Bazen kimsenin beni anlamadığını düşünüyorum

Çok değiştim bu aralar...herseyden soğudum. Okula düzenli gitmeyi bıraktım, kimse ile konuşmuyorum fazla. Nedenini düşünüyorum ama bulamıyorum. Namaz bile kilamiyorum! Rabbim affetsin... ilk defa ağlayarak bir soru yazıyorum... içinizde beni silkeleyip kendime getirebilecek biri var mı ?

0|0
514

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle merhaba insan .

Hayat , hayat denilen yaşadığımız evren bize sahneler sunar .bu nedir , nasıl sahneler sunar ?

bak sen şuan burda soru soruyorsun , bir başkası başka bir yerde içip eğleniyor , bir başkası intaharın eşiğin de , bir başkası çok zengin olduğundan paralarını sayıyor , bir başkası fakir olup organ bulamadığın dan hastane de ölüyor . bunlar hep birer sahne dir , şimdi biz kendi sahnemize dönelim , bizler insanız hatalar da bizim için pişmanlıklar da , sen köpeğin pişman olduğunu gördünmü hiç ben görmedim . bazen sıkılırız herşey den hiç bir şeyin anlamı kalmaz öyle ki lan ben niye doğdum diyebilcek kadar . insan beyniyle yaşar , nasıl yani ; beyin ölünce insan hala sedyede yaşıyor dimi ne deniyor ; hastanın beyin ölümü gerçekleşti ama beden yaşıyor , bunun gibi .

Senin de beynin de , önemsemediğin , değer vermediğin yok canım ondan olamaz dediğin olumsuz düşünceler var , bu senin içini karartıyor bunları bulmalısın . her ne olursa olsun hayata pozitif bakabilmelisin , şükür insanı mutlu eder mutluluk hormonu aşılar . dikkat et bak dine yönel dindar ol demiyorum , yaratılmana şükret ALLAH a , bunlar nedir nasıl yaparsın , yaşadığın her hangi bir şey den sonra ;

__ ya daha kötüsü olsaydı

__ ya ben kör olsaydım Dünya yı göremeseydim

__ kolum bacağım olmasaydı da yatalak olsaydım

De . bunlar huzur verir bir nebze rahatlatır . sen teksin , senden bir tane daha yok , bu yüzden tek olan seni öldürme öyle bir hayatın var ki . bayansın dimi , ne kadar güzel istenilen ve arzulanansın , yaratılmış iki ayaklı bir meleksin.sen evleniceksin sevip sevildiğin bir eşin olucak , aşkınızın meyvesi olan minnacık bir bebişin olucak ve sen ANNE olucaksın , nolur beynini öldürme . şuan mutsuz olabilirsin amennah ama mutsuz olman hiç mutlu olamicaksın demek değildir .Hayat enerjini yükselt unutma , hiç bi derdi olmayan insan otursun bir köşeye , nerde ne kadar olumsuzluklar varsa düşünsün ve bu adam bir saat sonra kalktığın da o adamın artık piskolojisi bozuktur . çoğu şey beyin de prenses beynini kullan ve sana lazım olacak olan beyni öldürme .

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim... sanırım haklısın. Ondan değildir bu halim dediğim şeyleri birleştirince ortaya kocaman bir problem çıkıyor. Çözmeliyim :) kendime de bakmayı ihmal etmiştim aylardır... Geç döndüğüm için de çok özür dilerim.

• Nasıl bir insansın sen böyle :D yanlış anlama şimdi ama gerçekten şaşırdıım çok içten konuşuyorsun :)

• :) ben sadece insanım bazı insanların olamadığı insan :) ve yansımayım karşımda ki nasıl bir ayna ise ben öyle yansırım ona , sen iyi ve temiz yürekli bi ayna idin bende güzel yansıdım sana :) . sözlerimi bir ömür unutma yeter bana . kendine cici bak hoşçakal . hayatta herşey gönlünce olsun .

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• ruhsal sıkıntını inanç ile tedavi edemezsin. inancın boyutu ile aklın boyutu farklı seyler. aklını kullanıp kendini tanımalısın. kendine vakit ve zaman ayır. kendini tanıdıkça dünyayı ve diğer seyleri tanırsın. öyle dememiş mi yunus = İlim ilim bilmektir / İlim kendin bilmektir /Sen kendini bilmezsin / Ya nice okumaktır..

1|0
    0|0
    • zaten şuan namaz bile beni toparlayamıyor... geç döndüğüm için de özür dilerim.

• önemli değil. umarım daha iyisindir.

• Hepimiz zaman zaman dönem dönem böyle şeyler yaşadık bazen olaylar üst üste gelir.Sorunların ardı arkası kesilmez karamsar bi tavır hal alır çevrendeki herşey anlamsız boş yapmacık gelir herşey sıkılırsın ama tek yapman gereken bi dost tavsiyesi ilk önce kendine bi hedef belirle ona odaklan onun haricinde kendine güzel bi düzen kur kendine ne yapmak istiyorum nasıl yaşamak istiyorum de kafanda kurdugun hayatı kazanmaya çalış arada haftada bir kafanı dağıt felekten geceler yap yakınlarınla kendini bi düzene sok gerisi gelir. Sonra şimdi kafaya taktıgın şeylere gülüp geçersin emin ol

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim... :) hayallerim ve ideallerim var. Her gün arı gibi çalışan kız şimdi oturmuş hiçbir şey yapmıyor... Geç döndüğüm için de çok özür dilerim

• Seni sana ve hayata küstüren her ne ise çok önemsiyorsun..Hayatta kendini önemsemekten başka birşey yoktur, sen ayaktaysan herşey güzel görünür..Seni iyi tanıyan bir insana aç içini, hatta bir psikoloğa gitmeyi de ihmal etme..Zaman zaman herkes aynı durumu yaşayabiliyor, emin ol bunlar geçici depresyonlardır. Düzeleceğine inanıyorum..

