Çiçeklerin yanından geçtiğimde böyle oluyor. Nefes darlığına da böyle bir şey yol açar mı?

Şimdi benim sorunum şu;benim çok büyük ihtimalle polene veya benzeri bir şeye alerjim var çünkü ben genellikle otlukların çayırın yanından veya her türlü çiçeğin yanından geçtiğimde benim her tarafımda kaşınma oluyor hapşırma söz konusu olmuyor ama sürekli kaşınıyor ama dikkate değer bir biçimde hani içimde tüylü bir şey varmış gibi kaşınıyor ve ben geçen sene böyle bir şey oldu mu bilmiyorum ama bu bahar aylarında nefes darlığı çekmeye başladım böyle kalbim sıkışıyor oksijen yetmiyor gibi oluyor bunun nedeni alerjik midir acaba bunu öğrenmek istiyorum.

0|0
29

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• polen alerjisi değil normal astım hastası da olabilirsiniz.farnjit olabilirsiniz. astım hastalarına polen dahil her türlü kirli hava, buhar, toz dokunur. en ideal ortam yağmurlu ortamdır. çünkü havadaki tüm polen toz vs. yağmur yolu ile havadan temizlenir.

bir doktora gidip akciğerlerinizi kontrol ettirin.

0|0
    0|0
  • polen alerjisinin etkisi zaten kaşıntı ve nefes darlığıdır, ancak bunun için tetkik yaptırmak gerekir. doktora müracaat edip kan ve deri testi yaptırmalısın.

0|0
    0|0
  • mast hücresi ve ondan salınan histamin ile gerçekleşiyor dediğin olay. IgE ile gerçekleşen tip 1 hipersensivite reaksiyonu(aşırı duyarlılık). yani bildiğin allerji. nefes darlığı da bundandır çünkü bronşları da kasar, kaşıntı da yapar, kızarma hapşurma da yapar

0|0
    0|0
  • Yok alerjin vardır spreyler var onun için araştırabilirsin internetten kütüphaneden kiraathaneden

0|0
    0|0
  • sanırım astım başlangıcı olabilir doktora görün

0|0
    0|0
  • kesinlikle allerjiksin. aşı tedavisiyle azalabilir bu şikayetlerin bende de vardı çok yoğun azaldı

0|0
    0|0
  • Onu geç de sen benim profil resmimi neden çaldın? :))

0|0
    0|0
  • alerji kesin bu durum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gecmiş olsun alerjik boranşitsin.

0|0
    0|0
  • allerji ve/veya astım yüksek ihtimalle.doktora gitmelisin..

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim.Daha önce yoktu nefes darlıgı şikayetim ama off moralim bozuldu :(

• rica ederim.sonradan da olabilir tabi ki.değilsindir inşalah..

• sonradan olabiliyor mu cunku bu yeni yeni olmaya başladı.

Yükleniyor... ;