Biliyorsunuz yaşanan bazı gerginliklerden dolayı Sünni ve Şii diye

mezhep savaşının çıkma tehlikesi var.Bu İslamiyet için gerçektende büyük bir yaradır.Sizce müslümanlar arasında bu fitneyi kaldırmak için mezhepler toptan kaldırılsa nasıl olur?Siz bu konuya nasıl yaklaşıyorsunuz?Ben şahsen müslümanlar arasında fitne çıkmasından ise bunun kaldırılmasının daha yerinde olacağını düşünüyorum.

Güncellemeler:
Sünnilerin ve Şiilerin üstünde ittifak sağlayabilecekleri yegane iki dayanak nedir?Kur'an ve Ehl-i Beyt.Eğer her iki tarafta başka herşeyi bırakıp sadece bu ikisine yapışırsa İslam adına ortada safiyane müslümanlıktan başka birşey kalmaz.Bütün sorunlar ve ayrılıklarda kendiliğinden çözülür.Eğer gerçekten ortada Peygamberin bir mezhebini(yolunu) arıyorsak Ehl-i Beyt'ten daha iyisi var mı?

0|0
12

En İyi Kız Görüşü

• nası kaldırılsın var böyle bşy...herkesin mezhebi ayrı herkes hoşgörülü olmayı öğrenip kendi işine baksa böyle sorunlar çıkmaz

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Mezhep kaldırılabilecek birşey değil, mezhep aynı dini farklı yorumlarla yaşatır ve bu senelerdir bu şekilde devam etmiş ve de bu zamana kadar büyük sıkıntılar çıkmamıştır. Mevzu şimdi bu fitneyi çıkaranların oyunlarına gelmemektir. Biz hangi mezhep olursak olalım Müslüman kardeşler olarak birbirimize kenetlenmeli ve aramıza kötülük girmesine sokulmasına izin vermemeliyiz

0|0
    0|0
    • Mezhep kaldırılabilecek birşeydir.

• Sadece isimleri kaldırır ve değiştirebilirsin. İnsanların dini yaşayış biçimleri farklı oldukça bu ayrım olacak. Önemli olan senin benim tek yolumuz hedefimiz Allah olmasıdır. Ben mezhepçi bir görüşte değilim ama bu dediğinin olması gerçekten çok güç güzel kardeşim :(

• Zat3en biranda olacka birşey değil.Bu bir süreç.Müslümanların ayrısız gayrısız birarada olmaları için bu ayrımdan başlanmalı.

• nerdeyse 1400 senedir var olan birşey nasıl kalkarki zor...

0|0
    0|0
    • Sünnilerin ve Şiilerin üstünde ittifak sağlayabilecekleri yegane iki dayanak nedir?Kur'an ve Ehl-i Beyt.Eğer her iki tarafta başka herşeyi bırakıp sadece bu ikisine yapışırsa İslam adına ortada safiyane müslümanlıktan başka birşey kalmaz.Bütün sorunlar ve ayrılıklarda kendiliğinden çözülür.

• ne diyeyim ALLAH sonumuzu hayr etsin,

• Pek sanmıyorum ama inşallah.Açıkçası hergün biraz daha düşman haline getirildiğimizi düşünüyorum.Allah böyle bir ümmete merhamet etmez.Temel sebebi de budur işte.Neyse dostum.Sende fikrini beyan ettiğin için teşekkür ederim.

Yükleniyor... ;