Fenerbahçe de mali tabloları yüzünden UEFA incelemesinde. Ne oluyor böyle?

Galatasaray sıkıntılı, Beşiktaş sorunlu, Trabzon çalkantılı derken bir de Fenerbahçe vakası çıktı karşımıza ;

https://www.milliyet.com.tr/uefa-fenerbahce-nin-gelirlerini-fenerbahce-2150970-skorerhaber/

UEFA gelirleri dondurmuş.

Finansal fair play incelemesine takılan Fenerbahçe'yi neler bekliyor?

Lütfen bu konuyu fanatik taraftarlık penceresinden değil, mantık çerçevesindespor konuşanlar olarak görelim.

0|0
18

En İyi Erkek Görüşü

• Taraftarların yıldız oyuncu beklentisine karşılık veren her takım
    bu sorunu yaşıyor aslında..
    yapılan transferlerin parası nereden geldi diye kimse sorgulamıyor
    futbol hayatı bitmek üzere olan yıldızları yüksek miktarlarda yıllık ücret vererek ülkeye getiren takımlar sonrasında sorun yaşamaya başlıyorlar işte
    işin özeti bu..

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Aynısı galatasaray trabzonspora oldu fenerbahçe olunca bu kadar çok konuşulması türkiyenin ayağa kaldırması normal FENERBAHÇEMİN adı yeter 💛💙

0|2
    0|1
    • İyi de Fenerbahçe övünüyordu, bizim sorunumuz yok. Mali yönden güçlüyüz diye. Hakkaten de Fenerbahçede bilinen bir sorun yoktu. Stad para basıyor, Fenerium iyi çalışıyor, Sporsorluklardan para akıyordu. Üstelik geçen senede sadece Diego alındığı için kulübün parası vardı.
      Neden oldu şimdi bu?

• Avukatlardan iyi mi biliyorsun galatasaraylilar bile diyor bizede oldu bişey çikmaz hala men beklentisi var pes 4 aralığa kadar acaba fenerbahçe men olur mu hayaline kapılın biz rahatız iyi geceler.

• Ne münasebet. Önce sorumdaki fanatiklik vurgusuna dikkat çekerim.
      Ben ne Fenerbahçe düşmanıyım ne de dostuyum. Fenerbahçe'ye ceza verseler de vermeseler de benim hayatımda bir şeyler değişmeyecek genç bayan.
      Avukatların hepsinin farklı konuştuğu ama Uefa'nın karar vereceği bir olay bu. Avukatlar o kadar iyi bilselerdi bir taraf kazanıp diğeri kaybetmezdi değil mi. Olayı yanlış bir boyuta taşıyorsunuz.
      Galatasaray meselesi çok farklı. Galatasaray muhtemelen önümüzdeki sezon avrupa kupalarına katılamayacak. Ya aniden borçlarını hedeflenen düşük bir seviyeye indirmenin bir yolunu bulacaklar ya da Uefa'dan erteleme kopartacaklar. Bu 3 gelişmeden hangisi olur bilemem ama benim fikrim ceza alma yolunda gittikleri şeklinde. Tıpkı Bursaspor gibi olacaklar.

En büyük darbeyi en rahat olduğunuzda alırsınız. Böbürlenerek, başınızı kuma gömerek kendinizi kandırıyorsanız ne ala. Devam edin. 3 Temmuz saçmalığından hiç ders almamışsınız derim.

Erkekler Ne Diyor 7

• Türk futbolu zaten çalkantılı yıllar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.
    Sonu italya olacak gibi.
    Juventus küme düşürüldü..

0|1
    0|0
  • Hırsız yöneticiler aydınlanmadıkça bu cezalar bitmeyecek

0|1
    0|0
    • Farklı konular.
      Bu finansal fair play.

• Aynı şekilde Galatasaray için de geçerli. Galatsaraylı yöneticiler forma çalıp satıyorlar. Buna kargalar bile güler. Var mı ortada kanıt. Hani davası? İnsanlar çoktan aklandılar bile. Bilmiyorsunuz, ben öğreteyim size. Dernekler kanuna göre Genel kurulda bir önceki dönemin aklaması yapılır. Denetleme Kurulu raporunu verir. Genel Kurulda oylanır. Dernekler bizzat Dernekler Masasına tabidir. İçişleri Bakanlığı tarafından incelenir.
      Hadi bunları bir kenara koydum. Milyon dolları yöneten iş adamları, üniversite hoca olmuş adamlar forma çalıp dışarıda satarak mı kulüpleri dolandıracaklar. Bari mantıklı bir şey söyleyin.

