Hiç gerçek bir yardımda bulundunuz mu?

Sosyal ağlarda resim ve durumları beğenerek yada yorum yaparak yardım yapıldığını sananlar hariç gerçekte bir hayır kurumuna, derneğe yada bizzat ihtiyacı olan birine yardımda bulundunuz mu?

Yada bulunmayı düşünüyormusunuz? İllaki insanın sosyal sorumluluk projeleriyle birşeyler yapması gerekmiyor. Bu konuda neler yaptınız ne düşünüyorsunuz?

0|0
127

En İyi Kız Görüşü

• tabiki yaptım her insanın yapması gerek durum ne kadar kötü olursa olsun bizden kötü olan var her zaman birilerine maddi ya da manevi yardım gerekir... bu konuda neler yaptınız dersen onu oturup burada anlatamam çünkü o zaman yapmamın bir anlamı kalmaz ki zaten ne derler sağ elin verdiğini sol el görmeyecek...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Bireysel olarak kek,bisküvi,çikolata,süt ve biraz oyuncak alıp,çocuk esirgeme kurumuna gitmiştim.7 yaşına kadar olan çocuklarla oyun oynadık,yemek yedik,onların hikayelerini dinledim. Anneleri birgün gelip onları alıcak umuduyla bekliyor hepsi...

çok zor,çok...ama oradan döndükten sonra ruhumda bir hafifleme,kendi iç sesimi dinlemeyi,ailemin kıymetini daha da fazla anladım.Halimize binlerce şükürler olsun!

0|1
    0|0
  • Sürekli yapmaya çalışırım maddi olarak. Gerçi bu durumu kullanan bir devletimiz var yok oraya yok buraya yardım diyerek prim sağlayan ama biz daha dar çaplı da olsa bir şeyler yapmaya çalışıyoruz para olmadı kıyafet kitap vb şeyler. Manevi olarak da dar gelirli ailelerin çocuklarına ders çalıştırıyoruz her pazar 2 saat süreyle alıp gezdiriyoruz arada falan 2 güzel kardeşim var bayılıyorum onlara <3

0|1
    0|0
  • sağ elin verdiği sadakayı sol elin görmemesi lazım derler. yani böyle şeyler gizli tutulmalıdır.alenen yapmamak ya da anlatmamak en iyisi.

0|1
    0|0
    • Elbette söylediğiniz gibi ancak burda kime ne yapıldığından çok insanlarımızın ne kadar duyarlı olup olmadıkları. soruda da yazmıştım sosyal ağlarda resim beğenip ben yardım yaptım diyen insanlarda var bu ülkede ne yazık ki

• Bana küçük gelen ama yeni olan kıyafetlerimi her sene dolabımdan alıp buna ihtiyacı olan birilerine ulastırmaya calısıyorum.Öğrenciyim simdilik elimden bu gelıyor ama umarım ılerde daha büyük yardımlarda bulunabilirim.Allah verene daha cok verır demıstı bır arkadasım buna cok ınanıyorum.

0|1
    0|1
  • Lisedeyken kendi harçlıklarımı biriktirip kağıt toplayan teyzenin torununa bayramlık almıştım sayılırsa yapmışım

0|1
    0|0
  • hayvanseverler diye bir sayfa var facebookta.yaralı hayvanların masrafları için para da toplanıyor orda.ben oraya yardım yapıyorum, tabiki çok küçük miktarlar.üye olunup destek olmak isteyenler lütfen katılsınlar.

0|1
    0|0
  • yaşlı ve yolunu kaybetmiş bir teyzeyi evine bırakmıştım

0|1
    0|0
  • evet 13 yaşındaydım 99 depreminde depremzedeler için yardım toplamıştık kardeşim ve arkadaşlarımızla toplam dört kişi onu bi derneğe bağışladık değremzedelere bağışta bulunucaklardı bu basit bi örnek ama genelde yardımcı olmaya çalışıyorum

0|1
    0|1
  • yapılan yardımı dile getirirsen bişey olmaz ama gizli yaparsan Rabbimiz daha da hoşnut olurmuş.

0|1
    0|0
  • şuan okuyorum hala ama ileride bir kuruma bağış yapmak kesinlikle aklımda var, şu an ise soruna basit bir yanıt olacak ama manevi olarak düşünürsek çevremdekilere baya yardım ediyorum hatta maddi olarakta yardım ediyorum ama dile getirilecek bir miktarda değil ufak yardımlar

0|1
    0|0
  • böyle bir derneğe üyeyim zaten. cüzdanımdaki 25 kuruş ve aşağısı olan parayı her gün bi kutuya koyarım ay sonunda götürüp veririm mesela. ki o az oldğu içn braz daha ekliyorum üzerine.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• evet yaptım. çalışırken çalıştığım şirketin eğitim vakfı vardı, her ay maaşım geldiği gün 10da 1'ini oraya bağışlıyordum. umarım tekrar çalışmaya başlarım da devam ederim bu şekilde.

0|1
    0|0
  • Bir arkadaşıma üst baş konusunda yardımlarım oldu , hayatında maça gitmemiş tuttuğu takımın maçına götürdüm ne biliyim elimden geldiği kadar insanlara yardım ederim. Okyanusta kibrit çöpü kadar bir yardımım , benim sayemde birinin yüzü gülmüş ise benden mutlusu yoktur bu dünyada. Egoist tavırlardan kendimizi soyutlayıp sadece ben değil , biz olarak bakmayı bilmeliyiz.

0|1
    0|0
  • Yaptım her zaman

0|1
    0|0
  • Bulundum karşılıksız para yolladım ama şuan benimle konuşmuyor bile

0|1
    0|0
  • evet bulundum çok farklı kruluşlara yada kişilere.. halende aylık peryotlr halinde bulunmayada devam ediyorum... bence mutluluk verici.. yardımda bulunduğum kişlerin durmunu bildiğim için ve benim yardımımla onların mutlulukları gözümün önüne geliyo, bende aşırı mutlu oluyorum...HUZUR BU BENCE...

0|1
    0|0
  • Bulundum ve halada bulunuyorum ama açıklamak ıstemıyorum

0|1
    0|0
  • Bulundum ve halada bulunuorum ama içerik vermek ıstemıyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;