Sporcu arkadaşlarım yardımcı olur musunuz?

Öncelikle bende bir sporcuyum sürat, çabukluk, patlayıcı kuvvet falan bunların bende mevcut olduğunu düşünüyorum fakat kuvvette devamlılık sorunum var bunu ne tür antrenmanlarla aşabilirim her sabah 1200 m jogging koşusu yapıyorum yaklaşık 2 aydır ama çok birşey farkedemedim hep o 1200 ü zor bitiriyorum. Kondisyonum istediğim seviyeye gelmedi nasıl arttıabilirim kuvvette devamlılık yönümü? Cevaplayan herkese teşekkürler

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• Setler halinde kolu yap sprintle başla parmak uçlarında sonra tempoyu yavaş yavaş düşür biraz öyle koş sonra dinlen Bira sonra tekrar aynısı daha faydalı gelecektir yani. ben futbolla uğraşıyorum ve antrenör bana böyle yaptırıyor ve kondisyonumdan memnunum :)

1|0
    0|0
    • mesela 100 m sprint atıp dinleniyim sonra birdaha 100 öyle mi? yani jogging i bırakıp buna mı geçiyim

• İyisini yapmış olursun :)

• Teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• demekki 1200 m den fazla koşman gerekiyor

0|0
    1|0
    • bacım zaten 1200 den fazla koşmak istiyorum da güç yetmiyor işte vücut bitiyor :D

• işte sürekli aynı şeyi yapma diyorm bnde

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• 2 ay önemli bir süre.. çoktan bişilerin değişmesi gerekiyordu..

1|0
    0|0
    • az bir fark var çok büyük bir fark değil yani

• hımbıl tipler 2 ayda şekle giriyor ya.. hamlamış sporcu 2 ayda kondisyonuna kavuşuyo.. ne biliym.. 2 ay baya zaman..

• anladım anladım da sorun nerede acaba :D

• güzel soru kas olarak koşularda kendını kuvetssız mı hıssedıyorsun kosarken kasların bacak kasların kuvetlımı agırlık antremanı yapıyor musun? ve 800 metre kosuyorsan orta mesafe.. kosuyorsan ektensiv ıntevral antreman onerırım sana dayanıklılıgını gelıstırr yuzde 60 yuzde 80 tempoda kosarak 30 40 sanıyelık 200 metreler koş bır bucuk dakıka dınlen 3 serı 10 tekrar yapabılırısn

0|0
    0|0
    • hayır 1200 metre koşuyorum jogging koşusu 7-8 dakikada bitiriyorum o mesafeyi ama 2 aydır bu şekilde çalışıyorum yani artık o 1200 metrenin kolay gelmesi daha az bir yorgunlukta bitirmem gerekirken yok olmuyor neden?

• maalesef :d zahmet olmazsa tekrar anlatır mısın ayrıntılı

• Yemek ve su içme fazla tıkar açta gitme ve biraz zorla kendini ama fazlasa zorlama

0|0
    0|0
    • ıhhh ya uyanamadığım için direk kahvaltının üstüne gidiyorum koşuya :D ondan mı oluyor dersin

• 2 ayda nasıl gelişmedin diyor bana :D anlattığı şey o

• Hmm anladım kondüsyon yaparsın 2 ayada kas yapamazsın beklentin olmasın yani

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;