Tehlikenin farkında mısınız ?

adım Kezban olmakla beraber, Kezbanlara karşı yapılan bu söylemleri protesto etmek amacıyla burada bulunmaktayım! Değerli arkadaşlarım benim gibi adı Kezban olan insanların yaşama heveslerini yok ettiğinizin farkında mısınız?

Lütfen şıklardan daha önce haberdar olduklarınızı işaretleyiniz...

• Kezban Paris'te ve Kezban Roma'da filmlerindeki Kezban ablamız , Dame De Sion da eğitimini tamamlamıştır.
    A seç
  • Farsça kadın kahya anlamına gelmesi bu söylentilerin yayılma sebebidir
    B seç
  • Kezban Lubunya dilinde eğitimsiz, toy demektir
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
İsmim Kezban degil, olması durumunda ne yapardım bilmiyorum. sürekli ciddiye almamakta bir nevi savunma eylemi olurdu, yıratırdı .. Böyle bir paylasımda bulunmak istedim, paylaşmak istedim becerdim beceremedim cok problem degil ...Asıl konu içinin fesatlığını, pisliğini bu kadar tartısmaya kapalı bi konuda dahi göstermekten cekinmeyen insanların oluşu.. Hayat sizin gibilerle güzel..
arkadaslar Kezban diye anam yok bacım yok bana gelen giden yok. maksadımız aramızda bulunan herhangi sevdigimiz bir arkadasımızın da isminin Kezban olabilicegi varsayımıyla, ada yüklenen anlam kötülemesini dile getirip, bilmeyenler için gercek anlamını belirtmekti.. saygılar

0|0
1529

En İyi Erkek Görüşü

• Sorduğun sorunun cevabı sorunun içinde aslında, Notre Dame de Sion'da eğitimini tamamlamıştır, diyor şıklardan birinde, bu ''Kezban'' söyleminin yeterli eğitimi almış olsa bile kendini geliştirememiş, akıl-fikir,davranış,dış görünüş gibi her yönüyle rüküş olan, kitsch bir kitle için kullanıldığını düşünüyorum. link (link 144.madde)

Eğitimini Notre Dame de Sion dışında bir yerde tamamlayanlar, yarıda bırakanlar veya sıfır eğitim alanların hepsi ''kezban'' mıdır, hayır tabii ki, herşey eğitim değil, eğitimle birlikte kendini de geliştirebilmeli insan. ''Kamil'' gibi tasavvufta kullanılan bir kavramın nasıl böyle ''komik'' hale geldiğini de anlayabilmiş değilim, bu da ayrı konu...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 28

• Kezban buram buram anadoludur kezban yufka ekmektir kezban tandırdır kezban candır kezban eli kınalı yarendir ne mutlu kezbanım diyene

4|2
    0|0
  • Cumhuriyet reklamı gibi olmuş maşallah :)

4|1
    1|1
    • adım kezban olmasada bende bir kezbanım dile gtirmek boynumn borcuydu ...))) tskkrler

• çözüm üretiyor ve haller çok güzel evet :)

• bi tarafa parmak yaşamıyoruz..

• Kezbanlık görünüşten ziyade ruh halinden ve davranışlardan ileri geliyor . Sizin adınız gerçekten kezban olsa bile eylemlerinizde kezbanlık yoksa kimsenin size kezbanı hakaret ederek söylemeye hakkı yok . Şabanlar ne yapsın peki ?

2|0
    0|0
    • hiç bir isim bugüne dek bu denli asagılanmaya maruz kalmadı.. naifçe dile getirmek istedim yoksa bana laf düşmez

• Birazda şu incisözlük taraftarları falan abarttı bunu merak etme geçer modası :)

• aynen.. :))

• kamil ler ne yapsın kezbanlar kadar onlarda ezılıyor ama soyle bır gercek var bu ucuz mızahı cıddıye alıp kendıne pay bıcmek kendıne guvenı zayıf olanların ısı bu tur yakıstırmalar her zaman yapılacaktır bu memlekette cunku zekası ve karakterıyle kendılerını yukseltemeyenler yuksek gorunmek ıcın en ucuz yollarla dıgerlerını alcatmak ısteyecekler sen mı ne yapacaksın umursamayacaksın cıddıye almıyacaksın kımseyı rahatlıgın ve havan ıste o zaman onlara batar

1|0
    0|0
  • kamil ve kezban isimlerine haksızlık ediliyor...

