Zorlaştırmayınız kolaylaştırınız düsturu öğretmenlerin öğrencilerine karşı da geçerli midir?

dinimiz der ya zorlaştırmayınız kolaylaştırınız der...

bu kuralı okulda öğrencilerimize karşı da uygulayabilir miyiz? mesela lisede öğretmeniz hazırlayacağımız sınavlarda bu kuralı uygulayabilir miyiz? ya da anlatış tarzımızda...bir de zorlaştırmayınız kolaylaştırınız der dinimiz.siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?


0|0
01

En İyi Erkek Görüşü

  • Öncelikle, Tanrısal kanunu insana uygulatmak abesle iştigal olduğu gibi, heretik bir davranış biçimidir. Lütfen kendinizi aleve atmayı denemeyin. Fakat şöyle bir sorum da var:

    Din neyi kolaylaştırıyor? Kendim de inanan biri olarak; şunları söyleyebilirim ki, öldürmeyi, cezalandırmayı, cehenneme göndermeyi hayli kolaylaştırabilir. Şekil şartları, belirgin hatlar, yorumlaması zor konular, dini gayet kolay kılıyor, evet. Ama bu kolaylığın yarattığı tehlikeler kaçınılmaz. Çünkü aynı şekilde kolaylaştıran din, kendi öngördüğü doğanın insanda yarattığı aşağı yukarı her tesirin de suç, günah olmasını şart kılıyor. Dini yarım yorumlamayınız. Dini vaatçi olarak görmeyiniz. Din, anlayabilme pahasına ceza çekmeyi öngörmüş oluşumdur. Ben de bunu kabullenirim.

    Selaha ermeniz dileğiyle.

    1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...