Bazı arkadaşların yorumları terbiye sınırlarını da aşmış, yok tokat atarım kıyamam, yok inancını kaybedersin..siz ne boş insanlarsınız öyle..

1|0
    0|0
  • anlat dinliyorum güncelle derdin nedir ?

1|0
    0|0
    • Bir hastalığım var kötüye giden. Herkese iyi davranmaya çalışıp hiçbir şey belli etmiyorum ama kendimi çok yiprattim... boş şeylere zaman harcar oldum ki bu en nefret ettiğim şey. Eskisi gibi değilim artık :(

• allah razı olsun :) umarım sende atlatırsın bu durumu geçecektir uzulme, değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir :)

• :)) haklısın .. çok teşekkürler

• bence derinlerde bir sebebi olmalı bu isteksizliğin her şeye karşı :)

1|0
    0|0
  • Hastanın halinden başka bir hasta anlar.. ekle konuşalım bakalım belki senden kötülerini görürsen kendine gelirsin..

0|0
    0|0
  • yanımda olsan ıkı tokat atıp kendıne getırırdım ya senı ama kıyamamkı...

zaman zaman herkesde olur bu pıskolojık bır olay sureklı aynı tempo kosturmaca bunaltır ınsanı degısık bır seyler yap...

0|0
    0|0
  • Yanlış anlama ama halimize şükretmeliyiz. Bizim durumumuzda olup sağlam olup okula gitmek yürümek koşmak isteyen insanları düşün.. Bize verilenleri en iyi şekilde değerlendirelim kendimiz için geleceğimiz için ailemiz için..

0|0
    0|0
  • neden senı anlamadıgını dusunuyorsun bu durumda olman ıcın sebeb ne bırden olmamıstır emınım bı zamanı olmustur bu duruma gelmen ıcın senı sılkelemek ıcın senı tanımak gerekır

0|0
    0|0
  • hangi okula gidiyorsun pardon? ilkokuldan tut üniversiteye kadar bütün okullar tatilde şu anda :D

0|1
    0|0
    • Yurtdışındaym ben daha tatil olmadı 14 Şubatta tatil

• Olabilir bilemem :)

• :) iş inata bindi

• Ben yardımcı olmak isterim elimden geldiğince.

0|0
    0|0
  • Ben seni silkelerim de inancından çok şey kaybedersin.

0|0
    0|2
  • Allah kolaylık versin yanlış anlamazsan derdini dinler beraber çare bulabiliriz?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Seni, senden başka kimse getiremez. Öncelikle başkalarından fayda olamacağını bilmelisin.

Yaptıklarında sana, yapmadıklarında. Kendini suçlu hissetme. Herkesin hayatında inişlerin ve çıkışları olabilir. Bu çok normal. Hiç birimiz her zaman dört dörtlük olamayız.

Yürüyüş yapabilirsin, 20. dakikasından sonra salgılanan endorfinle daha mutlu ve umutlu olacağın aşilar. Güzel ılık bir duşta insanın kendisini rahatlatmasının en çabuk yoludur. Suyun muhteşem bi yapısı var. Üstümüzdeki gerginliği atmamıza yardımcı olur.

1|0
    0|0
  • Teslim olduğun kim ise,teselli bulduğun da O'dur...ben alemlerin Rabb^'ine teslim oldum(ayet-i kerime) de.Dert etme,dua et.

Tevekkül et,Allah'a tevekkül edene Allah kafidir.

...

Dertlerini anlayamıyor musun,cevabı yine sende.Ne ararsan kendinde ara,aradığın bir tek sensin.

Geçici şeyler yüzünden,ıskalama hayatı.Hiç ölmeyecek gibi de yaşama,hiç yaşamamış gibi de ölme.

...

El sendedir,dil sende

diken sende,gül sende

her an imtihandasın unutma;ağlasan da,gülsen de...bu dünyayı da hayatının merkzine koyma çünkü;ne geçim ne seçim dünyası,varsa yoksa imtihan dünyası.

Kalbn atıyorken,gözün görüyorken,Elhamdülillah de,yeniden ve yeniden.Aldığın nefesi hisset.

Kendine gel.Selam ve dua ile.

1|0
    0|0
  • Biz değilde bunu kendin yapmalısın bir sorunun var belli ki onu bulup çöz canın neye sıkılıyorsa at içinden tepki ver birşeyi kır sinir at yürüyüşlere çık saçını kestir değişiklikler yap eminim sana çok iyi gelecektir

2|0
    0|0
  • Bazen böyle şeyler olabiliyor . Bi aralar bendede olduydu neredeyse dışarı çıkmıyordum herşeyden soğumuş hiçbirşeyden zevk alamıyordum ama bir zaman sonra düzeliyorsun sende düzelicegine inan ve namazını kıl :)

1|0
    0|0
  • depresyon belirtileri,tedaviye başvursan daha akıllıca olur

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;