Kardeşim 8. sınıfa geçecek fakat 12 yaşında eylülde 13 olacak bale yapmak istiyor. Detaya bakın?

Sadece bale yapmak istiyorum diye tutturdu. Bizde imkan var allaha şükür fakat bu yaşta olurmu balerin olmayı küçüklükte istederdi hala istiyor pek bilgim yok 46 kilo 167 boyunda sizce olurmu?

0|0
51

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Olur bence

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 4

• Şöyle söyleyeyim kilo o boya göre aşırı zayıf bence balerinler evet zayıf olmalıdır da 46 da çok az ben 7 senedir baleye gidiyorum Boy 1.65 kilo 50 öncelikle bence biraz kilo alsın ayrıca vücut yapısı esnek mi çünkü grand alegro jumplar spagat için esneklik lazım balede ayrıca uzun bir boynu olmalı öyle kısa boynu olan insanlar balede pek hoş durmuyor ince el ve ayak bilekleri ayrıca ince el parmaklari olması lazım ben baleye 9 yaşımda başladım gittiğim kurs Royal Acadamy of dance (İngiliz kraliyet dans akademisi yani RAD a) üye olan bir okul ki türkiyede RAD a üye olan bir bale okulu 2-3 tane bulunduğundan öğrenci alımında çok seçiciler ben işte RAD üyeliği olan bu kursa gittiğimde 12 yaşındaydım daha önce 3 sene bale eğitimi almama yani 9 yaşında baleye başlamama ramen biraz geç kalmışsın dediler ama şu anda RAD programının mezuniyet levelindeyim (grade 1 den 8 e kadar level ler var ben grade 8 deyim grade 8 en zor sınıf fakat grade 8 i bitince ileri düzey siniflarina devam edilebiliyor) mezun olduktan sonra ileri düzey siniflarina geçeceğim yani ben 12 yaşımdayken daha önce bale yaptığımı öğrendikleri için beni grade 4 e koymuşlardı şimdi senin kuzenin 13 yaşında yani grade 5 olmalıydı benim grade 5 de olduğum yaşta senin kuzenin daha yeni baleye baslayacak bence baleye başlamanın en geç yaşı 10 olmalı ki benim kursum da 9 yaşımda başlamama rağmen biraz geç başlamış demişti tabi benim kursum ıngiliz kraliyet akademisine üye olduğu için baya seçiciler öğrenci alımında yani tabi başka uyduruk sokak arası kurslara gidip her gün aynı hareketleri tekrarlayıp hiç bir ilerleme kat ettirmeyen o kurslara gitmek isterse onlar da yaşının biraz geç olduğunu söyler ama para için alıp hiç bir şey öğretme den her ay paranızı götürürler yani düzgün bir bale eğitimi almak istiyorsanız ya kursunuz ingilterede ünlü RAD programli olacak ya da Rus Vaganova programli olacak ama bu programli kurslara başlamak için de en çok 10 yaşında olunmalı uzun lafın kısası bence geç kalmış

1|0
    0|0
  • bn baleye 4yasında başladım ama koca kadınlar bıle gelıodu hepsıde öğrendi hayal meyal hatırlıyom o 35ustu teyzeleri karedesın için çok geç değil ;)

0|0
    0|0
    • Bilmiyorumki çok istiyor ama ya yapanazsa şimdiden internetten bakıp denemeyd çalışıyor önerdiğiniz birşey var mı yani şöyle çalışsın gibi

• Hayır orda halledilir

• biraz geç ama yeteneği olup olmadığı anlaşılabilmesi için deneyebilir

0|0
    0|0
  • olur bence

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;