Tanrıya inanmanızın en önemli sebebi?

Tanrıya inanmanızın en önemli sebebi nedir ? Görmediğiniz bir şeye nasıl inanıyorsunuz veya neden inanıyorsunuz ? Veya başınıza gelen bir şey yüzünden inancınızda zedelenme olur mu ? Sadece inanmak için mi inanıyorsunu yoksa cehennem denen yerden korktugunuz için mi ?

0|0
58

En İyi Kız Görüşü

• kendime göre bir inancım var inancımı belirtmeyi pek sevmiyorum şunu söyleyebilirim körü körüne bağlı kalmadım yada biri bana şuna inan demedi inancımı kendim belirledim okuyarak araştırarak yani emin oldum inancımdan ve inancım sarsılmaz

0|2
    0|0
    • Sana verilen bu yetenekleri ve aklı iyi kullanan bi arkadaşımız, yani gönülden katılıyorum.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• O Allah (c.c) iyi ki var...

Acıyı görmüyoruz. Ama acı diye bir his var.

Böyle mükemmel bir evren tek başına nasıl mümkün olur ?

Cehennem'den korktuğumdan değil.

Onun kulu olamamaktan korkarım..

0|1
    0|1
  • inancın içten geldiğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • ben inancımın zayıfladığı bir çok anda çok zor şeyler yaşadım ve çözümün ilginç bir şekilde tanrıda bulduğumu anladım.. her istediğimi yapan birine niye inan mıyım ki

0|1
    0|0
  • sadece inanmak için inanırsan zaten bir değeri olmaz inancının

ben varlıgına inanıyorum görmesemde iman kişiyle kul arasındadır sadece

ve basımıza gelen kötü olaylar sadece birer sınavdır her kötü olayda inanc zedelense pes edelim yaşamayalım öyleyse

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Görmediğimiz şeylere inanmayacak isek eğer, bizlerde akıl olduğuna da inanmamak gerekir, aşkın, sevginin olduğuna da inanmamak gerekir. Hangi hocanız, girdiğiniz vize ya da final sınavında sınavdan önce cevap anahtarını gösteriyor ? Eğer Allahü tealayı insanlar görmüş olsaydı inançsız bir tane insan kalmazdı. İmtihanın ne demek olduğunu iyi bilmek gerekir. Eğer O, yoksa ki haşa, bütün bu evrenin nasıl oluştuğunu nasıl açaıklayacağız ? Ben dünyaya isteyerek gelmedim, isteyerek de dünyadan gitmeyeceğim. Demek ki bütün bunları kontrol eden bir güç olmalı. Eğer evrime falan diyeceksen, evrim de sadece insanlara torpil geçmiş olamaz. Sadece insanlar en zeki, en şerefli, en güçlü, en en en...

Evrim bütün bunları düşünüp insana torpil geçmiş olamaz. Ancak İslam'a göre hayattaki her şey ama her şey zaten insanlar için hizmete verilmiştir. Güneşten tut da peygamberlere kadar her şey insanlar içindir. Çok da zor değil bana göre Allahü tealaya inanmak...

2|3
    1|1
  • beni ve bu alemi yaratan biri mutlaka olmalı. bu kusursuz düzen kendi kendine oluşmuş olamaz. tanrıya değil de Allah'a bu yüzden iman ediyorum... iman, görmediğine inanmak, ödülü inandığını görmektir...

0|1
    1|1
  • Ben Tanrıya inanmıyorum. Zaten Allah Tanrının belasını vermiş. Allah'a inanıyorum. Görmemek inanmamayı gerektiriyorsa, bedensel hastalar dışındaki bütün hastalar yalancıdır. Kimse ağrısını gösteremez. Akıllılar da öyle, kimse aklını da gösteremez. Şeref, haysiyet, gurur, namus gibi kavramlar da öyle. Görünmeyen şeyler ama bir insan için " Akıllı, deli, şerefli, namuslu" ya da aksini diyebiliyoruz. Demek inanmak için görmek gerekmiyor.

0|1
    1|0
  • Tanrıya inanmıyorum ALLAH 'a inanıyorum inanmam gerekitigi için degil

Yaratılmış oldugumun farkında oldugum için...!

Cehenneme bi kuşkum yok Kulluguma uygun degilim

oraya gidip yanamakta benim harcım

0|1
    0|1
    • Canım kardeşim bunları geç :) Tanrıymış allahmış önemli olan telaffuz değil.. Ayrıca Tanrı kelimesini kullanmamın sebebi türkçe bir kelime olması. Göktürklerden gelen 'Tengri' kelimesinden doğmuştur. Allah arapçadır ve be ntürkçe kelime kullanmayı doğru buluyorum :)

• benim demek istediğim parmak basmak istediğim noktaya atlıyıp takıldığın şu şeye bak :) siz müslümanlar yokmusunuz sizz şam şeytanları sizi

• Eminim ki sen Cehennemde Şeytanın yerine gıbta edeceksin.

• inanmak kolay bir şeydi de, ota boka inanıyoruz işte,

0|1
    0|0
  • Ben ne kadar 5 vakit namaz kılmasamda kalbimdeki Allah inancı etle tırnak gibidir ayrılması için ölmem şart !

0|3
    0|0
    • öbür tarafta inanmiycan mı ?asıl orda daha çok inancaz:-))

• ÖLmem şart derken birisinin beni öldürmesinden bahsettim kardeş =)

• Çünkü bir iplik iğnesiz olmaz

0|1
    0|1
    • "bir iğne ustasız olmaz" onun aslı

• allah kahretsin çok bozuldum utancımdan hesabı kapatıyorum şimdi. ben burada dassağa alıyorum konuyu adamların derdine bak :D

• Aynen ne güzel uslu uslu oturmuştun sıktır et takma böyle adamları kafana gül geç:D

• valla büyüklerimizden böyle gördük aldığımız eğitim bu yönde kitabımız bunu buyurmuş bizede denileni yapmak düşer

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;