En sevdiğiniz Osmanlı padişahı hangisi?

arkadaşlar hepsinin yeri doldurulmaz başarıları ile dünyaya 600 yıl hükmeden osmanlımızın en sevdiğiniz padişahı hangisi

0|0
1535

En İyi Erkek Görüşü

• hepsi ayrı ayrı müthiş insanlar

ama en cok kalbimde yeri olan Peygamber efendimizin (S.A.V) hadisine mashar olmus mübarek değerli insan Fatih Sultan mehmet

sonra yine avrupayı titreten Kanuni sultan Süleyman

sonra sina çölünü geçerken Peygamberimiz S.A.V ayakta gidiyo diye atından inip ayakta yol giden kockoca kızgın çölü geçen tek padisah Yavuz Sultan selim

yine cok değerli padisahımız 2.abdülhamid çok değerli zeki ve Allah admı insanlardı ruhları sad olsun Allah sefaaatlerini nasip eder ins

0|3
    1|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

Erkekler Ne Diyor 34

• Fatih sultan mehmet ve yavuz sultan selim ;) kanuni de iyidir de bu ikisini daha çok severim. biri istanbulu aldı ömrü yetse belki romayı da alacaktı, diğeri ömrünün 8 yılına osmanlının en çok toprak alan hazineyi en çok dolduran padişahı olma başarısını sığdırdı.

0|2
    0|1
  • Fatih Sultah Mehmed Han

0|3
    1|1
  • Abdülaziz. Harcadılar adamı.

0|2
    0|2
  • osmanlı padişahlarına laf atanlar, tarihini bilmeyen it peşinde gezer siz it peşinde gezdiğinize göre ittende aşşağılıksınız, osmanlı padişahlarinin hepsini vahdettin ve reşatla bir tutuyorsunuz

0|3
    0|3
  • recep tayyip erdoğan

0|1
    0|7
    • XXV. Padişah hazretlerimizi beğenmem kimin hoşuna gitmedi ? Lütfen açıklasın kendini..

• AbdülHamit Han

0|1
    1|2
  • Kesinlikle FATİH SULTAN MEHMET HAN. Önceden Yavuz Sultan Selimi severdim ama Kanuninin hayatını okuyup öğrendikten sonra keşke rakipsiz olarak tek Kanuniyi bırakmasaymış dedim zaten Yavuz Sultan selim vefat etmeye yakın Kanuni bir hafta İstanbula(islambola) korkudan gelemiyor çünkü Yavuz onuda öldürtecekmiş Allah hepsinin ruhunu şad etsin. Kanuni dönemi muhteşemdir fakat Osmalının gerilemesi Kanunin vefatının ardından gelen Şehzade Sarhoş Selim ile başlar ve alır başını gider.

0|0
    0|0
  • II.Abdulhamid

0|3
    1|2
  • Genç Osman

0|3
    1|2
  • Amma osmanlıcı amma padişahçı varmış bu sitede. sadece isimlerini bilmek yetmiyor o yıllarda avrupanın asyanın siyasi durumunu bilmek lazım ayrıca. tek başına şu padişah şurayı fethetti o en iyisi demek aptallıktır. Kan dökmek cihad ve Allah adı altında can almak sevap değildir. savaşçı padişahları baş tacı yapmak ülkesini düşünüp barışı korumaya çalışanları bi kenara atmak aptallıktır. o kadar padişah içinde osmanlı halkını düşünen bir padişah varsa o da II. Mahmut tur. gelişmenin savaşla değil bilimle kültürle olacağını bildiğinden osmanlı reformunun ve ıslahatlarının başlatıcısıdır. Ve istediğiniz padişaha bakın Osmanlı padişahları arasında zayıf olan tek padişahtır bilmem anlatabildim mi.Osmanlının dibe vurduğu yıllarda ülkeye nefes aldırmıştır

0|0
    0|0
  • 4. murat iyidir :)

0|2
    1|1
  • II. Mahmut

0|1
    1|1
  • Kanuni Sultan Süleyman

0|2
    1|1
  • Ben Vahdettini çok sevdim.Çünkü o bir vatanseverdir.En zor dönemde ülkesinin başında bulunmuş,devrin en iyi gemisi ile M.Kemal Atatürkümüzü Samsunda özgürlük hareketi için görevlendirmiş,ülkesinden ayrılırken sadece üzerinde ki kaftanının altın işlemelerini satsa tüm çocukları rahat içersinde yaşayacakken o maliyesine bağışlamış,istemesede ülkesinde uzakta yaşamaya sürgüne gitmiş bir cihangirdir.Allah rahmet etsin...

0|0
    0|0
  • Yıldırım Bayezid

Kanuni Sultan Süleyman

Fatih Sultan Mehmed

Yavuz Sultan Selim

Osman Gazi

IV.Murad

0|1
    0|0
    • birşey yapmaya gerek yok senin sorunun kimi barbarı kimi beyefendiyi kimi salağı kimide akıllıyı örnek alabilir ben niye salağı barbarı insanlıktan nasibini almamışları örnek alıyorsun seviyorsun diye soramam böyle bir hakkım yok çünkü benim sevdiklerim düşünce özgürlüğünü getirdi

• islama zararmı verdi yozlaşmış bir hilafeti kaldırmanın islama zararını nasıl açıklıyorsun çok merak ediyorum atatürkün şahsı devletin bekasıyla anıldığından durum biraz farklı padişahlarla atatürkü bir tutamazsın

• yavuz sultan selim...

0|0
    0|0
  • kanuni sultan süleyman

0|0
    0|0
  • 4.murad Allah Rahmet eylesin. sonra Avcı Mehmet .

0|0
    0|0
  • neden sevmek zorundamıyız, putlaştrıyorsunuz haa, sevmek zorunda değilim

0|1
    1|5
    • peki sen bu soruya cevap vermek zorundamısın, tatsızlaştırıyorsun haa, cevap vermek zorunda değilsin

• putlaştırmak mı =)

Her yerde Osman gazi Fatih Sultan Mehmed han büstü göremiyorum ben

Ama her yerde Atatürk büstü görüyorum putlaştırılan Osmanlı mı Atatürk mü ?

• evet oltaya geldi beyler :D

• Osmanlı'yı boşver..

Cengiz Han de, Atilla de, Oğuz Kağan de..

Sonra Dedem Korkut geldi, Cemre olsun bunun adı dedi..

afdafsdaf :)

1|1
    3|4
  • Erkekler Devam
    14
Yükleniyor... ;