Ne olucak bu mılletın halı?

Arkadaşlar memleketin durumuna çok üzülüyorum.. Hergün içim ıiçmi yiyor.. Bu işsizlik rakamları insanları bu fakirliği içime kürt düşürüyor.. İflasa sürüklenmeyiz inş diye geçiriyorum içimden.. bi ön yirmi yıl sonra inş herşey için geç olmaz.. Peki nasıl ülke kurtulacak? Ülkemiz bölünür bu canım milletimin gözler önünde eriyip gitmesi sanki bana ilerde afrika gibi olucakmışız gibi geliyor..Ne olur biraz daha bilinçli bir halkımız olsa..ülke sorunlarına karşı duyarlı.. kitap okuyan ve araştıran..peki siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
arkadslar bazı ınsanların propogandarına aldırmayın.. dogru elbettekı kendı yolunu bulucaktır.. ısım vermek ıstemıyorum onlar kendılerını bılerler.

0|0
021

En İyi Erkek Görüşü

• işsizlik yok diyor bazıları içim sızlıyo ya. kalantor dümbüğün deki çıkmış 2 bin tl veriyoz işçi yok vs. diyo. ilanlara bir bakıyoruz komedi bence cem yılmazdan daha komikler. şu an link veremem ama öyle şeyler istiyorlar ki. bak bir örnek sana. mağaza müdürü ilanı :)

en fazla 25 yaşında olup, master mezunu, tercihen avrupa yakasında oturan, en az 5 yıl mağazacılık tecrübesi olan, ingilizce, fransızca, rusça, arapça, hıyarca ve armutça dillerini iyi seviyede konuşan ( konuşma da yetmiyo, iyi seviye istiyolar ) askerliğini yapmış, ofis programlarına hakim, prezentabl ( mal adamlar bunu yakışıklı olmak sanıyolarmış :) ), yurtdışına çıkış engeli olmayan, esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek ( bu madde zaten boş mukaveleye imza atmak demek, çünkü esne diyorsa kork ondan. en az 12 saat demektir ), tercihen E sınıfı sürücü belgesi ( napacaksa artık ).

ben bildiğim bütün küfürleri ettim, senin bildiğin varsa bana gönder :)

not : Allahtan iş aramadım yoksa çıldırırdım. İşsizlere gariplere Allah yardım etsin.

2|1
    0|2
    • galiba hiç iş aramadın sen. millet sineğin yağını çıkarma peşinde. valla 1 günlüğüne de olsa sosyalizmi tattıracaksın bu işyeri sahiplerine. gönder 1 günlüğüne patates tarlasında çalışsın da aklı başına gelsin. emek neymiş, alın teri neymiş, ekmek neymiş, aç olmak neymiş anlar!

• helal olsun.

• e seçersin artık en iyi cevap diye di mi :D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• Türkiye ortada kalmıştır bana görede. Askeriye, yargıtay, anayasa ve buna dair tonla insan içeri atılmıştır. Avrupa ülkeleri ve Amerika elini ayağını çekmiştir üstümüzden artık. Yıllarca el altından yapılan hesaplaşmalar, anlaşmalar, satılan özelleştirilen değerler avrupayla amerikayla. Ne amerikayla nede avrupayla arası kalmadı ülkenin. 50 yıl avrupaya taviz verdik 10 yılda amerikaya olmadık tavizler verdik herşeyi yaptık amerikanın yanında müslümanları bombalıyor pozisyonuna düştük, şimdiyse ne amerika ne avrupa yanımızda nede doğuda sayanımız var. Herşey ortada önümüzde kaldı. türkiye maalesef yapayalnız kaldı. 1inci dünya savaşında çağırdık kimse gelmedi şimdide suriye için çağırdık kimse gelmedi. müttefikimiz kalmamış. bunları düşünün arkadaşlar durumun daha vahim tarafı. yıllarca oyalandık sonuç bu. gerici mantık dış güçlere güvenip büyük ülkere güvenip ülke yönetmeye çalışmanın sonucu bu. kendi gücümüz olmadığı sürece dış dengeler bir işe yaramaz. anayasayı askeri dağıtarak yapılmaz bu. bu kadar asker aydın neden belgesiz alınıyor diye bangır bangır bağırıldı bağıranda içeri alındı. Şimdiyse başbakan bile bağırıyor niye aldık diye. 10 yılda gelinen yer benim şahsıma göre cumhuriyet kurulmadan bir adım önceki yerdir. Ülkenin işgal edildiği sıralarda padişahın ingilize fransıza güvenmesi gibi.

