Gerçek tesettür çarşaftır diyen var mı?

Ayrıca gerçekten çarşaflı bir bacı var mı buralarda? Çarşaf nedir zihninizde? Yatağa örtülür muhabbetine girmeyiniz.

0|0
920

En İyi Kız Görüşü

• gerçek tesettür erkeğin göz kapağıdır asdfghjk

3|1
    0|0
    • oh ne güzel söylüyorsun hemen erkeği zan altına koy,sen dilediğin gibi giyin istediğin yerini aç eee sonra erkek bakmasın,tamam erkeğin de bakmaması lazım ama lütfen kadında ALLAH'ın emrettiği gibi örtünsün,daracık taytlarla sokağa çıkıyorlar hertaraf meydanda sonrada erkek bakmasın lütfen,iyiymiş valla

• soran sen niye bitiyorsun? Herkes dilediği gibi giyinsin

• Maybileyn de guzel aslinda niyeyse degistrmek istiyorum :D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• çarşaf dediğin şey İslamiyetn bir parçası ya da zorunluluğu değil, ille de bu demiyor Yaradan. sadece islamiyetle beraber yurda giriş yapan arap eklentisi...islamiyetten değil, arap özentiliğinden kalmış bir giyim şekli.

3|3
    0|0
    • müslüman mısın sen?

• saçmalıyorsunuz. lütfen.

• üzüldüm :(

• 21. YY Türkiye'sinde böyle şeylere kesinlkle karsıyım. namus insanın içindedir. kafasına örttüğü 2 parça paçavrada değil.

2|3
    1|0
  • Allaha sukur zihnim acik carsaf karanligi yok

2|2
    0|0
  • bak güzelim kuranda örtünme cilbap diye geçer,çarşaf ismi kullanılmamıştır,ölçü şudur ki

1-vücut hatlarını belli etmeyecek

2-tenini belli edecek kadar ince olmayacak

3-el,yüz ve ayak haricinde açık yer olmayacak,ama yok ben çarşafta olduğu gibi ağız ve burnumuda kapatırım diyorsan buda takvadandır

yani bu üç kritere uygun olduktan sonra üstüne bir çuvalda geçirsen olur,günümüzde tesettürü en doğru şekilde oluşturan kıyafet çarşaf olduğu için tesettür denince çarşaf akla geliyor,evet keşke her inanan kadın çarşaf giyebilse tabi ki hakkınıda vermek şartıyla

1|0
    0|2
  • Ahir zamandayız, zamanın getirdiği yeniliklere, gerek teknolojik gerek yaşam standardı olarak uyum sağlamamız gerekir. bu biz müslümanların binevi görevi. Çarşafı ise gerici buluyorum, toplum tarafından da itici görüldüğüne kanaatim oldukça yüksek. Dinimiz örtünün diye emir buyurduysa da bu çarşaf olmamalı.

1|0
    0|0
  • çarşaf dan hadiste ayette bahsetmez bahsedilen şey cilcaptır buda bol bir giysi anlamını taşır ayette derki zaten nur suresi 4 ayet yanılmıyosam: kadınlar örtülerini yakalarına kadar örtsünler ayak ve el bileklerine kadar ve ziynetlerini göstermesinler ben muhafazakar biri olarak çarşafın örtünme biçimi olduğunu düşünmüyorum ama çarşafda nefsi koruyan bir giysi olduğu düşüncesindeyim... mesela türbanda kıyamet alameti olarak gösterilir "ahir zamanda kadınlar başlarını deve hörgücü gibi kapatacaklar" en iyi örtünme biçimini nur suresi 1 ila 7. AYET açıklamıştır...

0|0
    0|0
  • Başkalarının yaşayış tarzı beni ilgilendirmez.Ama ilginç olan şu.Üniversiteden servisle dönerken niyeyse kapalı kızların daha fazla aşna fişna yaptıkları serviste erkek arkadaşlarıyla ilgimi çekti.Ne yaparlarsa yapsınlar ama başkalarına iftira atıp bunu yapmaları çok komiğime gidiyorlar.Benim babannem 70 sene Kuran Okuyan bir insan.Taksa,gerekli olsa o takardı.Din insanın içindedir böyle konuşmaları sevmem ama insanın kalbi temiz olmadıkça hiçbir işe yaramaz çarşaf.