2|0
    1|2
    • deimosu nie eksiliosunz anlamadım , gayet dogru söylediği!

• doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. 10. köyden sesleniyorum, çok da önemli değil eksilesin isteyen :D

• İğneyle şaka olmaz.

• Kamillerin durumuna üzülen yok :(

1|0
    1|0
    • tabiki üzülüyorz :( Kezban,Kamil, Şaban .. hepsine ki ne güzel isimlerdir...

• kaynak türk dil kurumu : link

1|0
    0|0
  • kezbn denınce benım aklaıma bildiğin SAF ANADOLU KIZI GELIYO..

Am BAzı zıhnıyetler SAF lığı APTALLIKLA karıstırdığı için...

CUCUK beyınlılere kulak varmıyoruz arkadasım;))

Onalr Dertlerıne yansınalr.. hatta bundan SOnra bana KEzBan Dıye seslenebılır herkez ;) Bır Gocuntum yok ;)

By Kezban ...:)

1|0
    0|1
  • kezbanlara sahip çıkalım kampanyası başlatıyorum desteklerinizi bekliyorum:)haklısın bu arda

2|0
    0|0
  • ben naşide biliyordum. kezban'a niye bu kadar takıyorlar bilemiyorum. sonuçta bir döndü, bir satılmış değil

2|1
    0|0
    • agsjakhdsjak... kanayan yaramdır durduramadım kendmi..

• tüm kezbanlar adına seni alkışlıyorum. ayrıca Lubunya kültürüne yaptığın katkılardan ötürü de taltif edilmelisin sdşfklsşdlfsd

• güncellemenin nedenini anladım.

ben halen satılmış ve döndü yorumumda ısrarlıyım. cidden neyin kafasıdır bu ismi koyanlar. bu isme sahip kişilerle değil ama bu isimleri koyanlarla dalgamı da geçerim. keyif benim keyfim

• Şimdi burada pekmez -abdominal ilişkisi hakkında ağzımı açtırma bence. Sen de hemen gaza geldin soru açtın. :(

1|0
    1|1
  • İşte cevap =)) link

1|0
    0|0
  • kamil adı olan bende cavap verecemmi

1|0
    0|0
    • kamil ne kadar güzel bi isimdir mesela.. ama kamil ismi kezban kadar anlam kötülemesine ugratılmadı

• Ateşle oynuyorlar :P

1|0
    0|0
  • Eğer resimdeki sensen bırak adının kezban olmasını adın olmasa bile fark etmez dinle beni sen.Hatta diyelim arkadaş ortamında biriyle tanşçaksın dicekler kezban gelicek birazdan baştan bi dalga geçicilicek ortamda oo gelsinde görelim şu kezbanı bilmem ne ama sen bi giricen bomba gibi hpsinin ağzı düşücek dediydi dersin

2|0
    2|0
  • Bence sen bu algıyı kırmak için o "kezbanlık" davranışlarını yapmayıp cool auranla tezi çürütmen gerek:) Eğer profil fotondaki sen isen. Senin gibi Kezban'a kurban olalım biz :) Selamlar.

2|0
    0|0
  • Yeni neslin nasıl teknoloji sayesinde ahlakını öz degerlerini yitirmesinin örnegidir.Ulu önder Atatürk Türk milleti zekidir çeviktir ahlaklıdır demiş ama malesef bu sözü çürütmek içinden elinden geleni yapiyor yeni nesil

2|0
    1|0
  • HEPİMİZ KEZBANIZZ '! :D

2|1
    0|0
  • Dikkat çekmeye çalışıyor cevap vermeyın şuna ..

asdasdsa

1|0
    3|1
  • haklısın bacım !

