yok

ne adamlar gördüm üstünde elbise yok

Medeniyetin son gayesi, insan şahsiyetinin gelişmesidir.

0|0
    0|1
  • Medeniyet iki nokta üst üste el ele göz göze diz dize gönül gönüle içi boş, gerçekte varolmayan var olduğuna inanılan bir kavramdır. İnsanlar medini olsaydı, hiroşimaya atom bombası atmaz, atanlarada nefes aldırmazdı.

0|0
    0|1
  • uzar gider

0|0
    0|1
  • çok dişli salazar.

0|0
    0|1
  • Eğitimi, kültürü, doğruyu-yanlışı ayırt edebilme kapasitesi.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• İslamı begenmezler , 4 eşliliğe yobazlık derler ama avrupada bir gün onunla bir gün diğeriyle olursun adı medeniyet olur!

Gayri islami yaşantılar, davranışlar vs vs bunları medeniyet algısı yapanlar işte onlara sesleniyorum özünüze dönün medeniyim diye geçinen medeniyetsizler!

1|1
    1|3
    • Hah ya beklediğim cevap <3

• aynen öyle canım ben bu zamana kadar kimsenin inancına dil uzatmadım saygısızca eleştirmedim benim müslüman olmayan arkadaşımda vardı buna olanak verdiysem demek ki bir müslüman olarak anlayışlı hoşgörülü çağdaş! biriyim.

iki cümle kurdum begenmediler zoruna gitti bazılarının ama sert çıkışmamın nedeni yine onlar!

• ama yani müslümanlığında çok değiştiğini herkes biliyor. bugün yüzlerce uydurma hadisler var hepsi çelişkili. adam araştırmadan etmeden hadislere sığınıp müslümanlığı övmeye çalışıyor. bunlar böyle yaptığı içinde farklı inançlı kişileri iyice ateşlendiriyor.

• tüm insanlara verilen eşitlik kavramına medeniyet derim.nerde nasıl davranacağını bilen,kibar ve nazaketten nasibini almış kişilere de medeni insan derim.giyimde medeniyet olmaz modernlik olur.onun da insanların gözüne batmayanı makbüldür.

0|0
    0|1
  • Bence medeniyet yargılamamaktır.Bir toplumda insanlar kendileri gibi olmayanları farklı karaktere , tercihlere düşünceye sahip insanları yargılamayıp saygı gösterebiliyosa o toplum medenidir.Kendime medeniyim diyebilirim ben asla yargılamam.

1|0
    0|1
  • medeniyet düşünce ve davranışlarla ilgilidir

0|1
    0|1
  • "Kaliteli, mıncıklanmamış bir beyine sahip, kültürlü insan."

0|2
    0|2
  • Fikirleri hür,topluma saygılı insanlar bence medenidir.Kılık,kıyafet yada kültürü değil önemli olan.İnsan olabilmeyi başarabilmiş olmalı.

0|0
    0|1
  • Mehmet Akif Ersoy güzel açıklamış bunu...

Garb’ı afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar;

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

‘’Medeniyyet!’’ dediğin tek dişi kalmış canavar!

0|0
    1|3
  • Hepimiz iman edek medeniyeti mi bulak. Bekledigin cevap bu mu gozunu sevdigim.

0|1
    2|1
    • Yoo hayır öyle bir mantalitem olmadığını biliyorsun.

Ki senle de muhabbetlerimde anlamıdıysan kahlo bişi de demem sana, saçıbı başını yolarım <3

• Bir yandan ders calisip bir yandan ksye girmemeliyim evet.

• Medeniyet denilince aklıma insanlar arasında adalet ve hümanistlik geliyor

0|1
    0|1
  • tdk tek kelimeyle bu karmaşaya son vermiş: uygarlık

0|1
    0|1
Yükleniyor... ;