Kadın-erkek ilişkilerinde aşağıdaki varsayımlarla ilgili fikriniz nedir?

Güzel, eğitimli ve farkindaliği yüksek bayanlar! aşk-sevgi-evlilik-ilişki sizin için bu mudur?

Kadın-erkek ilişkilerinde aşağıdaki varsayımlarla ilgili fikriniz nedir? Günümüz dünyasının artık tamamen böyle olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ve bu şekilde mi devam etmeli? Güzelseniz güzelliğinizi bu şekilde mi karşı tarafa ödetmelisiniz? Peki gerçeğin, esas ve sonsuz olan öteki dünyanın farkında olanlar nerede? Tamam dünyayı da güzel yaşayalım, zevkini çıkaralım ama erdemli bir şekilde bu yapılamaz mı? Onlar nasıl yaşıyorlar? Kadın-erkek ilişkileri nasıl? Neyi tercih ediyorlar? Bireyci/Sadece kendini düşünen/Menfaatçi/Faydacı mantık ve zihniyetle nasıl mücadele edip nasıl yaşıyorlar? Çözümler bulabiliyorlar mı?

1- Erkeğin imkanı yoksa zaten evlenemez, evlenmemeli, hakkı değildir. Yoksa kadının sorumluluğunu nasıl alır da ona bakar? Hayat müşterek lafı her iki taraf da çalışıyor olsa bile aslında gerçekte öyle değil, sorumluluk erkektedir. Ayrıca böyle birinden kadın çocuk yapmaz. (Tabiatta da dişi hayvan güçlü olan erkeği seçer ve neslini devam ettirir. Zayıf olan doğal seleksiyona uğrar)

2- Karı-koca çalışsa bile evi geçindiren erkektir. Kadından katkı beklenmez, kazandığı kendinedir. Ama erkek yemek de yapmalı, bulaşık da yıkamalı, çocuk da bakabilmeli, kısaca ev işlerinden de yarı yarıya sorumludur. Kadının eskiden olduğu gibi kocasına bakma (yemek pişirme, çamaşır, ütü..vs.) yükümlülüğü yoktur. Bu durum en son anneleriyle son bulmuştur. Erkeğin eli armut mu toplamaktadır? Artık kendisi de çalışan durumundadır. Bu tip işleri erkeğin ücretini karşılayacağı gündelikçi veya çocuk da varsa bakıcılar yapar. Kadın çalışmıyorsa bile hele güzellik varsa, kendine bakıyorsa yine bunlar geçerlidir. Erkekten beklenti yüksektir ve kayınvalide de kızının en iyi şartlarda yaşamasını ister, kızını buna göre yönlendirip taktik verir.

3- Kadının görevi artık çalışmak, kendi ayakları üstünde durmak, kendine fiziken de çok iyi bakıp her daim çekici olmak, iyi geliri olan bir erkek avlamak, evlenmek ve erkeğini elinde tutup başkalarına kaptırmamaktır. Bütün beklentileri karşılayacak seviyede para kazanan adama adam muamelesi yapılır. Paranın nasıl kazanıldığı da önemli değildir. İhale, rüşvet...vs. haram yollardan kazanılmasının önemi yoktur. Yeter ki çok para ve imkan olsun. Kadına istediğini alsın, çocukları özel okullarda milyarlar dökerek okutabilsin.

4- Erkek bir gün zayıf düşerse (parasız kalırsa), kadının kaprislerini çekmez hale gelirse hiç sıkıntıya katlanmaya gerek yok derhal terkedilir ve evlilik anından itibaren ailecek kazanılanların (ve hatta erkeğin daha fazla bir şeyi varsa onun da) yarısına el koyulur. O bir ingilizce ifadesiyle "Loser" konumundadır. Sonra herkes kendi yoluna :)) Kimse hayatta "Loser" kimselerle beraber olmak istemez, hatta yakınından bile geçmek istemez. (Maddeci mantık) Yok daha da zenginleşiyorsa karısını zaman zaman aldatsa bile ses çıkarılmaz, açıkça yakalanmadığı sürece kaçamaklara göz yumulabilir. Ne de olsa erkek kadını refah ve imkan içinde yaşatmaktadır. Kadının geleceği garantidir.

