Boy uzatma kitabı alan var mı?

Boy uzatma kitapları internetten 72 tl ye satılıyor kullanıpta boyu uzayan var mı

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin bir vücut yapısı ve kendine has bir genetik haritası vardır. Beslenme, psikolojik aktiviteler, sportif faaliyetler yalnızca genetik potansiyele ulaşmasına yardımcı olurlar. Şöyle açıklayayım, özkardeşlerde soyaçekim,%50(2 üzeri -1) olduğundan aslında kardeşlerinde fiziksel potansiyelleri hemen hemen eşittir. Birbirleriyle farklı boyutlarda olan kardeşlerde de, belirleyici faktör tamamen bireyin fenotipinde meydana gelen, yaşamsal adaptasyon ve modifikasyon sürecidir. Yani, aslında eşit şartlarda yetişen özkardeşlerin her ikisinin de boy potansiyelinin 160-170 olduğunu varsayarsak, kardeşlerin her ikisinin de, hormonal bir dengesizlik oluşmayacağı sürece, sahip olacağı en düşük boy 160, en yüksek boy 170 olacaktır. Ancak, maksimum potansiyeline erişmiş birinin boyunu daha da artırması bilimsel olarak mümkün değildir çünkü, yüzey alanı 10 birim arttıkça, hacim 1000 birim artması gerekir (kübü oranında artar). Bu nedenle, boyutun sağlıklı olarak artabilmesi için, kemik mukavemeti, iskelet hacmi, organların büyüklüğü, hücresel faaliyetlerin stabilitesi gibi birçok etmenin boy uzamasıyla artması gerekir.

Üstelik, unutulmaması gerekir ki, bilimsel olarak, kısa boylu sporcular uzun boylu sporculara nazaran fiziksel olarak her zaman daha avantajlıdır (ikili mücadelelerden bahsetmiyorum). Zira, hacim ve yüzey alanı ne kadar küçülürse, maddenin mukavemeti artacağından fiziksel olarak daha dayanıklı hale gelecektir.

Not:Boy uzatmak, epifiz kapandığı sürece mümkün değildir. Ancak, beldeki ve omurgadaki diskler arasındaki mesafeyi esnetmek mümkündür. Hatta pilates gibi esnetme-gerdirme sporu yapanlar boylarının uzadığını iddia ederler, bu da disklerin esnemesiyle meydana gelmektedir aslında. Aynı zamanda, vücut yerçekime verdiği tepkiyi de azaltırsa kısmen uzama mümkün olabilir.

0|0
    0|0
    • 19 yasindayim. 167 boyundaydim. boy uzatma kitabını aldım. 2.5 aya yakın uyguladım şu an 171 boyum. Biraz pahalı aldm ama isteyen olursa 25 TL ye yollayabilirim. ozgesimsek62@outlook. com. tr

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Boy uzatma teknikleri var... Ancak çoğu işe yaramamakla beraber fiziki yapının bozulmasına ve bir süre sonra eski hale dönmesine neden olur... Boyun gayet ideal bu tür denemeler insan psikolojisi üzerine oynadığı oyunlar ile para kazanma yollarından biridir... Ayrıca dediğim gibi boyun gayet iyi...

0|0
    0|0
    • Youtubede bir video var adam 5 cm uzuyacağını vaad ediyor

• Güzelim hayalleriniz üzerinden para kazanıyorlar zaten... Sen de inanmaya hazırsan süper bir pazar yeri işte... Bel hizasından yukarıya doğru yapılan açılmalar kazandırır ama sana bir Ömür kaybettirir... Sonra bel sorunları ( ki felce kadar gidebilir) ciddi sağlık sorunları ve birkaç santim uzamış boyla kalırsın ortada... İnan bana boyun normal... Velhasıl kelam normal olmayan insanlar için bile bir dezavantaj değildir bu ileride daha net anlayacaksınız... :)

• Sağol yorumun için

• ya yalan saçma sapan şeyler sakın alma.

0|0
    0|0
  • insanların umutlarından para kazanmaları beni gerçekten üzüyor, işe yarasa bari

0|0
    0|0
  • Boy 26 yaşına kadar uzar soruna yönelik spor egzersiz yaparsan boyun uzar...

0|0
    0|0
  • haır onları boşver, boy uzamaz :) kaç cm boyun?

0|0
    0|0
    • 1.63

• kelim dedim ya :D

• :) biraz daha uzun olsaydım iyi olurdu

Kızlar Ne Diyor 2

• Kitapla boy mu uzar mış? Saçmalık

0|0
    0|0
    • Bencede ama bir soruyum dedim

• almadım işe yararsa haber et

0|0