0|0
    0|0
  • bir kere kesin tesettür sağlayan bir şey yok insan beyni için ne adamlar var özellikle türban ve çarşaf görünce isteği artan

çarşaf sonradan çıkan bir giyim tarzıdır Kur'an-ı Kerimde de çarşafı ima eden bir kelime cümle yoktur

0|0
    0|0
  • Tesettür ve çarşaf,esaretin örtüsüdür,Laik Cumhuriyetten kendi isteğiyle poşete girmeye hevesli garip bir topluluğun oluştuğu başka bir yöne gitmek ne acı;

1|2
    1|0
  • Renk renk eşarplar varken 20 yaşındaki kızla 60 yaşındaki teyze aynı şeyi giyiyor artık biraz çağdaş olunmasını gerekiyor şimdi bir sürü eksi gelir ben tesettüre değil o kapkara şeyleri kadınlara giydiren zihniyete karşıyım

1|1
    0|0
  • ben demiyorum

0|0
    0|0
  • gerçek tesettür insanın kendisine yakışanı giymesidir. hadi bakalım..

1|0
    1|0
  • Çarşaf mı? Ne çarşafı ? Çarşaf ne arar la ks de?

1|1
    0|0
  • öncelikle cesaretin ve böyle paylaşım için seni kutlarım. güzel konu . evet var ben.. Hakiki örtünme çarşaftır ne kadar dalga geçerseniz geçin , peygamber eefndimizin hanımlarını da öyle örtünmesini emrederdi... şimdi kizamanda tarz olmuş , ama doğrusu çarşaftır ona dil uzatanları ALLAH mahşerde karşılığını verecektir!

0|0
    1|2
    • sen erkek değil misin?

• eşiniz çarşaflı mı acaba?

• bekarım , ama olmasını da isterim .. ne var onda giymek istiyorsa giysin , onunda özgürlüğü değil mi ?

• islamda ortunmek kuranda yazar carsaf giyin demiyor yuz kapatmak islamda yoktur hem her ortunen kiz namuslu ortunmeyen namussuz gozuyle bakmak aptalcadir carsafa burunup onun bunun kucagina atlayan cok

0|0
    0|0
  • Bizim turk kadini guzelbi orta yol bulmus basortusu bence yeterince olculereuygun..

2|0
    0|0
  • Dinimizde kapanmanın tüm ölçütlerini çarşaf karşılamaktadır.

1|0
    2|2
  • islam literatüründe örtünmenin gerçek adı cilbab dır. mevdudinin 'islamda hicab' adlı eseri bu konuda eşi benzeri yoktur. ben okudum tavsiye ederim

0|0
    0|1
    • yani? ne diyor kitap?

• başkalarının göreceği şekilde isim veremem kusuruma bakmazsan?

• arkadas olarak ekledim.

• Biri tercüme etsin stabil errorler aldım :(

1|0
    0|0
  • gerçek tesettür içtedir...

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tesettur bana gore yabanci bakislardan kendini sakinmak.

Carsaf Araplardan turemis olup,bulundugum yer de bir tane carsaf giyen Arap yoktur.

Genel gozlemim ise kendini sakinmak icin degil de daha cok goze batmak icin tesetture girmis kadinlar goruyorum.

Her koyun kendi bacagindan diyerek susuyorum.

2|0
    0|0
    • nereye yaşıyorsun?

• Ama çok merak ediyorum :D Nasıl yaşıyor kadınlar, komşuluk var mı falan filan.

• kuzum ben de bu sıra almayı düşünüyorum @soran haklı loreal düşünüyorum. öncESnde golden rose 12x volume kullandm o da iyiydi de uzun bir şeyler bakıyorum sanırm loralde aradığımzı buluruz

• irandakilerin çoğu öyle düşünüyor. irana yakınım ondan biliyorum. türkiyeye geliyorlar sık sık :)

0|0
    0|0
  • evet ben dıyorum gercek tesettur caarsaftır.Çünkü cevremde goruyorum bayanlar kapalılar güya ama kot pantolon ve dar kıyafetler gıyorlar bi basları kapalı onuda yapmasınlar bari

0|0
    1|1
  • İslâm’da elbisenin ismi ve resmi mühim değildir. Mühim olan vasfıdır. Yâni, el yüz dışındaki bütün bedeni örtüyor mu, vücut hatlarını belli etmeyecek genişlik ve uzunlukta bedeni kaplıyor mu? Aranan vasıf budur.

0|0
    0|0
  • Asla o ne ya insanı korkutuyor çarşaflı kadınlar bence tek kelimeyle iğrenç bir şey çarşaf

0|0
    0|0
  • Tesettüre karşı değilim ama çarşaf abartı bence.

1|0
    0|0
  • olsada söylemez heralde

0|0
    0|0
    • Söylemeye utanıyorsa giymemeli zaten. Ki utanması gereken bizleriz onun karşısında.

• Tesettürlü Bayan kiralık eve benzer.

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;