1|0
    0|1
    • aynenn.. bende bunu anlatyamaya calısyordum.. o kadar guzel toparlamıssınkı arkadsım.. agzına saglık.. osmanlınında son yıllarındakı ızledıgı polıtıka dısa baglı polıtıka deılmıydı..? o yuzden sonu gelmedımı.. tam bagımsızlık sayeseyınde ayakta kalmadıkmı.. tekrar basladıgımız yere donduk:(

• Ve hala bu yaptığım yorumu dahi eksileyecek kadar cahil, kör, kişiler olması ne kadar üzücü inanamazsın ne kadar üzücü. Abicim körmüsün ya eksiliyorsun ya körmüsün ulan hiçmi okumuyorsun, aç iki haber oku kanal7den stvden izle haberleri ama aç birde odatv yi oku ulusalpostu oku postada seks yorumlarını incele ama birde bunları oku. Ya nasıl insan göre göre kör olur. Mesela yasa önünü açtığından beri ülkede 11000 konut satılmış yabancılara. Ne ifade ediyor bu sana sayın eksi...

• geçenlerde ekonomistleri dinledim... bu gidişatla yaklaşık 5 yıl sonra emekli maaşlarını veremiycek hale gelecek ülke. 7-8 seneye kadar da batacağız ekonomik anlamda. çözümü ne dersen, kökten bi çözüm lazım a partisi b partisi ile olacak iş değil...

2|0
    0|2
    • ya dıyorumkı yaklasık 5 sene sonra bunlar ulkeyı terketmesın. bızde kaldıkmı borcla dertle.. ya valla bunları dusundukce buhranlar basıyor

• ya dedıgınız yalansa.. yalancının mumu yatsıya kadar yanar.. ben yatsıya kadar bekleyenlerdenım.. sen yat hadı daha yatsı olmadı:D

• 2028 e ne dersın.. bekle ve gor sadece ızle

• Soruya ve yorumlara bakılınca siyasi görüşler particilikler fikir ayrımları göze çarpıyor ama malesef batiyoruz ekonomi taban yaptı kriz teğet geçecekken direk ülkeye daldı olanlar oldu grafik istatistik bilmem ben arkadaş bugün bir arkadaşınızdan çok değil 50 lira borç isteyin kaç kişi verebilecek. Sözler laflar hikayeler. Herkes kendi bileğinde hakkıdır. Ya ekonomik çöküş ya iç savaş son belli.

1|0
    0|1
    • verılmıyor ya.. ben kendı aılemden bılıyorum..sen esnafı bır gıt dolas.. 50 tl ye ne alınıyor dıye bak.. akıl tutulması yasıyorz ya.. para yok.. olsun dıcek mıllet. gokten yagar.

• ya valla wegabond adam sabıkalı manyak uzak durmak lazım.. kesın bu ıste bır ıs var..

• Valla insan olarak fark etmez doğa üstü ise bilemem isim kullanan hakaret eden gönderme yapan kendisi ben sayfa verilerini yedekledim teknik olarak eğer birşey çıkarsa delil olarak sunarız. Yapılacak birşey yok iyi niyetimizi bozmadık atar yaptı kendince kızdı isim kullandı hakaret etti bize değil ama kesim ve şahıslara. Yazılanlar var konu silinse bile yedek aldım.

• Merhaba phoenix87

Bazı dış ülkeler geliştikce, aradan yıllar sonra Türkiye çok mükemmel bir ülke olacak.

Hükümet, politiklar, kurallar hiç biri umrumda değil.

içten bakınca görmesi kolay çünkü, Sosyal hayatta ki farklı insanlar ve sanal alem insanların o kadar etkili beynine giriyor ki, Özenti denilen insanlar özgürlüğü için savaş veriyorlar aslında.

Olur ya birgün bu savaşı kazandıklarıda, Türkiye'de yeni bir devrim başlaryacak.

Kimsede şu şekil diyemeyecek.