Niang davasına gelince. Davanın ne olduğunu biliyorum. Menajerlik ücretleri meselesi. Menajerlerin bildirmediği karlar ve vergi cezası. Kulübü dolandırmak söz konusu değil. Zira böyle bir durum olsaydı dava Fransada değil Türkiyede takibe alınırdı değil mi?
      Azıcık zekanızı - eğer varsa - kullanın lütfen.

• Kuyruk acısıyla sağa sola saldırıyorsunuz.
      Tatsız ve sevimsiz bir tipsiniz. Sizin çirkin konuşmalarınıza muhattap olmayacağım.
      Sizi engelliyorum.

• Türkiyede her takımın mali sıkıntısı vardır, yoktur diyen ya kördür ya fanatik

0|1
    0|0
    • İyi de bugüne kadar böyle bir şey yoktu.
      Futbolcuların parası sürekli zamanında ödenirdi. Devlete borcu olmayan kulüp, vs. vs. Fenerbahçe'nin ne zaman mali sıkıntısı oldu?
      Kötü transferler yapıp zarar ettiler ama hiç mali sıkıntı olmamıştı.

• bişey olmaz aziz başkan varken mali sorun çıkmaz bizde

0|1
    0|0
    • UEFA'nın hesabı ortada. İncelemeye alınmış kulüp. İnşallah aklanır ama ortada bir sorun olmasa incelemeye alınırlar mı.

• Fenerbahçe Avrupa'ya gider gitmez. Cezanın şekli beni ilgilendirmiyor. Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en kuvvetli finansal yapısına sahip olduğu gerçeği zarar görecek mi. Önemli olan bu. Galatasaray gibi stadını devlete yaptırmadı. Fenerium hakkaten para basıyor. Seyirci kombine oluyor, stad iyi işliyor. Sponsorluklar hep gelir kaynağı. E peki ne oluyor şimdi? Bence bu soru tehlikeli.

Kime ne para ödeniyor benim sorunum değil. Bu kongre üyelerinin ve taraftarların sorunu. Benim tarafsız gözle basit bir soru sordum.

Suçlanmak ve üstelik sonuç çıkana kadar da suçlu muamelesiyle karşılaşmak Fenerbahçe gibi bir kulübe yakışmıyor. Umarım Uefa yanılıyordur. Galatasaray, Trabzon ve kısmen de Beşiktaş bunlara alışık. Bursaspor bizzat bu sorundan ötürü açık bir ceza aldı ama Fenerbahçe'ye gölge düştü. Yakışmadı.

• sonuna kadar haklısın

• Bir şey çıkmaz ayrıca Galatasarayda hiç bir maddi sıkıntı yok olsaydı avrupaya almazlardi

0|1
    0|0
    • İyi de şu an Galatasaray bir taahhüt altında. Aldığı uyarı karşılığında verdiği sözü tutmaya çalışıyor. Rakamları net söyleyemem ama bu sene sonunda borcunu belli bir noktaya çekmesi bekleniyor. Seneye gerçekten avrupaya gidemeyebilir Galatasaray.

• Bakın şunu anlatamıyorum size. Ben Galatasaray düşmanı bir rakip takım taraftarı değilim. Gerçekleri anlatıyorum size. Bugün çekeceğiniz çile size yarın rahatlık getirecektir ama taraftar olarak siz hata yaparsanız kulüp daha da kötü bir hale getirir. Bu dersi en iyi siz almalıydınız. 2000 Yılında süper kupayı kazanıp sonra nasıl zorluklar çektiniz. Neden hala aynı hatayı tekrar ediyorsunuz ki. Siz taraftar olarak kulübünüze ekonomik, finansal ve yönetim şekli olarak en iyi olması için uyarıda bulunmazsanız ve doğruyu yapması yönünde teşvik etmezseniz bu sorunlar çözülmez.

