Annem niye böyle yapıyor :(

Annem ben 7 yaşındayken babamla ayrıldılar. Annemle ikimiz anneannemlerde kalıyoruz o zmandan bu zamana kadar. Annem her dedemlere,babama giderken başımın etini yiyor. neymiş ona çok acı çektirmişler. mesela bugun yegenımın dogum gunu vardı. resmen kadın benı yollamadı çok kızdım.! ikidebir bana bagırıyor,evi terke deseim geliyor. çok sınır oluyorum nıye böyle şeyler yapıyor? onlar ona ne yaptırysa yaptı banane benım yegenım sonucta bir tanecik yegenım var :( neymiş onu unutucakmışım çok saçma şeyler düşünüyor,dün kaç saat ağladım hep böyle :( millet ailesiyle vakit gecirebiliyor huzurla ben onu yapamıyorum gitsemde huzurlu olamıyorum. :( yardım edin annem neden böyle yapıyor. kac kez konustum hep tartısıyoruz. annemde çok tatlı bir kadındır çok iyi anlasarız gezeriz tozarız annem le :) onu çook seviyorum ama böyle yapmasını istemıyorum!

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• Esasinda problem sen degilsin problem babanla-annenle arasinda bu nedenle sen arada GUMME gidiyorsun.Ilerde senin hayatinda bu yaptiklari senin evliligini kuracagini aile yapisini ve esinle cocugunla iliskilerini etkilyecek .Bu nedenle duruma mudahale etmelisin

Peki nasil mudahale edeceksin ?

1.Babanin duruma kesinlikle sonucu neye mal olursa olsun mudahale etmesi gerekiyor

2.Olmadi anneni arkadaslarinda birinde veya annen calisiyorsa mesai arkadaslarinda birinde yardim istemelisin bu duruma mudahele edilmeli

3.Annenin aile psikoterapisi yonunde destek almasini saglayabilirsin ve SAGLAMALISIN o kendi hayatini bitiren etkenin baban oldugunu dusunuyor ancak cikis noktasi yanlis olan SABIT BIR FIKRE TAKILMIS durumda onun hayatinda vazgectim SENIN HAYATINIDA KENDISI ILE BIRLIKTE GOTURUYOR ACI BIR SON BU buna kesin musade etmemelisin .

En iyi yon su anda aile iliskileri ve akraba iliskileri acisindan problem oldugunu farkindasin buda cozumu kolaylastirir senin acindan

Akil sagligi yerinde iki kisi ayrildiginda anne ve baba olarak problemlerine cocuklari katmazlar ve vargucleriyle onlarin mutlu olmasi ve anne babanin ayri olmasi nedeniyle yoksunluk yasamamasi icin ugrasirlar

saygilarimla

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Ayrılmalarının bir sebebi vardır, ihtimalen annen de haklıydı ya da kendini haklı görüyordu. Ancak hala içindeki öfke ve cezalandırma duygusunu o kadar yıl geçtiği halde dindirememiş ve kendi elinde bir yöntem artık olmadığından , ikincil yöntemlerle cezayı devam ettirip hala karşıda birilerine acı vermeye çalışıyor.

Ancak gözden kaçırdığı şu ki , siz ve akraba ilişkileriniz birer sopa değil , sizin de herkes bu dünyadan geçtikten sonra o yasaklananlarla birbirinize ihtiyacınız olacak, ne olursa olsun kan bağı olan insanlardan zarar şiddet gelmez dışardaki insanlara nazaran.

Annenle , sizin üstünüzden indirek öfke göndermelerinin , 40 yıl sonra size zarar olarak geri döneceği yönünde , her ne ise ayrılma konusu , bunun etkilerini de bu kadar yıldan sonra gömmesi ve sizi eli ağzı bağlanmış köle gibi öne sürmemesi yönünde ama, tatlı bir konuşma ve gönlünü alarak konuşman gerek. Konu sinir krizine dönüşürse, bir uzman yardımı cidden gerekir.

1|0
    0|0
  • Benimde annem ve babam ayrı ben çocukken sürekli ayrılıp barışıyolardı ama geçimsizlik eksik olmazdı her seferinde. sürekli kavga gürültü. en son 2 sene önce büyük ayrıldılar. bende yaşımın getirdiği olgunlukla bi karar verdim. 2 senedir annemle kalıyorum yeni bi eve taşındık yeni eşyalar aldık annemle birlikte çalışıp geçinip gidiyoz. Babamla da küs falan değilim. arada bi giderim. çalışan işinde gücünde adam. başlarda neden o kadını seçtin benle kalmadın gibisinden şeyler söyledi ama izah ettim annemin tek başına geçinemeyeceğini. oda haklısın dedi. annem şuan babamı babamda annemi hiç mi hiç sevmiyo. annemi sevmeyen akrabalarımda var babamı sevmeyenlerde. annemin semediği akrabaları var babamında. hiçbirisi umrumda değil. çünkü ben benim. ben herkesle iyi geçinmeye çalışırım. kimsede bana karışamaz. biri bana şununla görüşmeyeceksin mi diyo? görüşürüm abi. banane senle onun arasındaki problemden...

1|0
    0|0
  • bir dram var bu hikayede... boş ver düzelmez o acı böyle ılımsız yapıyo insanı

1|0
    0|0
    • Dram konusunda çok haklısın :( küçücük yasımda neler gördüm bir ben bilirirm birde allah.

• işte çocuklar çekiyor yükünü böyle ah bee şimdi hüzünlendim çok var etrafımda böyle hayatlar

• Kendini onun yerine koy, onu anlamaya çalış. Cevabını zamanla alırsın.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Annene "banane" diyemezsin.

Annen gençliğinde 7 yaşında bir çocukla yalnız kalmış kolay mı?

Baban keyfine bakıyordur belki evlenmiştir bile.

Ama, annen kolay mı yaşadıkları.

Verdiği tepkiler gayet insani.

hatta babana senin de mesafe koyman gerekir. Çünkü baban anladığım kadarıyla sana sahip çıkmamış (çıkmışsa sözümü geri alıyorum).

Bana sorarsan annene hiç kızma annen iyi bir insan ise boş yere böyle davranmaz gayet haklı.

Benim annem babam ayrı değil ama, bugün babam anneme bişey dese ben annemden önce babamın önünde dururum.

Anne her daim daha fazla cefa çekmiştir.

0|0
    0|0
  • Bu anlattıklarının birebir aynısını yaşıyorum bizde anneannemlerde kalıyoruz ve annem babamla görüşmemi istemiyor her gidişimde suratını asıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;