Kas yapacağım diye bir deri bir kemik kaldım?

1.60 boya 48 kiloyum. 1 aydır ciddi anlamda fitnessa yüklenmeye başladım. daha önce başka bir spor salonuna gidiyordum, o zaman kilom sabitti, 52 kiloydum ancak yenisine başlayınca 1 ay içinde istemeden 4 kilo birden verdim. Amacı karın kası yapmak. Elbette karın bölgemde inceldi ancak resmen bütün kemiklerim çıkmış gibi, ayağımın arkasındaki kemiği falan net bir şekilde görebiliyorum. Biliyorum bölgesel incelme diye birşey yok ama diğer yerlerimden yağ gitmeden, sadece karnımın şekillenmesini nasıl sağlarım? Karnımda ki yağlarda gidiyor elbette ama resmen bir deri bir kemik kaldım. Benimle aynı kiloda ve aynı boyda olan fitness modellerine bakıyorum, elleri ve ayakları çok ince değil normal duruyor üstelik karın kasları da var. nasıl yapıyorlar bunu? Çünkü dümdüz tahta gibi bir vüdua sahip olmak istemiyorum, tamam hafif bir kas da istiyorum ama kadınsılığımı da korumak istiyorum :/
örneğin bu bayanların karın bölgesindeki kas benden fazla ama göğüsleri benden daha büyük. nasıl başarmışlar bunu?

Kas yapacağım diye bir deri bir kemik kaldım?

0|0
512

En İyi Erkek Görüşü

• O mankenler yıllardır antrenman yapıyor, sağlıklı besleniyor, düzenli uyuyor.
    Kas hacmi diye bir şey var. Mesela ben 83-85 arası gidiyorum kilo olarak ve karın kaslarım var ama 70 kilo arkadaşım var göbeği var, bunun gibi.
    Sen antrenmanlarına squat ve deadlifti ekle güzelce yap onları biraz ağır kilolar gir kendine göre. Bunlar büyüme hormonunu tetikler ve kas hacmini daha hızlı arttırırsın ama tabi beslenmen yok ise arttıramazsın.

0|0
    0|0
    • teşekkürler. beslenme düzenimi de şöyle anlatayım; beslenme düzenim kahvaltıda 1-2 tam buğday ekmeği, 3 dilim peynir, 3 tane yeşil zeytin, çok az bal ve tereyağı tüketiyorum. öğlenleri genelde eğer evden götürdüysem haşlama tavukla kepekli makarna veya ızgara, eğer okulda yiyorsam sulu yemek oluyor (nohut, taze fasülye vs), akşamları da ne olursa onu yiyoru ne olursa derken yani elbette kızartma falan değil, normal sulu yemek bakliyat, tavuk, et artık ne olursa... ayrıca gün içinde 2-3 porsiyon süt ürünü ve meyve ile kuruyemiş de tüketiyorum. evdeysem bazen öğle yemeklerimi yoğurtlu smoothie ile yapıyorum. az mı bu kas kazanmak isteyen birine göre?

• teşekkür ederim ona da bakacağım. günde en az 7 saat uyuyorum. antremanım 20 dk ısındıktan sonra ağırlıklarla çalışıyorum. karın için cable crunch, yana bacak açma, diz çekme, arkaya bacak uzatma, ağırlıkla mekik, ağırlıkla sıkışma, ağırlıkla makas hareketi, crunch vs yapıyorum. kolu ve bacağı da ağırlıkla çalışıyorum. bacak hareketlerimde squat var zaten. deadlift programıma dahil değil ancak onu da evde yaparım dumbell setim ile.

• O halde belli ki günlük aldığınız kaloriden fazla yakıyorsunuz. Bence bir araştırın bu konuyu, hesaplayın. Salonda da yapabilirsiniz. Ek olarak evde de yapabilirsiniz.

En İyi Kız Görüşü

• Yağ oranı düşük kişilerde meme aramak çok saçma. Meme zaten yağdan ibaret. Bu kişiler büyük ihtimalle bıçak altına yatmışlar.

0|0
    0|0
    • evet bana da öyle gelmişti. teşekkür ederim.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• çunku o kısı gogus antremanı da yapmıs sen yapıyormusun ve beslenme sısıtemınde bı yanlışıklık var kı kastan da kaybetmıssın

0|0
    0|0
  • kutu güzel görünüyor

0|0
    0|0
  • Tamamen yanlış beslenme.
    Şaka gibi olmuşsun.
    Eğer spor yapıyorsan ve dengeli beslenmiyorsan kaslardan gider.
    Sende de öyle olmuş. Bir diyetisyene danış mutlaka.

0|0
    0|0
    • aynen ben de öyle düşünüyorum. günde 1500-2000 arası aldığımı düşünüyorum ama yetmiyor demek ki, metabolizmam hızlı çalışıyorsa daha fazla almam gerekiyor demektir bu. spor hocama sorduğumda şok bir yanıt aldım; günde 700 kalori al dedi. e zaten 500 kalori organların çalışmasına vs ona gidiyor, geriye bana ne kalacak diyince de proteinden alırsan birşey olmaz dedi ama ben onun gibi düşünmüyorum :/

• göğüsleriylede oynuyordur belki

0|0
    0|0
  • keşke sen olsan yağ tulumu :D

0|0
    0|0
  • biraz kilo alırsan biraz daha çekici olabilirsin.
    kuruincir ye etkisini görürsün

0|0
    0|0
  • Kası birakta kilo al biraz kadinsiligin yavas yavas azalır

0|0
    0|0
  • Beslenmene dikkat edeceksin, beslenmeyip spor yaparsan zayıflarsın malesef

0|0
    0|0
  • beslenme programın yanlış?

0|0
    0|0
  • yapmasaydın doktora git

0|0
    0|0
  • Şinav çek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Alttaki destekli kullanmış.

0|0
    0|0
    • aynen şimdi fark ettim bende

• Göğüsler silikon olabilir.

0|0
    0|0
  • Ehehe ben napim ruzgarda geri geri uçuyorum

0|0
    0|0
  • beslenme düzenini anlatır mısın?
    birde ağırlıklarla mı çalıştın?

0|0
    0|0
    • evet ağırlıklarla çalışıyorum. beslenme düzenim kahvaltıda 1-2 tam buğday ekmeği, 3 dilim peynir, 3 tane yeşil zeytin, çok az bal ve tereyağı tüketiyorum. öğlenleri genelde eğer evden götürdüysem haşlama tavukla kepekli makarna veya ızgara, eğer okulda yiyorsam sulu yemek oluyor (nohut, taze fasülye vs), akşamları da ne olursa onu yiyoru ne olursa derken yani elbette kızartma falan değil, normal sulu yemek bakliyat, tavuk, et artık ne olursa... ayrıca gün içinde 2-3 posriyon süt ürünü ve meyve ile kuruyemiş de tüketiyorum. evdeysem bazen öğle yemeklerimi yoğurtlu smoothie ile yapıyorum.

• güzelmiş ağırlıkları giderek arttırmalısın set sayısını falan

Yükleniyor... ;