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 15

• Kezban kelimesinin tam olarak anlami ne?

Erkeklere pas vermemek, ciddi olmak, agir kiz olmak, erkeklerin sana yapismasindan asilmasindan hoslanmamak, ilk olacak sevgilinle evlenme hayali... Bunlar kezbanliga giriyormu.. eger giriyorsa ben superKezbanim... Kusura bakmayin ama cogu duzgun kizlar kezban damgasi yiyor... Basit kizlar degerleniyor, tertemiz kizlar kezban oluyor

2|0
    0|0
    • aynı seyi söylüyoruz...evet

• Kezban denilen kızlar,bakımsız ama kendini güzel sanan, bir ekeğin selam yazmasını onu sevişmeye davet etmesiyle eş anlamlı gören, justin biber hayranı vs.özelikleri taşıyan kızlarmış Türk kızlarına böyle bir damga yapıştıran Türk erkek zihniyetini kınıyorum.Sokaktaki mankenlerden daha güzel olan yığınla Türk kızı pas vermediği için ezikliğini hazmedemeyip bu tür oyunlara kalkışan Türk erkeklerini utanmaya ve Kezbanisimli Kezbanolarak katagorize ettikleri tüm kızlardan özür dilemeye davet ediyrm

• kamil ve kezban a yüklenen anlamlar çok saçma bence birde bunu hakaret olrak bir madahmış gibi kullanmak gülünç bence kullanan insanı ciddiye aldığım söylenemez ergen tavırları gibi bence birde bunu yollamak istiyorum https://www.youtube.com/watch?v=WcHixFuXZVM

2|0
    0|0
  • Popolurazm de su an en moda sey kezban lari ellestirmek bunu yapanlar once kendi egolarini asmalari gerekiyor bu ne kendini bryenmislik kim nasil isterse oyle yasar ..

3|0
    0|0
  • tehlike diye geldim ama ozon tabakasını delmekle meşgul olan bir deodorantla karşılaştım. yo dostum yo. tehlike bu değil, yo.

1|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • Güzel konuya değinmişsin bencede sonuçta bu ismi kullananlar var..

Empati kurmak lazım ama herkesin harcı değil bu da

2|0
    0|0
  • valla aklıma kezban yenge sarkısı geliyor muhtarmı oldun kezban yenge o bir kezban o bir muhtar :)))

2|0
    0|0
  • Bir kezban olarak yanındayım:)

2|1
    0|0
  • bir direnişmi var noluyor?

1|0
    0|0
  • kezban evi çekip çeviren kadın anlamınada gelir..o zman kadınlarımız kezban değil o..pu olsn sokakları çekip çevirsinler

2|0
    1|3
    • agzına saglık ...

• eksiyi şukulamışlar haksız bişe mi söyledim her bıyıklı küçük kızlara kezban köylü gibi giyinene kezban yok buna kezban şuna kezban insanalrı yanlş şeylere yöneltiyolar daşk geçiyolar

• aynen ööle...

• Kezbanları ezmeyin protestosuna katılıyorum..

1|0
    0|0
  • oy kullanamadım kezbanıda nette duydum reelde böyle bir seyle karşılaşmadım

1|0
    0|0
  • Diyorum ki her şey zamana ve mekana meydan okuyabilir...Yeter ki istensin.

1|0
    1|0
  • kezboş

0|0
    0|0
  • Kamil dendi mi gulenlerden misin? Ayrica asagida yaptigin yorumda döndü ve satilmis'a gulmende ayri bir muamma ayri bir celiski...

1|0
    0|1
    • bu sorgulayıcı yeteneğini diğer alanlardada görmek isterim..misal kezban diye acılan sorularda .. yorumlarda ...

Yükleniyor...