Fitness'a çok sık gidilirse 5ay da karın kası oluşmaya başlar mı?

Fitnessa baslayacagim nisanda yazin sonuna kadar kas yapabilir miyim baska ne önerirsiniz?

0|0
1331

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yaparsın tabiki. Düzenli beslenmeyle ile destekle sporunu. 😘

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 30

• çok sık gidilirse değil,
    sağlam beslenilirse, sağlam uyunulursa,
    programa uyulursa, nizami ve düzenli çalışılırsa kazanç elde edersin.
    ve kas yapmak her zaman kazanç anlamına gelmez. o kasları nasıl yaptığın önemli. kısa sürede mi yoksa uzun bir sürede mi elde ettiğin önemli. belki inanmazsın.
    https://i.hizliresim.com/N4mL4k.jpg fakat ben sporu bırakalı 4 yılı geçiyor. vücut çok kilo aldı eskisine oranla. fakat hala kas kütlesini koruyor.
    sebep ne peki? ben bu kasları 6 yaşımdan beri istisnasız her hafta 18 saatten tam 11 sene çalıştırdım. şimdi istediğim kadar yiyorum istediğim kadar yatıyorum ama kaslar hiç gitmiyor. birde bunu ağırlık çalışarak yapmadım. tekme yiyerek darbe alarak sertleştirerek yaptım.
    bunu unutma bak ağırlık çalışılarak yapılan vücut, ağırlık çalışmayı bıraktığın vakit sönmeye başlar. ama boks tekvando koşu gibi sporlarla yaptığın vücut daima seninle kalır.

2|0
    0|0
  • Karın kası zaten vardır. Yağları eritirseniz belirginleşir.

1|0
    0|0
  • Vücut şekillendirmede 3 ana etmen vardır. Bunları ne kadar dengelersen o kadar çabuk netice alırsın. 1-Çalışma 2-Dinlenme 3-Beslenme
    Bu işin %50 Beslenme, %25 Dinlenme ve %25 çalışmadır.
    Kadınlarda kas yapımı biraz zor olur, çünkü Steroid ve testosteron seviyeleri biraz düşüktür. Ama 5 ay zayıf biri için fazlası ile yeterli. Ama dikkat belirtiğim gibi fazlası gelişimini engeller. Dinlenmek Çalışmak kadar önemli. Beslenme ve çalışma setleri konusunda bir uzmandan yardım alırsan daha verimli çalışırsın.
    Sana kolay gelsin.

1|0
    0|0
  • karin kaslari itici bir bayanda

1|0
    0|0
  • kilolu değilsen 15 gün içerisinde karın kasın çıkmaya başlar

1|0
    0|0
  • Olur ben yaza 1 ay kala yoğun çalışıyorum plaj kasları çıkıyor hemen :D zaten yazında aktif yüzdüğüm için spora gerek kalmıyor.

1|0
    0|0
  • Önemli olan çok değil doğru çalışmak ve karın kası mutfakta yapılır unutma birazda kardio tabi ki

1|0
    0|0
  • Sadece fitnessla zor. Karın kası için yağ vermen gerek, onun da %70'i 80'i beslenmeyle olur.

1|0
    0|0
  • Bisiklete binmelisin bence daha açbuk yaparsın..:)

1|0
    0|0
    • Bisiklet sürülecek pek yer yok bende düşünmüştüm onu. Böyle olunca da mecbur spor salonlarina kaliyorum

• Anladım ya doğru onada bisiklet yolu lazım bizim burda 15 km bisiklet yolumuz var :) Bende şimdi hazırlanıyorum..:)

• Zayifsan 5 ayda cikar

1|0
    0|0
  • sen ne yapacağına tam olarak bir karar ver ondan sonra düşün kasmayı fitness'Mi yapcan yoksa bodybuilding mi eger fitness yaparsan sana bir program önerim 5 ay fix olursun

1|0
    0|0
  • En azından sıkılık oluşur bayağı

1|0
    0|0
  • yaparsın tabı beslenmene cok dikkat etmen lazım :)

1|0
    0|0
  • bol proteinli beslenme ve düzgün karın egzersizleri ile mümkün

1|0
    0|0
    • Zaten Şu an kontrol altında beslenmeye başladım herbalife diye bir besin kullanmaya başladım umarim işe yarar

• Ben 3 aydır gidiyorm baklavalarim var ben zayıf değilim

1|0
    0|0
  • yağ oranına bağlı kanka

1|0
    0|0
  • Sıkıcı gelmez stress atar ve 5 ayda diyet olursa ve güzel sağlam ağırlık çalışırsan plur

1|0
    0|0
    • Bugün kilo kontrol merkezine gittim önce yağ oranımı dusurup öyle başlayacağim spora teşekkürleer 😳😳😳

• Olur fazla bile

1|0
    0|0
  • Karın kası nedir yahu kadınsın..

1|0
    0|0
    • Karın kası dediğimiz baklava değil belirtmek isterim bayım.

• '' Karın kası oluşturmak ''
      Soru byöle diyor, oluştur bakalım

• Planlı ptoğramlı spor yapmalısın. Çok sık gidersen kendini yorarsın sadece.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 12

• Fitnesse düzenli gidersen ve protein alırsan olur. Mesela yemene de dikkat et eğer kilo alırsan kas yapmak zor gelebilir ♥

1|0
    0|0
  • Sıkı çalışırsan çoktan olur tabiki.

1|0
    0|0
  • Platesin gücü adına

1|0
    0|0
  • başlar sanırım

1|0
    0|0
  • Kesin olusur duzenli git ama

1|0
    0|0
  • 5 ay çok uzun bir süre. Daha kısa sürede oluşur.

1|0
    0|0
  • Yağ oranın düşükse yaparsın

1|0
    0|0
  • zor canim. karin kasi zaten göbeği olmayan erkeklerde dahi 7 - 8 ayda anca belirginleşmeye başlıyorken sen bir bayan olarak çok zor. üzgünüm.

0|0
    0|0
    • tamam da zaten karın kası kadında çok itici bence
      sen kazak mısın kırgız mı ?

• Ya benim istediğim zaten hafif sertlik hafif bir belirginlik gidip baklava filan istemedim

• 7 yaşımdan beri ondandır :)
      anladim canim seni sakin ol böyle hafiften gözüne hoş hoş vuracak çok hoş gözüküyor :) ama canim üzgünüm sanirim o görüntüyü sağlamak biraz zor olur..

• bilmem

0|0
    0|0
  • Evet olur ama bir tek spor salonuna giderek olmaz su içmene, yeterli ve sağlıklı beslenmene de dikkat etmen lazım.

0|0
    0|0
  • Başlar

0|0
    0|0
  • kesinlikle yaparsın. düzenli beslen ve karın çalışmadan önce mutlaka ısın (yürüyüş, koşma vs)

0|0
    0|0
Yükleniyor...