Futbolu iyi oynamanın kuralları ve teknıklerı nelerdir? +1 herkese?

Ben açıkcası yeteneklıyım yanı ayaklarımda az çok hızlı sizden istediğim şu nasıl oynamalıyım yanı çalım şeklım felan nasıl olmalı teknıgımı ne tur yapmalıyım bana bunların en basıtlerınden ornek verırsenız sevınırım?

0|0
16

En İyi Kız Görüşü

• Taktik antreman çalış

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Futbol, fiziksel yapı, teknik yapı, mental yapı, taktik yapı, performans yapısı gibi birçok alt alana ayrılır. Oyun zekası ve oyun görüşü gibi, mantıksal ve karar mekanizmalarının bulunduğu yapı mental, güç ve mücadele mekanizmaları fiziksel, topla etkili biçimde oynayabilme teknik, sistem ne olursa olsun verimlilik derecesi taktik, devamlılık, profesyonel davranış gibi mekanizmada performanstır.

Günümüz futbolunda, savunma büyük önem arz ettiğinden yukarıda bahsettiğim yapıların her birini dengeli bir biçimde bulunduran oyuncular nadir oyunculardır. Bir yapıyı muhteşem düzeyde taşıyıp, diğer herhangi birini aynı derece taşıyamayan oyuncular ise daha nadirdir.

Futbol, bir takım oyunu olduğundan en önemli yapılar mental, performans ve taktik yapılarıdır. Ancak, oyun hakimiyeti kaybolduğunda ya da disiplin tamamen yitirildiğinde farkı yaratan teknik yapıdır. Fiziksel yapı ise, hem olduğunda hem de olmadığında sıkıntı yaratır.

Efektif oyuncular, her daim kapasitelerinin maksimumunu kullanarak, kendilerinden daha yetenekli oyuncuları sollayarak takımlarının vazgeçilmezleri olurlar. Burada da devreye mental, performans ve taktik yapı girer.

Efektif bir hücumcu, her daim oyunu çözmek için boş alanlar ve akıcı oyun alternatifleri ararlar. Bunun için, hızlı karar vermek ve topu ayaktan çabuk çıkarmak önemlidir.

Efektif bir savunmacı, her daim oyunu sıkıştırmaya ve alan vermemeye, verse bile rakibi ofsayta düşürmeye, faule zorlamaya çalışır. Bunun için ise, güçlü, hızlı ve müdahale reaksiyonu üst düzey olmalıdır.

Esasında, çalım teknikleri, pas teknikleri, şut tekniklerine çok takılmamalısınız. Yapabildiğiniz kadar fazla maç yaparak, maç deneyimi kazanırsanız, doğal olarak gelişirsiniz. Brezilya'dan dünya yıldızları çıkmasının sebebi, çok fazla oynamaktır!

Kendinizi tanımalı ve ona göre, zayıflarınızı gidererek, güçlü yönlerinizi geliştirmeye çalışmalısınız. Duran toplar, zayıf ayak, temel pas, şut çalışın. Ne kadar çok deneyim, o kadar çok başarı. Unutmadan, en zor oyun basit oyundur!

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 5

• Futbol zeka oyunudur yalnız aklını değil vücudunu ve beyninide kullanman gerekir. Top sendeyken en iyi nasıl kullanırımı düşünüp hemen karar vermelisin. Topsuz oyundada aynısı geçerli

0|1
    0|0
  • Çok çalışmak ve futbol zekası

0|1
    0|0
  • Kondisyon kondisyon kondisyon.

0|1
    0|0
  • Ayaklarinla beynini ayni anda kulanacaksin

0|1
    0|0
  • futbol oyunu bana göre adam eksiltme oyunu adam eksiltebilme özelliğin varsa başarılı olursun

0|0
    0|0
    • Evet adam eksiltebiliyorum ama bazen eksiltemıyorum yanı cok zorlanıyorum var mı bunun ıcın bıldıgın bıkac taktık yontem?

• futbol oynamayı bırakalı baya oldu yani bunun için hız kesinlikle lazım lazar markovic örneği gibi fenerbahçe beşiktaş maçında markovici izlediysen çok hızlıydı ve 3 kişiyi tek basına geçebiliyordu

Yükleniyor... ;