Ne yazık ki Galatasaray yüksek transfer bedelleri ödüyor

www.hurriyet.com.tr/dort-buyukler-paraya-acimadi-29329886

Aynı şekilde oyunculara ödediği para konusunda da ciddi sorunları var

futturk.com/.../

Son liste güncel olmasa da size bir fikir verecektir.

Bu sene transfer döneminde Galatasaray Fenerbahçe'ye yenildi gibi bir algı var. Bunu yıkmak için devre arası transfer yapılacağı dedikodusu dönüyor

• Yönetim, futbolcuyu alırsa "Bakın, alın işte. Sözümüzü tuttuk" denecek.
      Yok eğer oyuncu alınamazsa da finansal fair play denecek. Ya da önceki sezon 13 tane aldık da ne oldu söylemleri duyacaksınız.
      Kısacası yönetim kendine şimdiden zemin hazırlıyor. Yönetim taraftara şirin gözükme adına böyle adımlar atıyor. Galatasaray - Gençlerbirliği maçında stadtaydım. Taraftarda bir umutsuzluk ve bıkkınlık var. Bu yönetimin bir şey yapamadığını ve kulübe zarar verdiğini görüyorlar. Yönetim hamle yaptı ve Hamza Hocayı gönderdi. Sene sonunda başarısızlık olursa bu sefer kimin suçu olacak?

Ada konusunda size katılmıyorum. Mülk sahibi kendisi işletmeci olursa zarar eder. Hele ki dernek (kulüp) söz konusuysa. Üyeler adadan makul fiyattan hizmet almak istiyorlar. Kar etmek istiyorsanız müşteriyi kazıklamak durumundasınız. Siz üyelere bardağı 5 TL'den çay satabilecek misiniz acaba. İşte sorun burada başlıyor. Ayrıca orada daha çok ciddi başka sorunlar var. Merak ederseniz memnuniyetle anlatırım.

• Uefa TÜRK futbolunun içine etmeye çalışıyor. !

0|0
    0|1
    • Neden?
      Bundan ne fayda sağlayacaklar?

• Sence ne fayda sağlayabilirler? Bir düşün bakalım.

• Dediğiniz gibi kasıtlı olarak kötü davranırlarsa böyle bir işten zarar ederler.
      Bunu görmeyip komplo teorilerine kendinizi kaptırmamalısınız.

• Önemli bişey değil avrupada bir çok takıma oldu Türkiyede gs ve trabzonada olmuştu. abartılcak bişey değil ama Türk medyası sanki Fenerbahçe ceza alcak gibi abartmaya başladı.

0|0
    0|0
    • Galatasaray şu an halen devam eden ve sezon sonunda tutturup tutturamayacağı belli olacak tahahhüt altında. Eğer ki borçlarını bu rakama çekemezse ki çekebilecek gibi görünmüyor, muhtemelen önümüzdeki sezon avrupa kupalarına kabul edilmeyecek. Çok tatsız bir durum. Üstelik Galatasaray bu 3 yıllık tahahhüt süresini uzatmak için izin istiyor. Çünkü bu kadar kısa sürede borcu düşürmek mümkün değil.
      Fenerbahçe'ye ise benzer şekilde karşılıksız borçlanmadan ötürü tedbirli olarak inceleme geliyor. Buna önemli değil mi diyorsunuz? UEFA meseleyi incelerken suçlu muamelesi yapıyor.

• olympiakosun durumuda aynı Fenerbahçenin durumu gibiydi hatta Fenerden daha beterdi ama onlara ceza yok dediler her neyse hiç bişey olmuyacak boşuna kafa yoruyoruz. daha doğrusu sen yoruyorsun benim bir endişem yok.

• Başkalarına bakarak kendimizi avutmak ne kadar gerçekçi olur?
      Olympiakos'un durumunu bilemiyorum. O yüzden bir karşılaştırma yapamıyorum.
      Keşke sizin gibi iyimser olabilseydim ama önümüzde bir sorun var ve bu sorun hiç beklemediğimiz bir yerden geldi. Biz Türkler sorunları görmezden gelmeyi severiz. "Hallederiz Kadir" anlayışı nedeniyle başımıza çok şeyler geldi. Umarım siz ve iyimserliğiniz haklı çıkar ama en kötü tokatları hep böyle yiyoruz.

Yükleniyor... ;