''Sizi bizle anca 2013 sene sonra kıyaslayabiliriz'' İyi Geceler

0|0
    0|0
  • Aclik siniri olmuş 3280tl umudumu yitirdim

1|0
    0|2
  • Ne zaman Şeriat gelir o zaman Osmanlı gibi oluruz . ( ßenim düşüncem. )

1|2
    0|4
  • Özel sektördeki rekabeti arttırmak gerek küçük esnafı yeniden canlandırmak gerek iflasların önüne geçebilmek için fabrikalar falan kurulması lazım işsizlik oranını düşürmek için birde şu vergiler çok yüksek yurt dışında 5 milyarlık araba ülkemizde 20 milyara satılıyor vergiler birazda fakirleştiriyor insanları .

0|0
    0|1
    • haklısınız arkadasım...sonuna kadr

• ah ıste arkadsım aynı fıkırdeyız.. cok ama cok uzuluyorum.. bende .. tek care var artık.. bır ekomomık krıze gırmemız sart .. bız zoru gorup sonra akıllananlardanız

• Aynen öyle bu millet silkelenmedikçe akıllanmıyor .

• müstehak ya. işsizlik %20leri de geçse, benzinin litresi 10TL'de olsa, katma değerdeki vergi ikiye de katlansa, en güvenilir kurumlarda bile kadrolaşsa, sokaklardan opaluk oluk pislik de aksa, her köşe başında aşk da pazarlansa... bu halka müstehak kardeşim.

1|0
    0|1
  • Tek Bir Şeye İhtiyacımız Var Oda Çok Çalışmak . :)

1|0
    0|1
  • işsizlik onemlı degıl. çalısan ınsanlar mutlu mu? hakkını alabılıyor mu? hayır..zengın sayımız japonyadan cokmus bu ne demek hırsızların hak yıyenlerın cırıt attıgı bı ulkedeyız demek. yandasların bolca zengın edıldıgı fılan. başbakanımız efenimiz bu ulkenın zencısıyım demıs emrınde ucaklar 1500 kısılık korua ordusu ısvec bankasında 6 ayrı hesapta mılyarlarca dolarlık hesapları saymaz ıse evet..o da anlamıs galıba ulkenın afrıkaya dönecegını sımdıden zencıyım dıyor aşagılık

0|0
    0|1
  • Bizim milletin sonunu özentilik getirmesse, uzaylılar gelse getiremez. Merak etme.

1|0
    0|1
  • Aynı şeyleri bende düşünüyorum.. Ama yapıcak pek fazla birşeyimiz yok..

1|0
    0|1
  • Olaylara farklı bir açıdan bakarsan kendini kötü hissetmezsin. Karnım doyduğu sürece bu tür olayları sorun etmiyorum. Farklı düşünüyorum bu konuda.

0|1
    0|0
  • biz Jöntürkler disarida cekirdek citleyerek izliyoruz sizi :)) nolacak bu memleket..

0|0
    1|1
    • bızde sızı ızlemeyelım sonra..sonucta bu herkezın davası sızı amerıkaya kacıracak hallerı yok.. zaten almazlar merak etmeyın.

• bacak kadar boyunla sen cözdün herseyi adam oldun biz olamadik. kac dil biliyorsun kac bilimsel arastirman var memleketin ciin ne yaptin anca böyle bos bos konusursun iste, gec bunlari ...

• oyle olduklarınıda nerden cıkardın?:) ılahı sen gercekten normal deılsın ya..:) cok mantıklıyım demıssın..sızınkıler dıye benım annem babama hakarete baslamıssın. bunun neresı mantık.. ıftıra resmen.. sen benım kım oldugumu gecmısımı bılmeden hıh sen de kımsın demeye getırmıssın.. sımdı desem ben mılletvekı kızıyım .. hepınız mum gıbı olursun.. yalaka ınsanlar

• Araştırıyorsun ya da okuyorsun da peki sonuç ?

0|0
    0|0
  • Ne izlediysen tv de fena sarmış seni :)

0|0
    0|1
  • bekleyip görecez ne olacak:D ne yapmamızı istiyorsun yani:)

0|0
    0|1
  • "kapitalizm,faşizm,emperyalizm" bitmediğini sürece işsizlikte bitmez haksızlıkta bitmez.Görünen köy klavuz istemez.

0|0
    0|0
  • ya ablacım neyin edebiyatını yapıyorsun gecenin bu vakti :P

0|0
    0|1
  • kpss ye ölüm

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;