3 soru daha var. Sığmadı.

Güncellemeler:
5- Çok fazla imkanı olan işadamı erkek için zaten evlenmeye ne gerek var? Kolayca "hayal ettim oldu", "verdim gitti" :)) modunda büyük işler yapıyorsanız elinizi sallasanız evlilik dışı sizinle beraber yaşamaya hazır kadın çoktur. Evliyseniz bile boşanır yeni hatun veya hatunlarla yola devam edilir. Aynı durum çok imkanı olan işkadını için de tersten geçerlidir.
6- Geniş düşünen, sözde modern erkek ve kadınlar ise normalde evlenmez, beraber aynı evde yaşar ama evli olmasalar bile 2., 3. ve 4. maddede yazanlar geçerlidir. Sadece bu durumdaki kadın öncelikli olarak aslında yine de eninde sonunda yapabiliyorsa evlenmeye çalışır, gerisi aynı :)) Evlenemezse bu ilişki bitirilir ve yeni av (erkek) bulunarak çalışmalara devam edilir. Kadın (veya tabiatta dişi) her zaman geleceğini garanti etmeye çalışır.
7- Genel denklem:

Başarı=Para=iktidar=güç denklemi bir erkeğe kadın (çoğu erkek için kadınlar) + ev + araba + yat...vs. sağlar. Öteki dünyayı dert etmeye gerek yoktur. Kadın da bu denkleme sahip birini arar ve ondan çocuk sahibi olur. Devran da böyle dönüp gidiyor işte...

0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Çok uzun yazmışsınız :) Evlilik gerçekten üzerine düşünülmesi gereken önemli konulardan.İnsan eşini seçerken maddiyat perdesinden biraz sıyrılıp manevi şeyleri de düşünebilirse daha sağlıklı karar verebilir.Yat,kat,şan,ün para...Hepsi bu dünyada kalacak ama insanın seçeceği eşi bu dünyada da ahirette de yanında olacak. Şayet evlenmek üzere bir karar verecek olsaydım maddi olarak dikkat edeceğim; konum olarak benden daha üstün olması olurdu.Çünkü kadın iyi bir işe ve eşinden daha iyi bir maaşa sahipse o evlilikte problemler oluyor.Çevremde bu yüzden sorunlar yaşadığını bildiğim insanlar var.Erkek bir tık daha üstün olsa yeter :) Geri kalan herşey halledilir.İnsanların her şeyi maddiyata bağlamaları çok yanlış.Eşin haya ve takva sahibiyse,seni seviyorsa sana değer veriyorsa bundan daha büyük zenginlik nedir?Erkek ailesini geçindirecek kadar maaşa sahipse, kadın da gereksiz harcamalar yapmadan maddiyata körü körüne tutulmadan ölçülü bir şekilde yaşayabiliyor,eşinden hep daha fazlasını isteyip sorun çıkarmıyorsa o evlilik yürür.

    0|0
    0|0
    • Profilinizdeki yaş doğruysa çok olgun bir cevap vermişsiniz ve doğrusunuz. Yanlız bir şeye dikkatinizi çekmek isterim. Yaşanan bir örnekte dediğiniz gibi erkek maddi anlamda değil bir tık, birkaç tık üstündü :) Kaderin cilvesi seneler sonra erkek bir anda kadınla belki aynı tık seviyesine düşmek zorunda kaldı. Geçici de olsa kadın bunu kaldıramadı. İdeal durumu denk getirip evlenseniz bile insanın karakteri o kötü günde belli oluyor. 2 taraf da hayatta bunların olabileceğini bilerek evlenmeli.

    • O konuda haklısınız.Sonuçta hayat müşterek,eşler iyi günde kötü günde birbirlerinin yanında olmalı.İleride evlendiğim zaman eşim maddi konularda kötü bir duruma düşerse destek olurdum sorun yapılacak birşey değil.Ama erkekler bunu kaldıramaz zannımca,ya da ben öyle düşünüyorum.Profilimdeki yaş doğrudur,belki bu konularda konuşmak için yaşım ufak ama bu benim şahsi fikirlerim.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;